• +21 66953514
  • تا رضایتت ، خدا خواهیم کوشید

کسب و کار شما امروز بسته به دنیای اینترنت دارد

توانایی شما در دنیای نرم افزار و اینترنت بلاشک اعتبار و میزان درآمد شما را مشخص می کند

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست

طراحی سایت چیست؟(What is Website Design?)

طراحی عبارت است از فرآیند جمع آوری ایده ها، مرتب کردن و اجرای آنها، که توسط اصول خاصی برای یک هدف خاص هدایت میشوند. طراحی سایت یک روند مشابه از ایجاد(creation) است، با هدف ارائه محتوا در صفحات وب الکترونیکی، که کاربران نهایی می توانند از طریق اینترنت و با کمک یک مرورگر وب به آن دسترسی داشته باشند.

عناصر طراحی سایت

طراحی سایت با استفاده از بسیاری از عناصر بصری کلیدی به عنوان انواع طراحی مانند:

Layout

این روشی است که گرافیک، تبلیغات و متن مرتب شده است. در دنیای وب، هدف کلیدی کمک به یافتن اطلاعاتی است که کاربران به دنبال آن هستند. این شامل حفظ تعادل، ثبات و یکپارچگی طراحی می شود. 

Colour

انتخاب رنگ ها به هدف و مشتری بستگی دارد؛ این می تواند طراحی ساده سیاه و سفید تا چند رنگی باشد که شخصیت یا نام تجاری یک سازمان را با استفاده از رنگ های ایمن وب انتقال می دهد.

Graphics

گرافیک می تواند شامل لوگو ها، عکس ها، کلیپ های تصویری و یا آیکون ها باشد که همه آنها طراحی سایت را بهبود می بخشند.کاربر دوستانه بودن وبسایت نیازمند قرارگیری مناسب اجزا، کار کردن با رنگ ها و محتوای صفحات وب، در حالی که آن را بیش از حد شلوغ نکنند یا سرعت بارگیری را کاهش ندهند.

Fonts

استفاده از فونت های مختلف می تواند طراحی سایت را بهبود بخشد. اکثر مرورگرهای وب فقط می توانند تعدادی از فونت هایی را که به عنوان "فونت های ایمن وب" شناخته می شوند، بخوانند، بنابراین طراح شما عموما با این گروه از فونت های پذیرش شده کار خواهد کرد.

Content

محتوا و طراحی می توانند با یکدیگر همکاری کنند تا پیام سایت را از طریق تصاویر و متن بهتر منتقل کنند. متن نوشته شده همیشه باید مرتبط و مفید باشد تا خواننده را گیج نکند و آنچه که میخواهند به آنان بدهد تا آنها در سایت باقی بمانند. محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شود و دارای طول مناسب باشد و کلمات کلیدی مرتبط را در آن قرار گرفته باشند.

طراحی سایت چیست

ایجاد طراحی کاربر پسند

علاوه بر عناصر اساسی طراحی سایت که باعث می شود سایت زیبا و از لحاظ بصری راضی کننده باشد، یک وب سایت همیشه باید کاربر نهایی را در نظر بگیرد. با توجه به عوامل زیر می توان کاربر پسند بودن را بدست آورد:

Navigation

معماری سایت، منوها و دیگر ابزارهای ناوبری در طراحی سایت باید با توجه به نحوه مرور و جستجوی کاربران ایجاد شود. هدف این است که به کاربر کمک کنیم تا به راحتی در اطراف سایت حرکت کند و اطلاعات لازم را پیدا کند.

Multimedia

محرک های ویدئویی و صوتی مرتبط در طراحی می توانند به کاربران کمک کنند تا اطلاعات را درک کنند، و درک درستی از طریق آن انجام دهند. این می تواند بازدیدکنندگان را تشویق کند که زمان بیشتری را در صفحه وب صرف کنند.

Compatibility

صفحه وب را طراحی کنید تا به اندازه کافی در مرورگرها و سیستم عامل های مختلف به خوبی عمل کند تا مشاهده آن را افزایش دهید.

Technology

پیشرفت های تکنولوژی به طراحان اجازه می دهد تا جنبش و نوآوری را به وب سایت های خود اضافه کنند و اجازه میدهد طراحی وب همیشه تازه، دینامیک و حرفه ای باشد.

Interactive

افزایش فعالیت وهمکاری کاربران و مشارکت دادن آنها با اضافه کردن کامنت باکس ها و نظرسنجی ها در طراحی. کاربران را از بازدیدکنندگان به مشتریان با ثبت نام فرم های ایمیل و ثبت نام خبرنامه تبدیل کنید.

نظرات خود را ارسال کنید