• +21 66484075 - 09120627051
  • تا رضایتت ، خدا خواهیم کوشید

کسب و کار شما امروز بسته به دنیای اینترنت دارد

توانایی شما در دنیای نرم افزار و اینترنت بلاشک اعتبار و میزان درآمد شما را مشخص می کند

دیتا سنترهای گوگل

دیتاسنترهای گوگل

دیتاسنترهای گوگل

Google data centers

دیتاسنترها معمولا محرمانه هستند چون مغز شرکت های تکنولوژی به حساب می آیند. گوگل، تصاویری را منتشر کرده است که از دیتاسنترهای زیبا و عظیم خود در سرتاسر دنیا پرده برداشته است که در مکان هایی مثل آیووا، اورگان، گرجستان، کارولینای جنوبی، اولاهوما، فنلاند و بلژیک واقع شده اند. گوگل می گوید وقتی در وب سایتش هستید، به یکی از قدرتمند ترین شبکه های سرور دسترسی دارید. دیتاسنترهای گوگل ، نرم افزارهای کامپیوتری و منابع سخت افزاری هستند که گوگل برای ارائه خدمات خود استفاده می کند.

گوگل ۱۲ سال است که روی ساخت دیتاسنترهای خود کار کرده است. مراکز بزرگ جستجو، کارآمد هستند و از انرژی قابل تجدید استفاده می کنند و دوستدار محیط زیست می باشند.

بر اساس گزارش گوگل، نیروی الکتریکی عملیات دیتاسنتر جهانی بین ۵۰۰ تا ۶۸۱ مگا وات است. قدرت پردازش این سرورها، از ۲۰ به ۱۰۰ پتافلاپ در سال ۲۰۰۸ رسیده است. جزییات شبکه های خصوصی گوگل در سرتاسر دنیا، در دسترس نیست.

یکی از بزرگ ترین دیتاسنترهای گوگل ، در اورگان، در رودخانه کلومبیا واقع شده است. به نام پروژه ۰۲ می باشد. این پروژه ۶۰۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۶ ساخته شد و تقریبا دو برابر زمین فوتبال آمریکایی با برج های خنک سازی چهار طبقه است. این مکان به خاطر برق هیدروالکتریک ارزان انتخاب شد.

گوگل بر کاهش مصرف انرژی در کنار رشد اینترنت تمرکز کرده است. بیشتر دیتاسنترها از انرژی سربار یا غیر محاسباتی برای سرورهای خود استفاده می کنند. در گوگل، این سربار تا تنها ۱۲% کاهش یافته است. بدین ترتیب بیشتر انرژی که استفاده می شود، مستقیما برای دستگاه هایی که جهت جستجوی گوگل به کار می رود تامین برق می کند. محاسبات گوگل شامل عملکرد کل دیتاسنترها در سرتاسر دنیا است، نه فقط جدید ترین و بهترین دیتاسنترها. آنها پیوسته در سال سنجش را انجام می دهند، نه فقط در طول فصول خنک تر

طراحی به گوگل اجازه می دهد تا شبکه های خود را بدون اختلال در عملیات دیتاسنتر آپ گرید کند. گوگل حالا از تکنولوژی شبکه استفاده می کند که یک دهه زمان برد تا آن را توسعه دهد بنابراین حالا سایر توسعه دهندگان می توانند از آن استفاده کنند..

نظرات خود را ارسال کنید