طراحی اتوماسیون تولید

طراحی اتوماسیون تولید

Design of Production Automation

طراحی اتوماسیون تولید

 

 

 

بلاشک یکی از روشهای کنترل بهینه و افزایش بازدهی تولید و راندمان کاری هر واحد تولیدی منوط به داشتن یک سیستم جامع و کامل است که بتواند تمام قسمت های کارخانه و بخش های مختلف را از جمله: بخش تولید ، انبار ، نیروی انسانی ، مالی و حتی اداری را به یکدیگر متصل کند و ارتباط معقول و مناسبی بین آنها برقرار کند.

توسعه گروپ توان طراحی و راه اندازی اتوماسیون تولید(طراحی اتوماسیون تولید) را برای تمام شرکت های تولیدی و کارخانه ها را بسته به نیاز و شرایط شما دارد و می تواند خدمات زیر را به واحد تولیدی شما ارائه دهد.

مدیریت سفارشات از زمان سفارش مشتری تا لحظه ورود به خط تولید
کنترل مواد مصرفی تا لحظه تولید و محاسبه پرتی ، کسری و...
کنترل سود و زیان هر نفر د رقالب گزارشات روزانه ، ماهانه ، و سالانه
کنترل انبار مواد با توجه به میزان سفارشات واسله و حجم مواد مصرفی استفاده شده در تولید و کسری و اضافه کالای انبار
کنترل نیروی انسانی بر اساس ساعات حضور و میزان کارکرد و بازدهی آنها
محاسبه میزان درآمد و سودآوری تولید و حساب حقوق و دستمزد کارکنان
یکپارچه سازی تمامی مراحل تولید از ابتدا تا مرحله فروش
و بسیاری موارد دیگه که می توان در قالب یک اتوماسیون یکپارچه ارائه کرد .

 طراحی اتوماسیون تولید

اتوماسیون تولید چیست و چه کاربردی دارد ؟
برای درک بهتر این مسئله میتوان یک خط تولید کارخانه تولید ماشین را در نظر گرفت. در یک بخش از این کارخانه نیاز به رنگ کردن اتاقک خودرو داریم. در حالت سنتی و قدیمی پیاده سازی این فرآیند، اکثر نیروی انسانی این بخش به رنگ کردن اتاقک های خودرو خواهند پرداخت.

در این حالت از پیاده سازی، ممکن است خطاهای انسانی بسیار رخ داده و در نهایت منجر به کاهش کیفیت محصول نهایی کارخانه شود. به عنوان مثال ممکن است بخش هایی از اتاقک که از دید انسان خارج است به خوبی رنگ نشده و در دراز مدت موجب ایجاد مشکلاتی در بدنه ماشین ساخته شده شود.

با اتوماسیون سازی تولید این بخش از کارخانه و با استفاده از بازوهای رباتیک که کار آنها رنگ کردن اتاقک خودرو است، میتوان از نیروهای انسانی این بخش کاسته و از این نیروها در بخش هایی که نیاز به استفاده از هوش انسانی است (نظیر واحد های توسعه و فروش) استفاده کرد.

بازوهای رباتیک با دقت کامل و طبق برنامه ریزی قبلی، به رنگ آمیزی بدنه خودرو پرداخته و برای هر اتاقک دقیقا یک نوع عملیات و خط مشی را طی میکنند. با وجود چنین سیستم هایی امکان خطاهای ممکنه بسیار کاهش پیدا کرده و به سمت صفر خواهد رفت.

همچنین میتوان از سیستم های کنترلی برای هر بخش استفاده کرد؛ وظیفه بخش کنترلی، بررسی کیفیت رنگ آمیزی است. در صورتی که بازوها پس از مدت زمان نسبتاً طولانی که به کار مشغول هستند دقت خود را از دست دهند و خطای آنها افزایش یابد، این مسئله در قسمت کنترل تشخیص داده شده و اصلاحات لازم به صورت مکانیزه انجام خواهد شد. همچنین میتوان مسئول بازرسی این سیستم ها را از وجود چنین مشکلی مطلع ساخت

در گذشته شرکت‌ها برای ثبت و انجام کارهای مختلف از برگه‌های کاغذی استفاده می‌کردند، این شیوه علاوه بر وقت‌گیر بودن، در درازمدت باعث سردرگمی کارکنان و پیچیده‌تر شدن مراحل می‌شد، درنتیجه نیاز به طراحی یک سیستم برای ساده‌تر کردن مراحل اداری روز به روز بیشتر می‌شد.

امروزه فناوری باعث ایجاد تغییرات بسیاری در عملکرد دفاتر اداری شده است و شرکت‌ها نیز از پیشرفت‌های تکنولوژی، اینترنت و دنیای نرم افزارها دور نمانده‌اند. در این زمینه طراحی اتوماسیون اداری یکی از گام‌های اساسی برای ورود تکنولوژی به شرکت‌ها و ساده‌سازی عملکرد آن‌ها با حذف اسناد کاغذی شده است. با استفاده از ابزارهای آنلاین می‌توانید با کاغذها خداحافظی کنید، اما این به معنای اتوماتیک شدن فرآیندهای اداری نیست.

اتوماسیون اداری شامل استفاده از تجهیزات کامپیوتری، نرم افزار و برنامه‌های کاربردی برای جمع‌آوری، ساخت، ذخیره‌سازی، دست‌کاری و انتقال اطلاعات لازم برای انجام وظایف کاری افراد و در نهایت رسیدن به اهداف شرکت‌ها است. دنیای وب با طراحی اتوماسیون اداری امکان برقراری ارتباط در فواصل دور جغرافیایی با سرعت و امنیت بالا را برای شما فراهم می‌سازد.

 

با استفاده از طراحی اتوماسیون اداری مدیریت آسان را تجربه کنید!

وقت برای همه ارزشمند است به خصوص اگر یک مدیر کارآمد باشید. شاید اولین چیزی که یک مدیر در مورد مدیریت بهتر فرآیند تجارت خود فکر می کند این است که بتواند همه چیز را در کوتاهترین زمان ممکن اداره کند. اگر بخواهیم روند کار اداری را به روش سنتی اداره کنیم ، به دلیل زمانی که صرف می کنیم ، به کارآمدی که در جستجوی آن هستیم ، نمی رسیم ، بنابراین بهتر است از رایانه های خود استفاده کرده و از اتوماسیون فرایندها در قسمت های مختلف دفتر خود استفاده کنیم. دستیابی به بهترین بازده عملیاتی. طراحی اتوماسیون اداری و در واقع طراحی سیستم های نرم افزاری مورد نیاز در این زمینه ، این امکان را برای ما فراهم می کند ، زیرا اتوماسیون اداری به معنای جمع آوری و ذخیره سازی و تغییر اطلاعات ، انتقال داده ها به صورت الکترونیکی و پردازش فرآیند تجارت به صورت الکترونیکی است

 

 

مزیت های اتوماسیون اداری

-در هزینه و انرژی صرفه جویی می شود

-زمان پردازش کاهش یافته (صرفه جویی در زمان)

-مسئولیت سایرین را بهتر وبیشتر می توانیم پیگیری کنیم

-تهعدات همه ی کارکنان مشخض و به تمامی آن ها به خوبی عمل می شود

-درمورد مسائل مهم و حیاتی شرکت شفافیت و تک تک جزئیات آن به خوبی قابل نمایش است

-اولویت ها مشخص و همچنین مهلت تعیین شده برای کارها وارسال کارها پیگیری می شود

-خطاهای سهوی از بین می برد

-بهبود امنیت اطلاعات با ایجاد پایگاه داده ای از شاخص ها ، پانل اداری ، آمار و شاخص های کارایی فرآیند

-انسجام بیشتر و افزایش سرعت تصمیم گیری مبتنی بر داده

نظرات خود را ارسال کنید