برای طراحی سایت حرفه ای باید از کجا شروع کنیم؟

برای طراحی سایت حرفه ای باید از کجا شروع کنیم؟

قبل از شروع به طراحی سایت حرفه ای باید تمام مواردی که در رابطه با طراحی سایت حرفه ای مورد نیاز شماست را دسته بندی نمایید. با استفاده از نیازهای دسته بندی شده می توانید طبق خواسته کاربر برنامه ریزی های لازم را برای آغاز کار شروع کنید تا بهترین سایت طبق نیازهایتان طراحی کنید.

 

تحقیقات در رابطه با  طراحی سایت حرفه ای

جمع آوری اطلاعات در رابطه با طراحی سایت حرفه ای می تواند جز کلیدی ترین کارهایی باشد که قبل از شروع به کار طراحی سایت باید انجام گیرد. به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز برای طراحی سایت در مورد کسب و کار، شناسایی هدف و تعیین اهداف اصلی سایت که قرار است طراحی گردد الزامی می باشد. کاربران می توانند تمام نیازهای خود را به کارشناسان اطلاع دهند، یعنی قرار است تعیین گردد طراحی سایت در چه زمینه ای صورت گیرد.

شرکت یا سازمان شما می خواهد چه کاری را صورت دهد؟

چه چیزی شرکت شما را از رقیبانتان را جدا می کند؟

هدف از طراحی سایت

تعیین تعرفه طراحی سایت

مراجعه کننده سایت شما چه کسانی هستند؟

چند نمونه سوال که مشتری قبل از طراحی سایت حرفه ای باید مشخص کنند. اطلاعاتی که باید از مشتری در مرحله اول طراحی سایت برای افزایش کیفیت پروژه و تضمین موفقیت آن پرسیده شود.

کسب اطلاعات در مورد کسب و کار مشتری

کسب اطلاعات در مورد پروژه طراحی یا بهینه سازی سایت

کسب اطلاعات در رابطه با مخاطبین وب سایت

کسب اطلاعات در رابطه با برندسازی و ساخت نام تجاری

هدف از طراحی سایت حرفه ای

اطلاعات مورد نیاز برای فروش آنلاین

اطلاعات در رابطه با زمان طراحی سایت حرفه ای و تعیین تعرفه طراحی سایت مورد نظر مشتری

 

 برنامه ریزی در رابطه با طراحی سایت حرفه ای

برای اینکه یک سایت حرفه ای و کارآمد داشته باشید باید برنامه ریزی دقیقی از قبل داشته باشید. در این مرحله مسیر اصلی طراحی سایت حرفه ای را مشخص می کنید. در این مرحله می توانید در رابطه با بهینه سازی سایت و سئو سایت برای تولید محتوا و هماهنگی های لازم با مشتری در رابطه با محتواهای مورد نیاز برای سایت که دارای اهمیت زیادی است را تعیین کنید.

در رابطه با سئو سایت برای تولید محتوا موارد زیر را مشخص نمایید.

برای تعیین کلمه کلیدی با مشتری صحبت کنید.

تحقیق و بررسی ارزش کلمه ها و عبارت کلیدی

بررسی  اصول سئو از نظر تناسب و محتوا

لیست محتواهایی که برای عبارت کلمه کلیدی محتوایی در سایت وجود ندارد را تهیه و خلا موجود را پر کنید.

 

طراحی و ایجاد نقشه سایت

در مرحله برنامه ریزی بعد از بهینه سازی سئو، باید نقشه سایت ایجاد شود. برنامه ریزی و طراحی نقشه سایت طبق اولویت های اصلی است و موجب می شود که طراحی سایت طبق مهمترین صفحات اجام گیرد.

بررسی و توسعه محتوای سایت

یکی از آخرین مراحل برنامه ریزی بررسی محتوای سایت می باشد. که در این زمان باید در مورد محتوای سایت تحقیقات کامل و برنامه ریزی دقیقی برای تولید محتوا جدید انجام شود. مشتری می تواند در رابطه با تولید محتوای خود مسئولیت آن را قبول کند. می توانید از افراد با تجربه در رابطه با تولید محتوا استفاده کنید.

 

طراحی سایت حرفه ای

 این مرحله  باید ایجاد ظاهر سایت و شکل دهی آن را مشخص کنید. دراین مرحله باید قالب کلی طراحی سایت حرفه ای را با کمک عناصر اصلی مانند فوتر سایت، هدر سایت، ساختار منو سایت و طراحی ایجاد شود. می توانید برای قالب سایت از فتوشاپ نیز برای ایجاد یک طرح مناسب در رابطه با سایت خود طراحی کنید. یکی از سخت ترین کارها در زمان طراحی سایت حرفه ای باید تناسب بین اجزا و کاربری وب سایت ایجاد کنید. باید طرح وب سایت شما هدف و مقصود خود را در رابطه با کسبو کار خود را نشان دهد. نباید یک طرح بدون هدف و فرمی را به سایت خود اضافه کنید.  طراحی ظاهر سایت، باید مناسب و هماهنگ با محتوا باشد . بیشتر محتوای سایت است که با طرح سایت هماهنگ می شود.

برنامه نویسی در رابطه با طراحی سایت حرفه ای

مشتری باید تعیین کنند طراحی سایت حرفه ای قرار است با چه زبانی طراحی گردد.به عنوان مثال، طراحی سایت با وردپرس، طراحی سایت با PHP، طراحی سایت با جوملا.

در این مرحله طرح سایت با استفاده از کدهای برنامه نویسی در مرورگرها نمایش می دهند. این مرحله زمان برترین مرحله طراحی سایت می باشد. بنابراین باید مشتری را در وضعیت پروژه در جریان قرار دهید.

می توانید با استفاده از ایمیل یا از طریق تلفن وضعیت سایت را به مشتری اطلاع دهید.

کارهایی که در گذشته روی سایت انجام داده اید را به اطلاع مشتری برسانید. می توانید نمای کلی سایت را برای مشتری ارسال کنید. کارهایی که قرار است در آینده برای بهتر شدن سایت انجام دهید را به اطلاع مشتری برسانید.

 

راه اندازی سایت حرفه ای

در این مرحله زمان آن رسیده که پروژه انجا شده را در حالت راه اندازی قرار دهید. در حالی که راه اندازی طراحی سایت حرفه ای شمل مراحل و بخش های زیادی است قبل از راه اندازی سایت می توانید پروژه خود را بررسی کنید. برای راه اندازی پروژه  علاوه بر نیازهای سخت افزاری( هاست، سرور) مهرات و تجربه زیادی نیاز دارد.

تعمیر و نگهداری سایت حرفه ای

در مرحله آخر طراحی سایت حرفه ای باید به فعالیت‌های تقویتی و نگهداری اختصاص دهید. در صورتی که بیشتر شرکت ها پشتیبانی از وب سایت خود را نادیده می گیرند. برای پیشرفت سایت در بلند مدت و رفع مشکلات احتمالی سایت  باید پشتیبانی از سایت را داشته باشید.

 

 

نظرات خود را ارسال کنید