طراحی سایت دینامیک

طراحی سایت دینامیک

Dynamic Dynamic Design

طراحی اپلیکیشن

 طراحی سایت دینامیک

اصلا سایت داینامیک چیست؟

 

 

در واقع صفحات وب به دو گونه اند

 

اولی طراحی سایت استاتیک به این صورت است که برنامه نویس یک سری صفحات را طراحی می کند و اطلاعات لازم را محتوا سازی می کنید و برای هر گونه تغییر لازم است همان برنامه نویس به کدها دسترسی پیدا کند و مجددا تغییرات لازم را اعمال کند به این گونه از سایت ها استاتیک گفته می شود .

 

دومی طراحی سایت های دینامیک هستند که این گونه سایت ها یک قسمت مدیریت دارند که می توان اطلاعات صفحات وب را مدیریت کند که در این گونه از سایت ها از کدهای مربوط به سرور استفاده می شود اینگونه سایت ها را داینامیک یا همان دینامیک گفته می شود .

 

مزیت ها و معایب طراحی سایت های داینامیک

 

این گونه سایت ها چون می توان اطلاعاتشون را به راحت تغییر داد و کاربردی هستند خوب در حال حاضر در جهان بسیار حائز اهمیت هستند به گونه ای که الان بیشتر سایت های دنیا دینامیک هستند . می خواهیم به چند نمونه از مزیت های طراحی سایت داینامیک اشاره کنیم :

یکی از مزیت های طراحی سایت داینامیک این است که به روز رسانی سایت توسط مدیر به صورت سریع و آسان به صورت آنلاین

به کاربران انواع خدمات تحت وب ارائه می گردد .

به صورت همیشگی وب سایت به روز رسانی می گردد طوری که مخاطب وب سایت را به شکل زنده بودن احساس کنند .

دارای انعطاف پذیری بالا

در زمان ایجاد و به روزرسانی وب سایت صرفه جویی می گردد .

امنیت بالاتر وب سایت

پشتیبانی از چند زبان

هزینه نگهداری و پشتیبانی سایت به صورت چشمگیری کاهش می یابد .

 

می توان به مزایای اصلی طراحی سایت داینامیک به بروز رسانی محتوا اشاره نمود . قرار دادن محتوای جدید در سایت می تواند کاربران را به خود جذب نماید . قرار دادن محتوای خوب این امکان را فراهم می کند که کاربران همیشگی را به خود جذب نماید . در این صورت با وجود محتوا موجب می شود که در موتورهای جستجو سایت بیشتر دیده شود . موتورهای جستجو و گوگل علاقه ای به محتواهای جدید دارند . مدیریت محتوا می تواند کاربران را از طریق وب سایت شما را از طریق نتایج جستجوی گوگل پیدا کنند . از معایب طراحی سایت داینامیک نسبت به سایت های استاتیک میشه گفت سرعت جوابگویی ضعیف تر هزینه طراحی بالاتر است .

در واقع می توان گفت آنچه شما می خواهید .

 

در طراحی سایت دینامیک طرح ریزان حامی از محدود شرکت هایی است که توانایی طراحی سایت را از صفر دارد ، البته شاید باور این حرف برای بسیاری از شرکت ها و تیم های طراح سخت باشد ، اما طرح ریزان حامی تضمین می کند که در طراحی سایت ، همان طوری که اصول بین المللی تعیین کرده و با آخرین فریم ورک ها سایت دینامیک را طراحی کند .

 

تفاوت قیمت بین طراحی سایت دینامیک ما و شرکت های دیگر

 

در مرحله اول باید گفت تمام شرکت هایی که واقعا از صفر کد نویسی کرده و با اصول صحیح کار می کنند این شرکت ها خدمات ارزنده و مفیدی را انجام می دهند و اصلا قیاس قیمت ما با این شرکت ها کار اخلاقی و اصولی نیست . اما در قیاس با شرکت های که متاسفانه از عدم آگاهی مشتریان خود سوء استفاده را کرده و به نام طراحی سایت ، تنها نرم افزار های رایگان را بارگذاری می کنند ، می توان گفت توسعه گروپ هزینه ای برابر و حتی بارها کمتر دریافت می کند .

 

 

تفاوت طراحی در طراحی اصولی دینامیک با استفاده از سایت های آماده

 

پر واضح است وقتی یک سایتی به صورت اختصاصی و خط به خط برای یک هدف خاص طراحی می شود ، بلاشک بارها از سایتی که آماده و به صورت عمومی و همه منظوره است قوی تر خواهد بود .

آنچه شما می خواهید را می شود روی یک صفحه سفید طراحی کرد ولی طراحی روی صفحاتی که پر شده ، نمی توان آنچه شما می خواهید را طراحی کرد فقط می توان با بهانه های مختلف شما را مجاب به پذیرش کرد . سایت اختصاصی برای رقابت وارد بازار می شود اما سایت های آماده تنها توانایی نمایش اطلاعات را دارند .  و صد ها فرق دیگر

 

طراحی سایت های پویا – مزایا

 

مزایای اصلی طراحی سایت های پویا این است که با اتصال آنها به پایگاه داده ها می توانید به راحتی اطلاعات را در یک روش سازماندهی شده و ساختاری ایجاد کنید تا صفحات محصول یا دسته های مرتبط مربوط به محصولات مرتب شده را به روش های مختلفی مرتب کنید، بسته به اینکه کاربر چگونه می خواهد آنها را مشاهده کند .

 

این توانایی اتصال به پایگاه داده به این معنی است که شما همچنین می توانید یک سیستم مدیریت محتوا ایجاد کنید - یک رابط کاربری که به مشتری اجازه می دهد اطلاعات را از طریق مجموعه ای از صفحات مدیریت مبتنی بر وب مدیریت و مدیریت کند . این محتوا می تواند متن برای صفحات و تصاویر خود باشد تا همراه با متن یا موارد موجود در محدوده محصول خود با دسته ها ، مشخصات ، توضیحات کوتاه و بلند ، تصاویر و غیره باشد . در هر دو مورد این موارد می توانند به همان اندازه ساده یا پیچیده باشند مشتری نیاز دارد .

 

سایت های پویا - معایب .

طراحی سایت پویا ثابت تر از یک استاتیک است زیرا بسیاری از صفحات اساسا یک الگو هستند که در آن داده ها و محتوا برای ایجاد چندین صفحه از یک نوع مشابه ریخته می شود. بنابراین برای مثال تمام صفحات محصول شما اساسا همان طرح صفحه با داده های مختلف نمایش داده خواهد شد . در طراحی سایت دینامیک توسعه گروپ شما می توانید محتوا و اطلاعات سایت خود را به راحتی مدیریت و بروز رسانی کنید چون این سایت دارای پنل مدیریت است .

 

نتیجه گیری

 

در مقاله طراحی سایت داینامیک سعی برآن شد که سایت داینامیک را معرفی و به مزایا و معایب آن اشاره نمود . کسانی که قصد طراحی سایت دارند می توانند برای طراحی نمودن یک سایت داینامیک انتخاب بهتری داشته باشند . با استفاده از مطالب بالا می تواند به تفاوت طراحی سایت اصولی داینامیک با استفاده از سایت های آماده پی برد .

 

نظرات خود را ارسال کنید