بیست و پنج نکته در زمینه طراحی سایت

بیست و پنج نکته در زمینه طراحی سایت

Twenty-one points on site design

نکات مربوط به طراحی سایت

سلام خدمت شما کاربران عزیز، امروز در این مطلب قصد داریم تا نکاتی مهم را درباه ی آموزش طراحی سایت برای شما بیان کنیم. امیدواریم با مطالعه ی این مطلب ، دید روشن تری نسبت به این کار پیدا کنید. ۲۶ نکته در زمینه اصول طراحی سایت را بیان کنیم . این موارد عبارتند از :

 

    انتخاب دامنه : سعی کنید برای وب سایت خود نامی انتخاب کنید که کاربران بتوانند به راحتی به خاطر بسپارند .

    سرویس هاستینگ : فضای هست مورد نیاز را از شرکت های معتبر تهیه نمایید .

    تکنولوژی : زبانی که قصد داریم طراحی سایت را به آن تکنولوژی راه اندازی کنیم را انتخاب می کنیم.

    انتخاب هدف : هدف از وب سایتمان را بسته به اینکه زمینه فعالیت شرکتی، فروشگاهی و … باشه رو مشخص می کنیم.

    طرح و رنگ بندی : سعی کنید طرح و رنگ بندی مناسبی برای سایتتان در زمان طراحی سایت انتخاب کنید چرا که بیشترین تاثیر را بر روی کاربر این مورد خواهد گذاشت.

    نقشه سایت : نقشه سایت و فلوچارت واضحی برای سایت خود رسم کنید .

    محتوا : سعی کنید محتوای مناسب برای وب سایتتان تهیه کنید . کلیدواژه هایی که برای مطالب استفاده می کنید سعی کنید به صورت درستی انتخاب کنید . راهنمای کامل انتخاب کلید واژه برای سئو بهتر در وب سایت ما یعنی سایت سازان موجود می باشد .

    مخاطبان : شما باید ارزیابی صحیحی از گروه مخاطبان سایت خود داشته باشید و سایت را برای آنها بهینه کنید .

    تبلیغات : سعی کنید از تبلیغات زیاد در سایت استفاده ننمایید . تبلیغات زیاد باعث اذیت کاربران شده و در نهایت باعث کاهش بازدید سایتتان خواهد  گردید .

    پنجره های پاپ آپ : سعی کنید از پنجره های پاپ آپ در سایتتان استفاده نکنید . آمار نشان می دهند که بیش از  09 درصد کاربران بدون خواندن محتوای این صفحات آنها را می بندند .

    طراحی جذاب : طراحی ساده ولی حرفه ای برای وب سایت در زمان طراحی سایت خود در نظر بگیرید .

    دکمه ها : سعی کنید درزمان طراحی سایت ؛ طراحی صفحات خود از دکمه های جذاب و با استایل جدید استفاده نمایید . بدون شک کاربران توجه بیشتری به باتن ها نسبت به لینک های معمولی خواهند کرد .

    پس زمینه : هر چقدر می توانید سعی کنید از طرح ساده تری برای پس زمینه سایتتان  در زمان طراحی سایت استفاده نمایید .

    تصاویر :  سعی کنید از تصاویر با کیفیت ولی با حجم کم استفاده کنید . تصاویر را در صفحاتتان تکرار نکنید. فراموش نکنید استفاده نکردن از تصاویر خیلی بهتر از استفاده از تصاویر بی ربط و بی کیفیت می باشد .

    ناوبری آسان : هر چقدر که می توانید سعی کنید همه چیز در ساتتان در  دسترس باشد . از منوهای پیچیده و تودرتو در زمان طراحی سایت استفاده نکنید .

    منحصر به فرد : سعی کنید هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ ظاهری وب ساتتان منحصر به فرد باشد . کپی کردن از سایت های دیگر به اعتبار آن ها خواهد افزود .

    به‌روز : سعی کنید از همه لحاظ به ‌روز باشید .

    سازمان‌دهی : سایت های موفق از سیستم جستجوی کاربردی و ساده بهره می‌برند . هر چقدر می توانید سیستم جستجوی هوشمندانه ‌تری برای سایتتان بسازید .

    سازگاری : سعی کنید وب سایتتان در هیچ کدوم از مرورگرا مشکلی در نمایش نداشته باشد. از استفاده ازالمان‌های متحرک اضافی در سایت اجتناب کنید.

    وضوح صفحه : سعی کنید طراحی ریسپانسیو برای سایتتان در نظر بگیرید در این صورت سایتتان در هر دستگاهی با هر اندازه ای به درستی نمایش داده خواهد شد . در صورتی که سایتتان فاقد این قابلیت هست برای رفع این مشکل می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید . برای این منظور از صفحه ی تماس با ما اقدام کنید .

    شبکه های اجتماعی : استفاده از شبکه‌های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی بر آمار سایتتان بعد از طراحی سایت خواهد گذاشت . امکان اشتراک گذاری برای مطالبتان را فراموش نکنید .

    تایپوگرافی : سعی کنید از فونت ساده و زیبا مثلا فونت یکان در سایت خود  در زمان طراحی سایت استفاده نمایید . استفاده از چند فونت در سایت زمان بارگذاری سایت را بالا برده و تاثیر منفی در سئوی سایت شما خواهد داشت .

 

    ثبت نام : چنانچه سایتتان فروشگاهی نیست به هیچ وجه ثبت نام در سایتتان را برای استفاده از امکانات موجود ، اجباری نکنید .

    تجزیه و تحلیل در زمینه طراحی سایت : هر روز سایت خود را چک کنید، آمار بازدید سایت را بررسی نمایید و با برنامه ریزی مناسب تلاش کنید تا سایتتان روند رو به رشدی داشته باشد.

    امنیت در زمینه طراحی سایت : سعی کنید حس اعتماد و امنیت را در کاربران خود را بوجور بیاورید در غیر این صورت کاربران پس از ترک صفحه به سایت شما برنخواهند گشت .

فوتر : فوتر سایت در زمان طراحی سایت  شاید بی اهمیت به نظر آید ولی تجربه نشان داده است فوترهایی که به صورت جذاب و استاندارد طراحی شده اند توانسته اند نظر کاربران زیادی را جلب نمایند .

 

نکاتی که باید قبل از طراحی سایت انجام شود

هر شخصی برای این که در کسب و کار خود به موفقیت برسد باید یک وب سایت خوب داشته باشد . در حال حاضر بیشتر افرادی که موفقیت های چشمگیری را در دنیا به دست آوردن موفقیت های خود را مدیون فضای مجازی و طراحی سایت می دانند .

 

چرا می خواهید طراحی سایت انجام دهید ؟

قبل از انجام هرکاری قبل از طراحی سایت باید اهداف خود را تعیین کنید . اگر شما نیاز های وب سایت خود را به خوبی بشناسید می توانید امکانات مورد نیاز وب سایت خود را به خوبی درک کنید . بنابراین در زمان اجرای وب سایت و نحوه طراحی آن می توانید امکانات لازم را به دست آورید . معمولا افراد سودجویی که از عدم آشنایی شما از طراحی سایت و یا نیازهای وب سایت سو استفاده می کنند و موجب از بین رفتن منابع مالی و وقت شما می گردد .

 

زبان طراحی سایت

زبان طراحی  همان زبان برنامه نویسی وب سایت می باشد که با توجه به نوع سایت ، از لحاظ امنیتی و سلیقه کارفرما انتخاب می شود . یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای وب سایت php می باشد و تحت فریمورک های مختلف قابل استفاده می باشد. نقش تعیین کننده ای در آینده سایت می توان انتخاب زبان برنامه نویسی اشاره نمود .

 

نظرات خود را ارسال کنید