• +21 66484075 - 09120627051
  • تا رضایتت ، خدا خواهیم کوشید

کسب و کار شما امروز بسته به دنیای اینترنت دارد

توانایی شما در دنیای نرم افزار و اینترنت بلاشک اعتبار و میزان درآمد شما را مشخص می کند

php در المان های url

php در المان های url

 

(Php in url elements)

Php در المان های url

وب سایت ها بر اساس آدرسی که دارند در شبکه اینترنت پیدا خواهند شد. این آدرس ها با نام url یا Uniform Resource     Locators  شناخته می شوند. به هر وب سایت یک url اختصاص داده می شود. پس هم بازدید کننده ها و هم وب سرور ها می توانند با سرعت و سریع آدرس سایت را پیدا کنند.

اگر به نواری که در قسمت بالای مرورگرتان در ابتدای همین صفحه قرار دارد نگاه کنید، می‌توانید یک نمونه URL ببینید. همان چیزی که گاهی به زبان ساده‌تر به عنوانِ آدرس سایت به آن اشاره می‌کنند.

URL  مختصرUniform Resource Locator است ؛ روشی هماهنگ و یکپارچه برای تعیین محل منابع در فضای دیجیتال.

احتمالا شما هم از URL زیر برای دسترسی به وبسایت گوگل و جستجوی کلمات مورد نظر خود استفاده کرده اید:

http://www.google.com

 

 url

 

بطور خلاصه: URL یا مکان یاب منحصر منبع راهی است برای دسترسی ما به آدرس IP سرورها بدون اینکه آدرس واقعی آنها را بدانیم. URL مثل یک نام ساده است که براحتی حفظ می شود و می توان از آن برای دسترسی به منابع موجود بر روی وب یا لوکال دسترسی داشت. برای تبدیل URL  به آدرس IP  از DNS  سرور استفاده می شود.

کتابخونه cURL  در PHP  حاوی توابعی است که به شما اجازه میدهد تا بتوانید با سرورهای دیگه ارتباط برقرار کنید و فرقی نمی کند که آن سرور تحت کدام پروتکل ارتباطی کار می کند.

با این کتابخونه می توانید خیلی راحت ، بدون نیاز به فرمها و ابزارهای دیگه مقادیری رو به یک صفحه در یک سایت دیگه ارسال کنید و نتیجه بازگردانده شده رو در وبسایت خودتون ببینید که این قابلیت در فرم ها وجود ندارد و شما با فرم ها فقط می توانید به صفحات درونی سایت خودتون اطلاعاتی بفرستید و نمی توانید به سایر وبسایت ها یا URLها اطلاعاتی بفرستید ولی کتابخونه cURL این کار رو براحتی براتون انجام خواهد داد.

cURL  یکی از کتابخونه های خود PHP هست که نیازی به نصب نداره و شما قرار نیست فایل های این کتابخونه رو از اینترنت دانلود کنید بلکه فقط کافیه این کتابخونه رو در نرم افزار وب سرورتون فعال کنید کتابخونه cURL  بصورت پیشفرض در PHP غیرفعال هست و فرقی نمی کند که لوکال هستید یا سرور واقعی ، چون نرم افزار wamp و همچنین xampp  این افزونه رو دارن و می توانید استفاده کنید.

 

 

 

 

نظرات خود را ارسال کنید