طراحی سایت اداری

طراحی سایت اداری

طراحی سایت اداری

administrative web design

همانطور که می دانید داشتن یک سایت برای تمامی شرکت ها و تشکلات غیر دولتی امری واجب و ضروری میباشد طراحی سایت اداری نیز برای تمامی ادارات و سازمان ها و ارگان های چه دولتی و چه غیر دولتی و وزارتخانه ها امری اجتناب ناپذیر و واقعاضروری میباشد چنانکه اگر اداره یا سازمانی دارای یک سایت اداری نباشد از نظر افراد یا سازمانی که با آن در تبادل و ارتباط هستند دارای جایگاه مناسبی نخواهند بود و چون بیشتر متقاضیان تمایل دارند که کارهای خود را بدون مراجعه حضوری به سازمان ها وادارجات انجام دهند که واقعا حق با آنها میباشد برای جلوگیری از اتلاف وقتشان وعدم مواجهه با  ترافیک که این روزها تحمل آن امری واقعا طاقت فرسا میباشد.

که این امر خود میتواند به کاهش شلوغی و ازدحام جمعیت در این مکان ها کمک کند و ارباب رجوع نیز خسته نشود.

همچنین طراحی سایت اداری همگان را ملزم میسازد تا جهت دریافت اطلاعات مربوط به اداره مربوطه به سایت اداری آن مراجعه فرمایند و ادارات نیز تمام اطلاعات خود را به راحتی بر روی سایت اداری قرار دهند.

بااین تفاسیر هر سازمان دولتی و غیر دولتی موظف به داشتن یک سایت اداری میباشند که بتواند از طریق آن به ارائه خدمات الکترونیکی بپردازند و بتوانند به شهروندان خدمات و سرویس مخصوص ارائه دهند.

 

برخی از پیامدهای مثبت و مزایایی که طراحی سایت اداری بدنبال دارد عبارتند از :

امکان ایجاد اتوماسیون اداری که به تبع آن نتایج مفید و مثبت ذیل بدست می آید:

قابلیت برقراری ارتباط بین کارمندان و پرسنل بدون محدودیت مکانی و زمانی.

امکان ارسال مکتوبات و نامه های الکترونیکی.

کاهش بروکراسی اداری.

کاهش مراجعات حضوری در نتیجه کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا.

صرفه جویی در هزینه های جاری و محرمانه ماندن اطلاعات.

امکان بایگانی اطلاعات بر روی فضای مجازی امن بصورت دائمی و با هزینه نگهداری کم و در نتیجه حذف هزینه ها و فضای فیزیکی لازم برای بایگانی به روش سنتی.

کاهش و یا حذف مصرف کاغذ.

امکان ایجاد ارتباط و تعامل با ادارات دیگر جهت انجام اموراتی همچون استعلام، نامه نگاری سریع، ارسال مدارک بصورت الکترونیکی و…

جلوگیری از مفقود شدن مدارک و نامه ها .

کاهش مراجعات حضوری ارباب رجوع.

صرفه جویی در استفاده از نیروی انسانی.

مدیریت زمان .

امکان اطلاع رسانی مطلوب.

در طراحی سایت اداری بدلیل اینکه افراد زیادی به آن مراجعه می کنند کیفیت طراحی سایت اولویت بالایی دارد، در سایت های داخلی متاسفانه هنگامی که کاربر قصد رفتن به بخشی از سایت رادارد دچار سردرگمی می شود برای راحتی کاربران بایستی مسیریابی آسانی در نظر گرفت، عکس هایی که در سایت قرار می گیرند بایستی کم حجم باشند تا سرعت سایت را کاهش ندهند،

از تصاویری که مرتبط با موضوعات بخش ها می باشند و در سایز مناسب استفاده کنید. در طراحی سایت های اداری بایستی از فونتی استفاده کرد که با مرورگرهای مختلف سازگاری داشته، سایز فونت نیز بایستی بصورتی انتخاب شود که بدون نیاز به زوم مطالب خوانا در اختیار کاربران سایت قرار بگیرد. برای طراحی سایت های اداری بایستی رنگ بندی ساده ای درنظر گرفت تا مانع خستگی چشم مراجعه کنندگان به سایت شود.در سایت های اداری وسیع قرار دادن قسمت جستجو در سایت می تواند کمک زیادی به کاربران برای یافتن بخش مورد نظر شود.

در طراحیسایت اداری قرار دادن فرم تماس نکته مهمی است تا مراجعه کنندگان بتوانند درصورت نیاز با شما تماس برقرار کنند و مطلب آخر اینکه اگر در طراحی سایت اداری بخش های مختلف ازقبیل: نوع و سایز فونت،انتخاب عکس مرتبط با متن و اندازه سایز مناسب،اهمیت دادن به سئو سایت وبهینه سازی آن، قراردادن امکان جستجو در سایت می تواند به طراحی یک سایت اداری حرفه ای منجر شود و رضایت کاربران را درپی داشته باشد.

 

نظرات خود را ارسال کنید