طراحی اپلیکیشن تحت سرور

طراحی اپلیکیشن تحت سرور

طراحی اپلیکیشن تحت سرور

(under the server app design)

طراحی اپلیکیشن

طراحی سایت

 

در مجموعه های بزرگ و یا در حال رشد انجام عملیات پردازشی سنگین بر روی دستگاه‌های کاربران امری بسیار کند و غیر فابل مدیریت می‌باشد امروزه انجام پردازش سمت سرور و بروی تجهیزات طراحی شده در خصوص حجم بالای پردازش و ذخیره سازی اطلاعات امری طبیعی و اجتناب ناپذیر خواهد بود و تهیه تجهیزات قدرتمند در این راستا کافی به نظر نمی‌رسد با توحه به نیاز مذکور ماکروسافت وسیتریکس راهکارهای وزینی را در این خصوص ارائه نموده است. راه اندازی و طراحی اپلیکیشن سرور به دسترسی اسان و متمرکز  به نرم افزار هایی که به پردازش بالایی نیاز دارند کمک می کند همچنین این دسترسی می بایست ایمن و کمترین ریزش داده صورت پذیرد.

 

کارهایی که طرح ریزان حامی انجام می دهد.

 وب اپلیکیشن چیست وچه تفاوتی با اپلیکیشن بومی و وب سایت دارد؟

در ابتدا به تفاوت وب اپلیکیشن و اپلیکیشن بومی می پردازیم اپلیکیشن بومی در واقع همان اپلیکیشن های است که از اپ اسنور ها دانلود و در گوشی نصب می شود.اما وب اپلیکیشن اساسا نیاز به نصب ندارد و در مرورگر دیده می شود. بنابراین وب اپلیکیشن ها هم در اندروید هم در ای او اس قابل استفاده مشترک می باشند.

راجب تفاوت وب سایت با وب اپلیکیشن تعاریف بسیاری وجود دارد انچه که مهم می باشد این است که تاکید وب سایت بر محتوای یکسان برای همه و اطلاع رسانی می باشد.ولی وب اپلیکیشن بر عمل و تعامل تکیه دارد و معمولا اطلاعات را با اعمال دسترسی های مختلف و براساس نیاز کاربر نمایش می دهد. از طرفی در وب اپلیکیشن ها به تعامل های بیشتری از طرف کاربر و سرور نیاز می باشد

 طراحی اپلیکیشن

             

نصب و راه اندازی اپلیکیشن مایکروسافت مبتنی بر پروتکل  ار دی پی

 

هدف: جایگزینی کلاینت با تین کلاینت و رزرو کلاینت به هدف کاهش هزینه‌های کاهش هزینه‌های انرژی، پشتیبانی و مدیریت

 

استفاده کاربران از نرم افزار های قدرتمند بدون توجه به سیستم خود

مدیریت ساده و کار آمد تمامی کاربران از راه دور و متمرکز

تمرکز داده های پردازش شده و گزارشات در سرور

بکاپ و ریکاوری ساده تر

ادغام پذیری با محیط مجازی سازی

در طراحی اپلیکیشن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

نکات طراحی اپلیکیشن

می‌خواهیم یکسری از ویژگی‌هایی را بیان کنیم که موجب برتری یک اپلیکیشن نسبت به دیگر اپلیکیشن‌ها می‌شود.

 

رابط کاربری مناسب:

برای بدست آوردن یک بها مخصوص مشتریان و مخاطبینی هستند که این اپلیکیشن‌ها را نصب و استفاده می‌کنند.

طراحی اپلیکیشن باید به گونه‌ای طراحی شود که برای بیننده قابل درک باشد.

 

از خصوصیات یک اپلیکیشن با رابط کاربری مناسب پیشنهاد می کنیم مواردی مانند؛ دارای یک سیستم رجیستری ساده، دسترسی به قسمت های متعدد و رعایت تناسب میان ظاهر و مفاهیم ( استفاده از رنگ های شاد برای اپلیکیشن‌های نذری مناسب نیست) را حتما مورد توجه قرار دهید.

 

حجم مناسب و میزان مصرف انرژی:

هر مقدار که ظرفیت اپلیکیشن شما بالاتر رود  سرعت اجرای اپلیکیشن کم می‌شود.

اگربعد از طراحی اپلیکیشن،  برای نصب اپلیکیشن ظرفیت بیشتری را نیاز دارند بنابراین کاربر موقعی که متوجه حجم بالای اپلیکیشن شود این احتمال وجود دارد که از دانلود آن اجتناب کند.

اگر بعد از طراحی اپلیکیشن، اپلیکیشن  دارای ظرفیت کمتری باشد ممکن است مخاطبان مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنند.

از عوامل موثر بر استفاده بیشتر مخاطبان از اپلیکیشن می تواند مصرف انرژی کمتری باشد.

 

مشخص کردن دقیق مخاطب:

در زمان طراحی اپلیکیشن، اینکه اپلیکیشن ممکن است مورد استفاده چه افرادی قرار گیرد یا هدف آن‌ها از نصب آن چه خواهد بود از مواردی است که توسط مدیریت و تیم مختلف بازاریابی تعیین می‌گردد.

ویژگی‌های مشخص این افراد که براساس آن‌ها، به آن‎ها ارزش خاصی را ارائه دهید.

باید در زمان طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید مورد توجه قرار بگیرد.

 

قابلیت اجرا بر روی دستگاه های مختلف:

ممکن است بعد از طراحی اپلیکیشن و ساخت آن بر روی برخی از دیوایس‌ها قابل اجرا باشد.

 

به عنوان مثال؛ طراحی اپلیکیشنی برای سیستم عامل اندروید

باید روی گوشی‌ها و تبلت‌هایی که سیستم عامل اندروید دارند قابل اجرا باشد.

از مهمترین خصوصیات اپلیکیشن قابل نصب بر روی هر دو سیستم عامل اندروید و ای او اس است.

 

داشتن کاربرد مناسب:

در حال حاضر رقابت در حیطه‎های مختلف سختی بیشتری را دارا می‎باشد.

با توجه به پیشرفت و گسترش بازار کسب و کار اینترنتی در سال‎های اخیر سرمایه گذاران گرایش بیشتری به این بازار دارند.

همین دلیل موجب افزایش کیفیت و کمیت سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی شده است.

به عنوان نمونه رقابت در حیطه تجارت الکترونیک بین اپلیکیشن‌های باربری آنلاین را می توانید یه نگاه بندازید.

 

امکان آنالیز:

یکی از کلیدی ترین خصوصیات حیطه تجارت الکترونیک تحلیل مخاطبان است. در این صورت شناخت بهتری از مخاطبان خود در اختیار دارنده اپلیکیشن قرار می دهد.

در گرفتن تصمیم‎های آینده تاثیر زیادی خواهد داشت.

برای انجام این کار از نرم افزارهای زیادی استفاده می‎کنند.

 

به روزرسانی اپلیکیشن:

بعد از طراحی اپلیکیشن باید یک برنامه مرتب برای به روز رسانی کردن اپلیکیشن‌ها به خصوص اپلیکیشن‎های محتوا محور.

یکی از دلایل محبوبیت اپلیکیشن‌ها محتوا محور بودن آن است.

 طراحی اپلیکیشن تحت سرور

دو توصیه مهم در رابطه با طراحی اپلیکیشن

بهره‎مندی از بازخورد مخاطبان

چگونه مخاطبان ما را در ذهن‌اشان تصور می‎کنند؟

در رابطه با کسب و کارهای اینترنتی ممکن است اولین و مهم ترین سوالی باشد که برای کارفرما مطرح می‎شود.

برای پی بردن به تصورات مخاطبان قرار دادن امکان ارائه نظر و پیشنهاد در اپلیکیشن یکی از مهم ترین راه‎ها می‎باشد. برای شناخت بازار خود حتما از این راه استفاده نمایید. یکی از دغدغه‎های صاحبان کسب و کار وفارداری مشتریان به آن‎ها می‎باشد. با توجه به تحقیقات انجام شده یکی از دلایل وفاداری مشتریان احترام به نظرات و پیشنهادات آن‎ها است. یکی از امکاناتی که کارفرما می‎تواند در اختیار مخاطبین خود قرار دهید این است کهامکان شخصی سازی اپلیکیشن را به آن‎ها دهد. از جمله مواردی که در زمان شخصی سازی اپلیکیشن در اختیار مخاطبان قرار می‎گیرد انتخاب فونت، انتخاب پس زمینه، انتخاب سایز می‌باشد. اپلیکیشن‎هایی که با هدف فروش طراحی می شوند این امکان برای آن‌ها فراهم است که سفارش گیری‌ها را شخصی سازی کنند. امروزه شخصی سازی اپلیکیشن‎ها نه تنها از امکانات اضافی محسوب نمی‌شود بلکه می توان به یکی از ویژگی‎های مهم آن دانست.

 

 

نمونه‎های موفق طراحی اپلیکیشن موبایل :

امروزه با گسترش تکنولوژی کاربران به صورت خواسته یا ناخواسته به سمت این تکنولوژی‎ها پیش می‎روند. در صورتی که گوشی‎های همراه و اپلیکیشن‌ها توانسته اند در این چند سال جایگاه وِیژه در میان کاربران پیدا کنند. کاربران هر روز شاهد موفقیت و شکوفایی این اپلیکیشن‎ها هستند. از اپلیکیشن‌هایی که در چند سال اخیر توانسته‎اند در میان کاربران محبوبیت زیادی داشته باشند عبارتند از: اپلیکیشن اسنپ، اپلیکیشن دیجی کالا، اپلیکیشن شیپور، اپلیکیشن دیوار در این راه توانسته‎اند به درآمد کلانی برسند.

 

 

طراحی اپلیکیشن تلفن همراه چه نیازهایی را برآورده می کند؟

 

طراحی اپلیکیشن با یک هدف خاص و با توجه به نیاز کاربران وارد بازار می‎شود که این احتمال وجود دارد که با سیاست‎‎های کلان و دید بلند مدتی دنبال شود، اگر می خواهید یک فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کنید، طراحی اپلیکیشن فروشگاهی می تواند به رونق کسب و کار شما کمک فراوانی کند. مدیران رستوران‎ها می توانند با طراحی اپلیکیشن رستوران مشتریان خود را از سرویس های وِیژه خود آگاه کنند. یا مشتریان می توانند از طریق اپلیکیشن منوها را براساس آپدیتمشاهده کنند و طبق سلیقه خود غذای مورد نظر خود را سفارش دهند.

 

نحوه پشتیبانی و راهنمایی بعد از طراحی اپلیکیشن به چه صورت است؟

 کارفرمایان با توجه به دانش طراحی و برنامه نویسی، طراحان برنامه نویسی  برای طراحی اپلیکیشن خود انتخاب می‎کنند. کارفرمایان بعد از طراحی اپلیکیشن و اعتماد به طراح این انتظار را دارد از اپلیکیشن پشتیبانی فنی صورت گیرد. تیم طراحی اپلیکیشن طرح ریزان حامی با استفاده از دانش و تجربه بالا این تضمین را به شما می دهند که بعد از طراحی اپلیکیشن به مدت یک سال به صورت مداوم از اپلیکیشن شما پشتیبانی کنند تا بتوانند به هدف مورد نظر خود برسند.

 طراحی اپلیکیشن تحت سرور

فواید طراحی اپلیکیشن

 

کاربران استفاده از برنامه‎های گوشی خود را تا حدی یا کاملا شخصی سازی شده، یا متناسب با نیازهای خود استفاده می‎کنند. با استفاده از این برنامه ها به جای ارائه یک راه حل با الزامات متغیر، برای مخاطب خاص تغییر می‎کنند. برای بدست آوردن ثبات در زمینه کسب درآمد و رفع مشکلات احتمالی، توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه یکی از مهم‎ترین دلایل آن می تواند باشد. یکی از دسترس ترین وسیله برای کاربران گوشی‎های تلفن همراه است . با استفاده از این گوشی‎های همراه می‎توانید به واسطه آن خدمتی را به افراد متعددی ارائه کنید. و نام خود را در ذهن آن‎ها ثبت کنید. تصویر، اسم لوگو باید زمانی مشاهده شود که کاربران دنبال خدمات مرتبط با آن می‎گردند. استفاده از وقت‎های تلف شده در زمان چک کردن گوشی در مترو، خانه توسط کابران بهترین زمان برای ارسال یک اعلان، تبلیغ مورد نظر و دادن اطلاعات لازم برای جهت کارکرد این برنامه است. با توجه به اینکه برنامه‎های قابل نصب روی لپ تاپ و یا کامپیوترهای شخصی می تواند طرفدارای خاص خود را داشته باشند، اما کاربران ترجیح می‌دهند از گوشی‎های موبایل خود استفاده کنند تا سیستم‌های شخصی.

 

ارج دادن مشتری با طراحی اپلیکیشن

کاربران می توانند به استفاده از محصولات و خدمات خاصی علاقه داشته باشند. با طراحی اپلیکیشن می توانید کاربران را به سمت خدمات و محصولاتی که دوس دارند پیش ببرید. با استفاده از طراحی اپلیکیشن می تواند در زمینه کسب و کار خود و بازاریابی بهتر عمل کنید. راهکارهای زیادی وجود دارد که با طراحی اپلیکیشن  کاربران را به سمت استفاده از این اپلیکیشن‎ها ببرند. یکی از راه‎هایی که می توان موجب تشویق کاربران به استفاده از اپلیکیشن نمود این است طراحی و توسعه با هدفمندی بیشتر و بهتری صورت گیرد، در این صورت دریافت نتیجه پایانی دور از ذهن نخواهد بود. برای جذب مشتریان می توانید از ابزارهای تبلیغاتی استفاده کنید. می توانید از طریق تلگرام یا دیگر برنامه هایی که کاربران از آن‎ها استفاده بیشتری دارند برای جذب آن‎ها تلاش بیشتری کنند.

 

 

 

نظرات خود را ارسال کنید