طراحی سامانه و پرتال یا پورتال

طراحی سامانه و پرتال یا پورتال

Design of the system and portal

طراحی سامانه پورتال

طراحی سایت

طراحی اپلیکیشن

شرکت طرح ریزان حامی با سیزده سال سابقه در حوزه برنامه نویسی و طراحی سامانه و پورتال های مختلف آماده است که با کارفرماهای مختلف در طراحی و پیاده سازی هر گونه سامانه و پورتال همکاری لازم را بکند جهت هر گونه همکاری و درخواست با ما تماس بگیرید

 

برای ساخت سامانه مراحل طراحی را می توان به دو دسته طراحی بخشهای عمومی پورتال ( پرتال(وطراحی رابط گرافیکی پورتال ( پرتال) تقسیم کردکه درادامه به شرح هریک خواهیم پرداخت:

 

روال طراحی سامانه را طی چند مرحله  و با هماهنگی و متناسب با درخواستها و نیازهای طرف قرارداد انجام می گیرد:

 

مراحل طراحی بخشهای عمومی پورتال ( پرتال(

 • 1- سفارش و ثبت درخواست کتبی و ارسال رزومه پروژه 
  2- بررسی و برآورد هزینه و صدور پیش فاکتور 
   3- اعلام و ارسال پیکربندی اولیه و رابط گرافیکی پورتال ( پرتال ) 
   4- طراحی رابط گرافیکی نهایی پورتال 
   5- اختصاص و پیکربندی امکانات، ماژول ها و بخشهای پورتال 
   6- قرار دادن اطلاعات اولیه سازمان، نهاد یا شرکت مربوطه در پورتال 
   7- راه اندازی کامل پورتال روی فضای اختصاصی پورتال ( پرتال ) 
   8- تحویل پانل مدیریت سیستم به پرسنل و مدیران مربوطه 
   9- آموزش مدیریت سیستم و بخش های پورتال ( پرتال ) 

 

 • طراحی رابط گرافیکی پورتال ( پرتال )

طراحی رابط گرافیکی پورتال از اهمیت بسزایی برخوردار است، طبق روال طراحی پورتال (و همچنین طراحی وب سایت) در ابتدا مشتری در فرم آنلاین سفارش طراحی و یا بصورت حضوری در محل شرکت و یا تلفنی کلیه درخواست ها و نوع طرح درخواستی را با واحد  مربوطه در میان می گذارد سپس واحد طراحی شرکت متناسب با نوع و هزینه پروژه 2 تا 3 طرح متناسب با آن درخواست را آماده کرده و با تماس و تعامل مستقیم با مشتری تغییرات لازم را در طرح ها اعمال می نمایند تا به طرح نهایی که مد نظر مشتری است برسند.
سپس طرح مربوطه در اختیار واحد برنامه سازی و  کانفیگ رابط گرافیگی وب سایت قرار می گیرد تا روی سیستم مدیریت پورتال ( پرتال ) قرار گرفته و پیکربندی گردد و پس از آن روی فضای اختصاصی پورتال مربوطه نصب و راه اندازی اولیه پورتال ( پرتال ) کامل گردد. پس از آن در مرحله آخر اطلاعات مشتری در پورتال قرار داده می شود تا پروژه مربوطه کامل شده و به پایان برسد.

 

با گسترش علم وفن آوری بشری ، اطلاع رسانی از اهمیت ویژه ای در این بین برخوردار می باشد . در همین راستا ایجاد یک پایگاه قوی اطلاع رسانی

جهت ارتباط با سایر شرکت ها و سازمانها الزامی خواهد بود .

امروزه سامانه های بزرگ اینترنتی و تبلیغاتی بر پایه شبکه و سرویسهای مخابراتی یکی از اصلی ترین نیازها در جوامع پیشرفته و بزرگ در دنیاست و در همین راستا و به منظور نیل به رسیدن به این هدف مهم توسعه گروپ با جمع آوری گروهی متخصص در این عرصه توانسته قدم بزرگی در طراحی و راه اندازی سامانه های مورد نیاز در سطح کشور بردارد.

همچنین توسعه گروپ با طراحی پورتال های تخصصی می تواند کلیه نیازهای شما را به ارتباط موثر با مشتریان و مخاطبانتان مرتفع سازد هرچند شباهت ظاهری فراوانی میان یک وب سایت و یک پورتال وجود دارد به گونه ای که در نگاه اول تفاوت محسوسی میان آن دو نمی توان یافت ولی می توان گفت که در این دو کاملا با هم متفاوتند. یک پورتال دارای ویژه گی های زیر می باشد:

 • درگاه ورودی منفردی که از طریق آن می توان به مجموع منابع مرتبط با پورتال دست یافت .
 • نمایش هدفدار اطلاعات با استفاده از تجربیات کاربر.
 • دسترسی تقسیم بندی شده به انواع داده و اطلاعات گروه بندی شده .
 • در اختیار داشتن امکان ارتباط و همکاری میان تمامی کاربران و استفاده کنندگان پرتال .
 • امکان پیوستن به نرم افزارها و سیستم های نرم افزاری که گردش کاری مشخص و تعریف شده ای دارند.

نظرات خود را ارسال کنید