برنامه نویسی را شروع کنید

برنامه نویسی را شروع کنید

برنامه نویسی رو شروع کن

با توجه به اشباع شدن علم و تکنولوژی در دنیای امروز حتما نام برنامه نویسی به گوشتان خورده و شما هم به برنامه نویسی به عنوان یک شغل پر درآمد نگاه می کنید؛ مخصوصا در وضعیت کنونی کشور در بحث کسب و کار یکی از بهترین راه حل ها داشتن مهارت در حوضه های مختلف است. همچنین میتوانید برنامه نویسی را یاد بگیرید و بصورت مستقل(فریلنسر) یا استخدامی کسب درآمد کنید. اگر قصد ورود به دنیای بررگ برنامه نویسی را دارید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

از کجا برنامه نویسی را شروع کنم؟

وقتی که برنامه نویسی را به عنوان شغل آینده خودتان اننتخاب می کنید به چند نکته باید توجه کنید که در میانه راه به مشکل نخورید. اولین و بهترین پیشنهادی که می توانم بکنم این است که همه جوانب را که برایتان گنگ است جستجو کنید (در این مقاله تجربیات تیم طرح ریزان حامی قرار گرفته است).

 

علاقه

مهمترین نکته ای باید به آن دقت کنید؛ علاقه است. باید دقت کنید که شغل آینده خود را (مخصوصا در حوضه برنامه نویسی) براساس علاقه ای که دارید انتخاب کنید نه درآمد بالای آن. مطمئن باشید که علاقه یکی از عوامل پیشرفت و رسیدن به درآمد بالا می باشد. علاقه خود را در شرایط مختلف بسنجید که وسط راه پشیمان نشوید.

 

انتخاب زبان برنامه نویسی

بعد از اینکه از شوق و اشتیاق خود در یادگیری برنامه نویسی مطمئن شدید شروع به خواندن درمورد زبان های مختلف کنید. همه زبان های برنامه نویسی از نظر املایی یا همان syntax و کارایی باهم متفاوت هستند که به سه دسته تقسیم شده اند:

برنامه نویسی تحت ویندوز یا دکستاپ

برنامه نویسی تحت وب

برنامه نویسی موبایل

قطعا دسته های دیگری نیز وجود دارند اما مواردی که نام برده از پرکاربردترین حوضه ها در داخل و خارج کشور هستند

برنامه نویسی تحت وب

محبوبیت و کاربرد زیاد وب سایت ها بر کسی پوشیده نیست. با ظهور وب سایت ها خیلی از کارهایی که بسیاری از وقت شما را می گرفت را میتوانید با استفاده از یک سایت آنلاین انجام دهید. اکثریت افراد به دنبال طراحی سایت رفته اند و این حوضه بیشتر از حوضه های دیگر مورد توجه قرار گرفته است. میتوانید برنامه نویسی php را شروع کنید که پیشنهاد تیم طرح ریزان حامی می باشد.

 

برنامه نویسی موبایل

در مورد اهمیت تلفن های همراه و تبلت ها صحبت نمیکنم چون کمتر کسی را پیدا می کنیم که از تلفن همراه استفاده نکند. امروزه پراستفاده ترین وسیله ارتباطی موبایل ها هستند. اگر میخواهید به سراغ برنامه نویسی موباید بروید باید بین سیستمم عامل های آن مثلا اندروید یا ios انتخاب کنید که هرکرام قسمتی از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند در ایران اندروید اشباع شده و برای برنامه نویسی پیشنهاد می شود. می توانید زبان React Native که از ابزار های جاوا اسکریپت می باشد را یاد بگیرید.

 

در آخر باید بگویم که برنامه نویسی انتخاب خوبی برای ساختن آیندتان است و با گذاشتن زمان خود به مدت 6 ماه تا 1 سال به کسب درآمد برسید. همین الان درمورد نکاتی که گفته شد جستجو کنید و علاقه خود را پیدا کنید

نظرات خود را ارسال کنید