مقایسه طراحی سایت اختصاصی و سایت‌های آماده

مقایسه طراحی سایت اختصاصی و سایت‌های آماده

طراحی سایت اختصاصی مجموعه ای از منابع وب مربوط به شبکه مانند صفحات وب، محتوای چندرسانه ای است که به طور معمول با یک نام دامنه مشترک مشخص می شوند و حداقل در یک سرور منتشر می شود. طراحی سایت اختصاصی می تواند عملکردهای بسیاری داشته باشند و در کسب و کارهای  مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. طراحی سایت اختصاصی می تواند یک وب سایت شخصی، یک وب سایت شرکتی برای یک شرکت، یک وب سایت دولتی، یک وب سایت سازمانی و غیره باشد. سایت اختصاصی معمولاً به یک موضوع یا هدف خاص اختصاص داده می شوند، از سرگرمی و شبکه های اجتماعی گرفته تا تهیه اخبار و آموزش. همه وب سایت‌ها قابل دسترسی عمومی به صورت جمعی شبکه جهانی وب را تشکیل می‌دهند، در حالی که سایت‌های اختصاصی مانند وب سایت یک شرکت برای کارمندان آن، نوعاً بخشی از یک اینترانت هستند.

طراحی سایت اختصاصی طبق نظر و و سلیقه، نیازهای کارفرما پیاده سازی می شود. برای طراحی سایت سفارشی باید از قبل تمام نیازهای خود را از قبل مشخص نمایید و آن را به شرکت طراحی سایت اعلام کنید تا هزینه مورد نیاز برای طراحی سایت سفارشی را برآورد کنند. برای طراحی سایت اختصاصی باید یک جلسه بین کارفرما و طراح وب سایت برگزار گردد در این جلسه کارفرما باید نظرات خود را از لحاظ قالب گرافیکی وب سایت به طراح اعلام کند و طراح سایت را طبق نظرات کارفرما پیاده سازی می‌نماید.

طراح بعد از پیاده سازی قالب، قالب آماده شده را در اختیار کارفرما قرار می دهد. کارفرما می تواند نظرات خود را روی قالب پیاده سازی شده اعلام کند تا طراح سایت نکات مورد نظر کارفرما را در وب سایت پیاده سازی نماید. ویرایش قالب های وب سایت تا زمانی انجام گیرد تا کارفرما قالب وب سایت را تایید نماید. معمولا تعداد ویرایش در قالب‌های وب سایت برای کارفرما محدودیتی ندارد. حتی زمانی ممکن است کارفرما قالب جدیدی برای طراحی وب سایت در نظر بگیرد در این صورت طراح وب سایت باید قالب‌های جدید را ارائه دهد.

 

 

طراحی سایت با استفاده از قالب آماده

طراحی سایت با استفاده از قالب‌های آماده به سایت‌هایی که به صورت رایگان یا غیر رایگان از طرح‌ها و قالبی استفاده می کنند که قبلا طراحی شده اند. سایت‌هایی با قالب آماده می تواند با استفاده از سایت‌هایی که از قبل پیاده سازی شده‌اند، طراحی شوند. در این روش کارفرما می تواند از طرح های فروشگاهی که به صورت آماده هستند را انتخاب کنند.

 

 

 

ادغام طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده

 

گاهی اوقات ممکن است طراحی سایت اختصاصی را با استفاده از قالب‌های آماده را با هم ترکیب کنند. در این صورت طبق نظر کارفرما طراح بتواند از قالب‌های آماده برای طراحی سایت اختصاصی کمک بگیرند  به شکلی که سایت اختصاصی دارای ظاهر و امکانات جدیدتری باشد. تا بتوانند وب سایت را در زمان کمتری آماده کنند.

مقایسه طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده وب سایت

استفاده از قالب‌های آماده می تواند سرعت انجام پروژه را بیشتر کند. در این صورت طراح زمان خود را صرف پیاده سازی قالب و سیستم مدیریت محتوا سایت نمی کند و سایت زودتر آماده می شود. آماده سازی سایت با استفاده از قالب های آماده موجب می شود هزینه طراحی سایت کمتری پرداخت می شود. برای طراحی سایت با قالب های آماده  یا برنامه نویسی سیستم مدیریت محتوا هزینه ای پرداخت نمی شود. طراحی سایت اختصاصی با توجه به متفاوت بودن آن به برندسازی وب سایت کمک می کند و طراح سایت باید قالب های سایت را طبق المان های گرافیکی مربوط به کارفرما و مرتبط با کسب و کار طراحی گردد. در طراحی سایت اختصاصی، طراح سایت محدودیتی برای استفاده از قالب و امکانات سایت ندارد. در حالی که استفاده از قالب آماده، باید قالب های خود را از بین قالب های آماده انتخاب کنید.

 

مزایای طراحی سایت اختصاصی

اگر می خواهید کسب و کار خود را در دنیای اینترنت راه اندازی کنید، اقدام مهمی که باید در رابطه با طراحی سایت اختصاصی صورت گیرید این است ازطراح سایت قالب های طراحی سایت اختصاصی را آماده کند نه از قالب های آماده برای سایت استفاده کند. شاید در اوایل فکر کنید که طراحی سایت اختصاصی و طراحی قالب‌های آن ممکن است هزینه زیادی را در پی داشته باشد اما بعد از مدتی به نتیجه دلخواه می رسید. کاربران در زمان ورود به سایت شما و دیدن قالب های زیبا و متناسب با کسب و کارتان متوجه هویت سایت شما می شوند.

 نکته مهم در رابطه با طراحی سایت اختصاصی این است که با استفاده از طراحی قالب بدون دردسر می توانید در هر زمانی که نیاز بود قالب های سایت را ویرایش و تغییرات لازم را در جهت بهبود رابطه کاربری انجام دهید در این  زمان کاربران متوجه رشد و پویایی سایت شما می شوند و این می تواند احساس خوبی را در کاربران ایجاد کند و اعتماد و تعامل بیشتری به سایت شما می آید. طراحی سایت با قالب موجب می شود که امنیت سایت بالا رود.

در زمان طراحی سایت با استفاده از قالب های آماد‌ه، چون شما تنها کسی نیستید که از قالب های آماده در طراحی سایت استفاده می کنید و از تجربه طراحان و مهارت در این قالب‌ها بی خبر هستید، این امکان وجود دارد که کدهای مخربی نیزی در این کدها وجود داشته باشد و این خود موجب نگرانی می‌شود. باید این نکته را در نظر بگیرید که این کدها ممکن است روی سایت تاثیر منفی بگذارد. هر کسب و کاری از لحاظ بهینه سازی سایت برای موتور‌های جستجو خود یکی نگرانی داشته باشد.  افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو در کسب و کار شما تاثیر بسیار زیادی دارد پس در این صورت نمی توان تاثیر منفی قالب های آماده را روی سئو سایت نادیده گرفت.

 

 

از معایب استفاده از قالب آماده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

ممکن است سایت شما نیاز به ویرایش و تغییرات داشته باشد، در این صورت امکان تغییرات و ویرایش وجود ندارد. طراحان زیادی از قالب های آماده در زمان طراحی سایت استفاده می کنند همین دلیل موجب می شود که سایت های مشابه در اینترنت زیاد شوند و این برای کاربران جالب نیست. در طراحی با قالب های آماده نمی توان  از آنها پشتیبانی نمود. طراحی قالب برای آماده سازی سایت به آسانی مورد پشتیبانی شرکت طراح قرار می گیرد. قالب های آماده دارای سرعت لود پایین تری هستند. عدم ریسپانسیو بودن طراحی سایت با قالب های آماده موجب می شود وب سایت برای تلفن های هوشمند بهینه سازی نشوند. این امکان وجود دارد بعد از گذشت مدتی سایت شما نیاز به ایجاد تغییرات در وب سایت داشته باشید، در این صورت به دلیل استفاده از قالب های آماده امکات تغییرات وجود ندارد. قالب های آماده ممکن است از امنیت پایینی برخوردار باشند، اگر در بین کدها، کدهای مخربی پنهان شده باشد همین دلیل کافی است که امنیت کل سایت به خطر بیفتد. در زمان استفاده از قالب های آماده، به مبحث سئو توجهی نمی شود.

 

هدف استفاده از قالب های اختصاصی برای طراحی سایت اختصاصی

برای طراحی سایت اختصاصی استفاده از قالب های سفارشی می تواند موجب بالا رفتن اعتبار در کسب و کارشما شود.  اگر بودجه لازم را برای طراحی سایت اختصاصی دارید می توانید از قالب های سفارش برای طراحی وب  سایت خود استفاده نمایید. یکی از راه های جذب بیشتر مشتریان و کاربران برای سایت شما داشتن یک سایت یا فروشگاه منحصر به فرد می باشد. در این صورت باید برای طراحی سایت اختصاصی خود از قالب های سفارشی استفاده کنید. اگر در نظر دارید روی برندینگ سایت خود کار کنید و یک سایت بخصوصی داشته باشید باید از قالب های سفارشی برای سایت خود استفاده کنید. اگر برای طراحی سایت اختصاصی زمان زیادی ندارید و می خواهید هرچه سریع تر سایت خود را راه اندازی کنید می توانید از قالب های آماده استفاده کنید.

 

نتیجه گیری

به دلیل اینکه قالب های آماده دارای تنوع بیشتر و افزایش آن ها و هزینه پایین استفاده از این قالب ها موجب شده است وب سایت‌ها را براساس قالب‌های آماده پیاده سازی می کنند و قالب‌های آماده  رواج بیشتری پیدا کرده است. معمولا کسانی که می خواهند برای شرکت خود به دنبال طراحی سایت اختصاصی هستند و معمولا هزینه  و زمان بیشتری را برای ساخت و طراحی سایت اختصاصی خود دارند، در این صورت برای آماده کردن سایت خود نمی تواند از قالب های آماده استفاده کنند. برای طراحی سایت اختصاصی نکات لازم و ضروری را به شرکت طراحی سایت انتقال دهید تا شرکت طراحی سایت بتواند با توجه به توانایی های خود شرایط شما را اعلام کنند. چه سایت شما از قالب های آماده استفاده کند و چه طراحی سایت اختصاصی به صورت سفارشی پیاده سازی شود مهم کیفیت پایانی وب سایت شما است. چه سایت هایی که با قالب آماده استفاده کردند و یا به صورت اختصاصی طراحی شده اند و بلعکس. شرکت طرح ریزا حامی در زمینه طراحی سایت اختصاصی با 15 سال سابقه به شما کاربران پیشنهاد می کند امکانات و کیفیت وب سایت دارای اهمیت بیشتری می باشد. کاربران می توانند از طراح سایت ما برای پیاده سازی و طراحی سایت اختصاصی بالاتریت کیفیت و دقت را بخواهید.

 

نظرات خود را ارسال کنید