• +21 66953514
 • تا رضایتت ، خدا خواهیم کوشید

کسب و کار شما امروز بسته به دنیای اینترنت دارد

توانایی شما در دنیای نرم افزار و اینترنت بلاشک اعتبار و میزان درآمد شما را مشخص می کند

نمایش ۱ تا ۱۰ مورد از کل ۱۲ مورد.

طراحی سایت

 

طراحی سایت

شرکت کارگشای فکر برتر غرب با نام اختصاری توسعه گروپ,با 15 سال سابقه کار مفید در حوزه طراحی سایت آماده ارائه خدمات به همه عزیزان هست.

تیم طراحی توسعه گروب با عنایت خداوند و تلاش شبانه روزی طراحان تا اینجای کار توانسته عملکرد خیلی خوبی در طراحی سایت داشته باشد.و آمادگی صد در صدی خود را برای توسعه کسب و کار شما عزیزان  و ایده های نوین و خلاقانه خود را در راه پیشرفت هر چه سریع تر کسب و کار شما عزیزان ارائه میدهد .

 

طراحی سایت

 

 

 

طراحی صفحات پویا

 

www.no-et.com

 

 

قبل از هر کاری شما باید هدف مشخصی داشته باشید تا مصمم تر آن را دنبال کنید، پس برای ساختن یک وب سایت هم هدف از ساخت آنرا مشخص کنید به طور مثال موضوع آن چیست یا چه طرحی می خواهید داشته باشه با چه تعداد صفحه. بد نیست که نوع مخاطبین و بیننده ها را هم مشخص کنید که چه کسانی قرار است از سایت شما استفاده کنند. شما می توانید در ابتدا از یک سایت شخصی شروع کنید، فکر کنم با پیشرفت تکنولوژی کامپیوتر و اینترنت در آینده نزدیک هر کسی مانند شناسنامه باید یک سایت برای معرفی خود داشته باشه. همیشه سعی کنید تا مطالب را متناسب با مضمون سایت انتخاب کنید و در هر قسمت یک هدف را دنبال کنید که بیننده گیج و فراری نشود. اگر سایت شما شخصی است و در آن خاطرات ، عکسهای خود یا دوستانتان را گذاشته اید پس دیگرنباید تبلیغ محصولات تولیدی را اضافه کنید یا بالعکس.

کجا و چگونه سایت را راه اندازی کنید :
ابتدا باید یک اسم مناسب برای سایت انتخاب کنید که به این اسم domain می گویند، اسم یک وب سایت از سه قسمت تشکیل می شود: www که مخفف World Wide Web میباشد، اسم منتخب شما یا همان Domain و در آخر پسوندهای مشخص مانند: .ir, .com, .net, .org, .info 
پس از انتخاب اسم که باید یک هماهنگی با مطالب سایت داشته باشد، نوبت به ثبت آن میرسد که شما مجبورهستید با یک شرکت خدمات اینترنت قرار داد ببندید، برای ثبت اسم و اجاره فضا تا اطلاعات شما را در اینترنت به معرض نمایش بگذارند. بعد از اینکه تنظیمات اولیه انجام شد، شما می توانید با استفاده از سرویسهایی مانند FTP که مخفف File Transfer Protocol میباشد اطلاعات سایت را حذف ، اضافه یا تغییر دهید که در مورد این سرویس در بخش دیگری توضیح خواهم داد. 
البته سابتهایی هستند که شما میتوانید به طور رایگان سایت خود را راه اندازی کنید اما معایبی هم دارند که یکی از آنها پخش تبلیغات در صفحات شما میباشد و دیگر اینکه امکانات محدود آنها است ولی برای شروع کار و آشنایی با نصب و راه اندازی یک وب سایت بسیار مناسب میباشند

اهمیت طراحی وب سایت :
یک وب سایت موفق در مرحله طراحی جان می گیرد چون چند چیز مهم در این قسمت مشخص میشود مانند، قالب بندی، رنگ، محتوا ومدیریت اطلاعات سایت. اگر ما درست کردن وب سایت را به ساختن یک خانه تشبیه کنیم، میبینید که انسان منطقی خانه را بدون نقشه و طرح نمی سازد، پس بیایید به این قسمت اهمیت بیشتری بدهیم تا در پایان کار احساس رضایت بکنیم. در ساخت یک خانه نکات مهم دیگری هم هست، ظاهر و نمای آن، مواد ومصالح که قرار است بکار برده شود، در ضمن به راحتی کسانی که میخواهند از آن استفاده کنند هم باید فکر کرد. پس شما هم این نکات را مد نظر داشته باشید که ظاهر صفحات چه شکلی داشته باشد از چه رنگهایی استفاده کنید و چه مطالبی را بکار برید تا مخاطبین را مجذوب کرده وهمچنین بتوانند به کلیه قسمتهای سایت دسترسی داشته باشند در هربخشی که هستند. زمان بیشتری را صرف این قسمت کنید تا نیازی به تغییرات اساسی در آینده نداشته باشید.

برای یادگیری HTML به چه چیزهایی نیاز دارید :
برای دیدن صفحاتی که طراحی می کنید نیاز به یک مرورگر وب web browser دارید اگر شما این صفحه را می بینید پس یکی از این مرورگرها را دارید. اما برای نوشتن کدهای html در حال حاضر به برنامه ساده notepad که درکلیه سیستمهای عامل ویندوز وجود دارد نیاز دارید، برنامه های پیشرفته دیگری هم هست که محیط گرافیکی دارند مانند: Microsoft frontpage , Macromedia Dreamweaver ولی برای شروع بهتر است که از همان Notepad استفاده کنید. پس مهمترین چیزی که نیاز دارید کمی وقت و علاقه و تخصص هست.

نصب لاراول

نصب لاراول

نصب لاراول

Install Laravel

 

نصب کامپوزر

لاراول برای مدیریت وابستگیهای پروژه از کامپوزر استفاده میکند. بنابراین پیش از استفاده از لاروال، باید از نصب بودن کامپوزر بر روی سیستم خود مطمئن شوید.


نصب لاراول

از طریق نصب کننده لاروال

برای قدم اول لاراول را با استفاده از کامپوزر بر روی سیستم خود نصب کنید.

composer global require "laravel/installer=~1.1"

دایرکتوری ~/.composer/vendor/bin را در متغیر محیطی PATH قرار دهید تا سیستم محل قرار گرفتنlaravel را بداند.

پس از نصب لاراول، اجرای دستور ساده laravel new در خط فرمان یک نسخه خام از یک پروژه لاراول را در مکانی که معرفی میکنید نصب میکند. برای مثال laravel new blog یک دایرکتوری با نام blog شامل یک نسخه خام پروژه لاراول با تمام بسته های مورد نیاز ایجاد مینماید. این روش نصب بسیار سریعتر از استفاده از کامپوزر است:

laravel new blog

با استفاده از دستور create-project کامپوزر

همچنین میتوان با استفاده از دستور create-project کامپوزر در خط فرمان یک پروژه خام لاراول ایجاد نمایید:

composer create-project laravel/laravel {directory} "~5.0.0" --prefer-dist

پس از نصب، باید پروژه را با آخرین بسته های لاراول به روزرسانی نمایید. ابتدا، فایل {directory}/vendor/compiled.php را حذف نمایید. در خط فرمان دایرکتوری خود را به {directory} تغییر دهید و دستور composer update را اجرا کنید.

Scaffolding

لاراول از ابتدا برای ثبت کاربران و سنجش هویت کاربران scaffolding را با خود دارد. اگر میخواهید این امکانات را حذف نمایید، از دستور fresh در آرتیزان استفاده کنید:

php artisan fresh

نیازمندی های سرور

سرور لاراول مورد استفاده برای این نسخه نیازمندیهای زیر را دارد:

 • PHP >= 5.4
 • Mcrypt PHP Extension
 • OpenSSL PHP Extension
 • Mbstring PHP Extension
 • Tokenizer PHP Extension

بعد از PHP 5.5، در برخی توزیعهای سیستم عاملها اکستنشن PHP JSON را باید دستی نصب نمود. وقتی از اوبونتر استفاده میکنید، این کار را میتوان با استفاده از دستور apt-get install php5-json انجام داد.

 

پیکربندی

اولین کاری که پس از انجام لاراول باید انجام دهید، مقداردهی کلید اپلیکیشن با رشته ای تصادفی است. اگر کامپوزر را با استفاده از کامپوزر نصب کرده اید، این کلید احتمالا با استفاده از فرمان key:generate مقداردهی شده باشد.

این رشته باید 32 کاراکتر داشته باشد. این کلید را میتوانید در فایل متغیرهای محیطی لاراول با پسوند .env مقداردهی کنید. اگر کلید اپلیکیشن را مقداردهی نکنید، نشست و دیگر داده های کدگذاری شده کاربر امن نخواهند بود

لاراول تقریبا نیازی به تنظیمات دیگری ندارد. میتوانید شروع به توسعه نرم افزارهای کاربردی تحت وب نمایید! هرچند میتوانید فایل config/app.php و مستندات آن را مرور نمایید. این فایل شامل گزینه ها بسیار زیادی مانند timezone یا ناحیه زمانی و locale یا تنظیمات محلی میباشد که میتوانید متناسب با نرم افزار تحت وب خود تغییر دهید.

پس از نصب لاراول، همچنین باید تنظیمات محلی خود را تغییر دهید..

دسترسی ها

شاید نیاز باشد برخی دسترسی ها برای لاراول تعریف شود: وب سرور برای اعمال تغییرات در پوشه های storage و vendor نیازمند دسترسی کافی برای نوشتن میباشد.

آدرس های خوانا،pretty url

آپاچی

لاراول به همراه یک فایل public/.htaccess به منظور ایجاد امکان وجود URLهای بدون index.php ارائه میشود.

اگر فایل .htaccess ارائه شده در کنار لاراول کار نمیکند، میتوانید راه حل زیر را امتحان کنید.

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^ index.php [L]

Nginx

بر روی Ngnix راهنمای سرور زیر در تنظیمات سرور امکان pretty URL (آدرسهای خوانا) را فراهم میکند.

location / {
  try_files $uri $uri/ /index.php?$query_string;
}

البته هنگامی که از Homestead استفاده میکنید، آدرسهای خوانا به شکل خودکار تنظیم می شوند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

سایت طرح ریزان

طراحی سایت کاملا داینامیک و پویا

طراحی سایت کاملا داینامیک و پویا

طراحی سایت کاملا داینامیک و پویا

Dynamic site design

وب سایت داینامیک چیست ؟ 
وب سایتی که دارای بخش مدیریت باشد و کاربر توانایی مدیریت کامل وب سایت از قبیل تغییر محتوا ، کم یا زیاد کردن و ویرایش صفحات ، مدیریت کامل روی منوها ، گالری تصاویر و .... بدون هیچ دانش فنی باشد ، وب سایت داینامیک یا پویا گفته میشود . 

. امروزه تمام طراحی سایت ها بصورت پویا و داینامیک هستند و محتوا در انها بصورت مستمر و دائم در حال آپدیت و بروزرسانی است.می بینیم که برای بروزرسانی همیشه در شبکه های احتماعی ، تبلیغات و بازاریابی در حال گسترش و تشدید سایت تلاش می کنند. پس دیگر عمر طراحی سایت استاتیک به سر رسیده است و دیگر کمتر شرکت و کمپانی هست که از طراحی سایت استاتیک استفاده کند. در این مقاله به طراحی استاتیک می پردازیم و فواید و معایب بسیار کم ان را توضیح می دهیم.

شاید به این فکر کنید که طراحی سایت را با کمترین هزینه و کمترین زمان به روش طراحی سایت استاتیک انجام دهید، تا از بروز رسانی و تغییرات روزانه در امان باشید ، اما طراحی سایت حال چه به روش استاتیک و یا داینامیک تمام کاری نیست که باید انجام دهید بلکه نخستین قدم پیش رفت شما در کسب و کار است و کارهای سخت تازه بعد از طراحی سایت شروع می شود. برای مثال شما درارای فرزندی می شوید و با هزینه های زیادی بچه بدنیا می آید ، آیا این فرزند نیاز به مراقبت و پرورش ندارد ؟ طراحی سایت و راه اندازی سایت نیز به همین منوال است و بعد از به دنیا آمدن یک سایت تازه باید به فکر بهترین راه های پرورش سایت خود باشید. در دنیای امروزی و با بیشتر شدن سایت ها در هر زمینه از فروشگاهی گرفته تا سایت های شرکتی و غیره رقیبان زیادی هستند و رقابت با انها بسیار سخت است زیرا پنل و استراتژی که انها پیش گرفته اند باعث بروز بودن و پیشرفت انها می شود. پس از این رو شما نیاز به پنل تجاری و بازاریابی فوق العاده ایی نیاز دارید. از بحث سنگین روش ها و استراتژی ها رد می شویم بخاطر اینکه زمان زیاد و توضیحات زیادی را بصورت تخصصی نیاز مند است. طراحی سایت داینامیک توسط زبان های برنامه نویسی سمت سرور مانند ASP, ColdFusion, JavaScript, Perl, PHP, Ruby, WebDNA می تواند پیاده سازی شود.

طراحی سایت داینامیک که امروزه نیاز تمام افراد شده است دارای امکاناتی است که طراحی سایت استاتیک از انها بی بهره است. طراحی سایت داینامیک ( پویا ) دارای پنل مدیریت محتوایی است که این امکان را به شما می دهد که همیشه در کوتاه ترین زمان سایت پویا خود را بروز کنید در حالی که در طراحی سایت استاتیک امکان تغییر به این راحتی نبود و همیشه شما در کنارتان باید برنامه نویس سایت را به یدک می کشیدید. در طراحی سایت داینامیک هزینه زیادی نسبت به طراحی استاتیک باید پرداخت کنید اما پس از گذشت زمان کوتاهی متوجه می شوید که کمتر هم هزینه کرده اید زیرا برای تغیرات دیگر نیاز به هزینه نیست. یک سایت معمولا نیاز به انتشار آخرین اخبار روز و انتشار مقالات را دارد که این امکان جزو کوچکترین امکانات طراحی سایت داینامیک است.

مزایای طراحی سایت داینامیک :
 • عدم نیاز به هزینه بابت به روز رسانی وب سایت
 • انجام تغییرات به سرعت در هرزمان و مکان بدون نیاز به دانش خاص و صرفه جویی در زمان
 • ایجاد اسلاید شو و گالری تصاویر با قابلیت تغییر تصاویر
 • پنل مدیریت کامل با قابلیت کم و زیاد کردن صفحات ، تغییر متن و عکس و ..
 • ایجاد تعداد نامحدود صفحه ، منو بدون گرفتن فضای اضافه
 • مناسب برای وب سایت های بزرگ یا وب سایتی که نیاز به روز بودن دارن
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر 

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟

What is a site design?

طراحی وب سایت چیست ؟: با رشد روز افزون استفاده از اینترنت و جامعه مجازی می توان گفت که اینترنت یکی از اعضای خانواده برای کاربران ان شده است . ولی برای بهره مند شدن از فواید این جامعه مجازی نیاز به تولید وب سایت وطراحی وب سایت است .در این مقاله قصد دارم تعریفی کای از یک وب سایت را ارائه دهم امید وارم برای دوست داران طراحی وب سایت مفید واقع شودش

تعریف وب سایت

وب سایت مکانی از اینترنت است که صفحه یا تعدادی از صفحات را در خود برای هدفی خاص نگهداری می کند ، در واقع این مکان مجموعه ای از صفحات است که برای هدفی خاص ایجاد شده اند.

طراحی وب سایت

به روال برنامه ریزی برای ایجاد یک سایت در فضای مجازی اینترنت که با ساختار کلی و جزئی ارائه می شود طراحی وب سایت گویند. این برنامه ریزی بر روی تمامی تصاویر ،متون ، فایل های صوتی و تصویری و المانهای خاص که برنامه نویسی شده اند اعمال می شود تا در نهایت تمام اینها بر روی صفحه ای که قابل روئیت در مرورگر باشد اعمال می شود و در فرمت بندی خاصی در طراحی وب سایت بر روی آن صفحه قرار می گیرند.

برای اینکه این صفحات قابل مشاهده در بیشتر مرورگرها باشد طراحی سایت را افراد طراح و برنامه نویسان از زبان های نشانه ای برای ایجاد یک ساختار اکثرا از زبان html (که امروزه html5 قدرت بالایی را به این زبان برنامه نویسی ارائه کرده است) و هم چنین برای نمایش بهتر بعد از طراحی وب سایت از زبان css (که زبان css3 در حال حاضر قدرت آن را افزایش داده است به طوری که می توان بدون نرم افزارهای گرافیکی نیز به طراحی وب سایت پرداخت ) استفاده می کنند . برای طراحی وب سایت از زبان های برنامه نویسی دیگر نظیر java، پی اچ پی ، ای اس پی دات نت، پرل و … نیز می توان استفاده کرد.

پروسه طراحی وب سایت

در حالت کلی برای طراحی وب سایت می توان این روال را در پیش گرفت :

 1. مفهوم سازی
 2. طرح ریزی
 3. تحقیق قبل از ایجاد وب سایت
 4. تحقیق کلی
 5. تبلیغات

مدیریت فایلهای چند رسانه ای که در وب سایت وجود خواهند داشت ، مدیریت مطالب و محتوای سایت و هم چنین فایل های تصویری و صوتی موجود در آن را می توان توسط یک طراح ، یا گروهی از طراحان با وظیفه ای مشخص مدیریت کرد.

 یک وب سایت می تواند شامل صفحه اصلی که اکثرا به این صفحه ، خانه (HOME) و هم چنین می تواند شامل صفحات و بخش های دیگر باشد که هر یک از آنها برای اهداف خاصی در زمان طراحی وب سایت ایجاد شده اند. ولی صفحه اصلی یا خانه سایت مهم ترین قسمت یک وب سایت است و در مورد اهداف اصلی وب سایت و هم چنین تمام بروزرسانی هایی که در وب سایت انجام می شود را برای کاربران ارائه می کند. و تمام صفحات دیگر وب سایت از طریق همین صفحه اصلی شناخته می شوند . بدین صورت که لینکی از صفحه اصلی به آنها اختصاص داده شده است که کاربر با کلیک بر روی آن می تواند بخش های مورد علاقه و نیاز خود را ببیند.در واقع صفحه خانه را می توان مادر تمام صفحات وب دانست.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

سایت طرح ریزان حامی

آموزش کار با کوکی Cookies در زبان PHP

آموزش کار با کوکی Cookies در زبان PHP

آموزش کار با کوکی Cookies در زبان PHP

Learning Work Whit Cookies In PHP

 

 از کوکی (Cookie) معمولا برای شناسایی کاربر بر روی وب استفاده می شود. یک کوکی (cookie) یک قطعه اطلاعات یا یک فایل اضافه است که سرور به کامپیوتر کاربر الحاق یا embed می کند. هر بار که کامپیوتر صفحه ای را طی یک درخواست یا request فراخوانی کند اطلاعات کوکی به همراه درخواست وی ارسال می شود. استفاده از زبان PHP هم می توانید برای کاربران کوکی ایجاد کرده و یا مقادیر کوکی را دریافت کنید.
برای مثال، مثلا وقتی صفحه که صفحه ایمیل خود را باز می کنید ، مشاهده می کنید که از قبل بر روی سرور log in شده اید و اطلاعات حساب کاربری شما در مرورگر نمایش داده می شود. این اطلاعات کاربری از طریق کوکی موجود در صفحه هر بار که ایمیل خود را باز می کنید، به سرور ارسال می شود.
آموزش ایجاد کوکی Cookie در زبان PHP :

کوکی در زبان PHP به وسیله تابع setcookie() ایجاد می شود. ساختار تعریف Cookie به صورت زیر است :
setcookie(name, value, expire, path, domain, secure, httponly);
در ساختار فوق فقط تعیین پارامتر name ضروری بوده و بقیه پارامترها اختیاری هستند. پارامتر name تعیین کنننده نام Cookie است که از آن برای فراخوانی و شناسایی کوکی در سطح برنامه استفاده می شود.
مثال عملی : کد زیر یک کوکی به نام “user” با مقدار “John Doe” را ایجاد می کند. این کوکی بعد از 30 روز (86400*30) منقضی می شود. به کار بردن علامت (/) به این معناست که این کوکی در کل سطح برنامه یا سایت قابل دسترس خواهد بود (یا می توانید یک پوشه یا مسیر دیگری را تعیین کرده که کوکی فقط در آن بخش قابل دسترس باشد.)
سپس با استفاده از متغیر سراسری $_COOKIE مقدار کوکی User را خوانده ایم. همچنین از تابع isset() برای فهمیدن این که آیا کوکی تنظیم شده یا خیر استفاده کرده ایم :
<!--?php
  $cookie_name = "user";
  $cookie_value = "John Doe";
  setcookie($cookie_name, $cookie_value, time() + (86400 * 30), "/"); // 86400 = 1 day
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
    if(!isset($_COOKIE[$cookie_name])) {
      echo "Cookie named '" . $cookie_name . "' is not set!";
     } else {
        echo "Cookie '" . $cookie_name . "' is set!<br-->";
        echo "Value is: " . $_COOKIE[$cookie_name];
   }
  ?>
< /body>
< /html>

تابع Setcookie() را بایستی قبل از تگ تعریف کنید.
مقدار یا value کوکی به صورت خودکار در زمان ارسال URLencoded می شود.(یعنی کاراکترهای غیر مچاز آن به صورت قابل ارسال با استفاده از URL تبدیل می کنیم) و همچنین در هنگام دریافت آن URLdecoded می گردد. برای جلوگیری از رخ دادن URLencoding از تابع setrowcookie() به جای تابع فوق استفاده کنید.)
آموزش تغییر مقدار یک کوکی در زبان PHP :

برای تغییر مقدار یک کوکی، بایستی مجددا آن کوکی را با استفاده از تابع setcookie() تعریف کنید. به صورت کد زیر :
<!--?php
  $cookie_name = "user";
  $cookie_value = "Alex Porter";
  setcookie($cookie_name, $cookie_value, time() + (86400 * 30), "/");
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
    if(!isset($_COOKIE[$cookie_name])) {
        echo "Cookie named '" . $cookie_name . "' is not set!";
    } else {
        echo "Cookie '" . $cookie_name . "' is set!<br-->";
        echo "Value is: " . $_COOKIE[$cookie_name];
    }
  ?>
< /body>
< /html>
آموزش حذف یک کوکی در PHP :

برای حدف یک کوکی، بایستی با استفاده از تابع setcookie() مجددا آن را تنظیم کرده ولی این بار تاریخ انقضای کوکی را بر روی یک زمان ماقبل از زمان فعلی قرار دهید، همانند کد زیر:
<!--?php
  // set the expiration date to one hour ago
  setcookie("user", "", time() - 3600);
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
    echo "Cookie 'user' is deleted.";
  ?-->
< /body>
< /html>
آموزش چک کردن فعال بودن کوکی در مرورگر کاربر :

مرورگرها و یا سایت های تحت وب این قابلیت را دارند که خواندن یا ایجاد کوکی ها را در آن ها غیر فعال کرد. بنابراین در برنامه هایی که استفاده از کوکی ضروری است، بایستی قبل از طراحی کد، چک کنیم آیا این امکان فعال است یا خیر.
در کد مثال عملی زیر، یک اسکریپت ساده ابتدا چک می کند که آیا کوکی ها فعال هستند یا خیر. در ابتدای کد تلاش شده تا با استفاده از تابع setcookie() یک کوکی به نام “test_cookie” ایجاد شود، با شمارش تعداد متغیر $_COOKIE می فهمیم آیا کوکی فعال است یا خیر :
?

<!--?php
  setcookie("test_cookie", "test", time() + 3600, '/');
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
   if(count($_COOKIE) --> 0) {
      echo "Cookies are enabled.";
    } else {
      echo "Cookies are disabled.";
    }
  ?>
< /body>
< /html>

گوگل ادسنس چیست

گوگل ادسنس چیست

گوگل ادسنس چیست

(What is Google Adsense)

 

 حس تبلیغ گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

 حس تبلیغ گوگل برنامه ای است اجرا شده توسط گوگل که اجازه می دهد تا ناشران در شبکه گوگل از سایت های که در طبقه بندی  متن ، عکس، ویدئو، و یا تبلیغات رسانه های تعاملی هستند که به محتوا و مخاطبان سایت در نظر گرفته است به صورت کلیکی هر سایت در طبقه مورد نظر قرار می گیرد

Google Adsense چگونه كار می‌کند؟
اگر به سايت گوگل برويد و درباره کلمه‌های معروف و معتبر جستجو انجام دهيد، حتماً قسمتي بانام Sponsored Links در سمت راست صفحه‌اي كه مربوط به جستجوي شماست را می‌بینید.
اين آگهی‌ها توسط صاحبان سایت‌هایی كه سعي دارند تعداد زيادي بازدیدکننده به سايت خود بياورند، توسط گوگل به شما نمايش داده می‌شود.
آگهی‌دهندگان هرزمان كه توسط بازديدكننده بر روي تبليغاتشان كليك شود، به گوگل پول می‌پردازند.

با امكاناتي كه گوگل فراهم كرده است، شما نيز می‌توانید همين آگهی‌ها را مانند گوگل در وب‌سایت خود نشان دهيد، و از گوگل پول بگيريد. هرزمانی كه بر روي يك آگهي در سايت شما كليك شود، درصدي معين از مقداري كه گوگل از آگهی‌دهنده دريافت كرده است به شما می‌رسد. هرزمان كه حساب شما به 100 دلار رسيد يك چك از طرف گوگل دريافت می‌کنید.

چرا گوگل به ما پول می‌دهد؟
ممكن است تعجب كنيد كه چرا به اين راحتي گوگل پول‌هایی كه از آگهی‌دهندگان می‌گیرد را به ما می‌بخشد. با توجه به اينكه تبليغات آگهی‌دهندگان بر روي سایت‌های  بيشتري در كل اينترنت انتشار ميابد،(در اينجا فقط توسط گوگل) طبیعتاً ترافيك بيشتري بر روي سايت خود خواهند داشت و مشتريان بيشتري سراغشان خواهند آمد و بيشتر در معرض ديد عموم قرار خواهند گرفت. اين خبر خوبي براي آگهی‌دهندگان است، چون در مدت‌زمانی كوتاه ترافيك زيادي بر روي سايت خود به دست خواهند آورد.
همچنين اين كار براي گوگل هم‌سود زيادي خواهد داشت، چون هرچه ترافيك براي آگهي‌دهندگان بيشتر باشد، پول بيشتري از آن‌ها خواهد گرفت. همچنين گوگل اميدوار خواهد بود كه با آگهی‌دهندگان تمديد كند. این‌یک ابتكار جالب از گوگل براي درآمد بيشتر است. تجارتي كه به سود هر سه طرف معامله است!

چه مقدار می‌توان درآمد داشت؟
متأسفانه يا خوشبختانه گوگل اعلام نكرده است كه از «هر كليك» بر روي آگهي‌ها چه مقدار به ما می‌رسد. پولي كه شما دريافت می‌کنید دقیقه برمی‌گردد به مقدار پولي كه آگهي‌دهنده حاضر است بابت هر كلمه كليدي خاص به گوگل بپردازد. شما قسمتي از آن پول را دريافت می‌کنید. تا آنجايي كه خبردارم بابت هر كليك از 2 سنت تا 15دلار تغییر است.

پس منطقي است كه باور داشته باشيم، كلمات كليدي محبوب‌تر (مانند Free , Blogs, MP3, Movie) ممكن است به شما سود بيشتري از كلمات ديگر برسانند. درنتیجه آگهي‌دهندگان پول بيشتري بابت كلمات كليدي مهم‌تر، می‌پردازند. پس به نفع شما خواهد بود كه سايتي بسازيد كه بر روي كلمات كليدي محبوب‌تر متمركز باشد، تا شانس شمارا براي درآمد بيشتر از آگهي‌ها افزايش دهيد.

اگرچه گوگل اعلام نكرده است بابت هر كليك بر روي آگهي‌ها چه مقدار به شما خواهد داد، هرلحظه كه بخواهيد مي‌توانيد به‌حساب خود در سايت گوگل وارد شويد و علاوه بر اينكه مقدار درآمد خود را مشاهده مي‌كنيد يك گزارش كامل برحسب روز، هفته، ماه و ... از كاركرد آگهي‌ها به دست آوريد.
فرمول ساده كسب درآمد از آگهي‌ها به اين صورت است:

بازده = (ترافيك* تعداد كليك بر روي آگهي‌ها* قيمت هر كليك)


بعدازاینکه سايت خود را آماده كرديد به صفحه مخصوص گوگل براي Adsense برويد و درخواست خود را بدهد. (Apply كنيد.)
اگر گوگل سايت شمارا به‌عنوان نشان‌دهنده آگهي بپذيرد، در مدت‌زمان 24-48 ساعت از طريق ايميل به شما پاسخ خواهد داد و لازم نيست مدت‌زمان بيشتر از اين منتظر بمانيد.

البته گاهي اوقات ممكن است، پس‌ازاینکه گوگل سايت شمارا بررسي كرد آن را مناسب نمايش آگهي‌هاي خود نداند و در این‌جور موارد ممكن است سايت شما را reject كند. در اين حالت نااميد نشويد و وب سایت تان را باسیاست‌هایی كه گوگل گفته است مطابقت دهيد. سایت‌های فارسي در این‌جور موارد دردسرساز می‌شوند و گوگل سايت شمارا reject می‌کنند.

پس به‌طور يقين می‌شود گفت كه روي سایت‌هایی با محتواي فارسي براي آگهی‌های گوگل حساب باز نكنيد. بهترين گزينه زبان انگليسي است كه visitor هاي زيادي را براي سايت شما در برمی‌گیرد. اگر با زبان انگليسي مشكلي نداريد به فكر دست‌وپا كردن يك وبلاگ يا وب‌سایت انگليسي براي جذب آگهی‌های گوگل باشيد.

دومين نكته منفي كه متأسفانه براي ما ایرانی‌ها در جذب آگهی‌ها و دريافت پول از گوگل دارد، اين است كه گوگل به‌هیچ‌وجه نبايد بفهمد شما در ايران زندگي می‌کنید. چون در غير این صورت به‌محض اطلاع از «در ايران زندگي كردن» شما، حساب شما را می‌بندد و مقدار پولي را هم كه قبلاً دشت كرده‌ايد به شما نخواهد داد. بنابراين چون گوگل در پايان هر 30 روز اگر حساب شما از 100 دلار بيشتر شد براي شما چك مبلغ دار به آدرسي كه به او می‌دهید می‌فرستد، پس بنابراين فكر آدرس داخل ايران را کاملاً ازسرتان دور كنيد. بهترين كار اين است كه اگر آشنايي، دوستي، فاميلي، در خارج از ايران (امريكا، كانادا، انگليس و ...) داريد، آدرس او را موقع Apply كردن براي Adsense بدهيد تا چك به آدرس او برود تا بعداً برايتان به‌حساب شما در ايران واريز كند. (متأسفانه اين تنها راه است.) توجه كنيد كه هنگام Apply حتماً نام Payee (گيرنده وجه) را به‌صورت صحيح و به نام كسي كه آدرسش را داده‌اید بنويسيد، چون بعداً هرگز نمی‌توانید اين نام را تغيير دهيد. (گوگل اين تدبير را به خاطر مسائل امنيتي كه خود اعلام كرده، انديشيده است.)

بعدازاینکه گوگل به شما جواب مثبت داد و حساب شما فعال شد، می‌توانید در كنترل پنل گوگل كدهايي كه به شما می‌دهد را در صفحه خود بگذاريد تا آگهی‌ها به نمايش درآید. حداكثر در يك صفحه می‌توانید 3 نوع آگهي بگذاريد. صفحه‌بندی، رنگ‌بندی و نوع آگهی‌ها در اين كنترل پنل قابل تغيير است.

خلاصه:

گوگل ادسنس برنامه ای است که توسط گوگل ساخته شده است و اجازه میدهد تا سایت های دیگر عضو این شبکه، بطور اتوماتیک تبلیغات متنی و تصویری مرتبط با موضوع سایت خود را در سایت هایشان قرار دهند. چنین تبلیغاتی توسط گوگل مدیریت، ذخیره و نگهداری می شوند. گوگل در ازای کلیک ها و یا تعداد نمایش تبلیغات، درآمدی را به حساب صاحب سایت خواهد ریخت. شرکت گوگل، نسخه آزمایشی سرویس "هزینه در ازای عمل" را بیرون داده است ولی استفاده از آن را در اکتبر سال 2008 میلادی متوقف کرد.

اینکار به نفع سرویس DoubleClick تمام شد که آن نیز تحت امتیاز گوگل قرار دارد. در چهارماهه اول 2011 میلادی، گوگل 2.34 میلیارد دلار (9.36 میلیارد دلار در سال) در ازای این سرویس بدست آورد که چیزی معادل 28% از کل درآمد این سیستم از طریق ادسنس بود.

گوگل آلرت چیست

گوگل آلرت چیست

گوگل آلرت چیست

(What is Google Alert)

 

گوگل آلرت یک قابلیت جدید و جالب گوگل است که بسیار مخوف مانده است و حتی بسیاری از متخصصین هم راجع به این قابلیت اطلاع خاصی ندارند و ما در طراحان مفتخر به شما توضیحات کاملی در مورد گوگل آلرت، نحوه استفاده از این سیستم و کاربرد آن در سئوی سایتتان خواهیم داد.

گوگل آلرت چیست؟
گوگل آلرت به زبان ساده سیستمی است که تمام اخبار جدیدی که در وبسایت ها در مورد موضوع خاصی که شما مشخص می‌کنید منتشر می‌شود را برایتان ایمیل می‌کند. این کار می‌تواند فواید بسیار زیادی برای شما و سایتتان داشته باشد که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت.

کاربرد گوگل آلرت چیست؟
همانطور که میدانید، یکی از مواردی که می‌تواند به سایت شما کمک کند تا به رتبه های بالاتر در گوگل دست پیدا کنید، قرار دادن مطالب جدید و بروز است. هنگامی که شما از تمام اخبار حول موضوعات سایتتان مطلع باشید، می‌توانید به سرعت وبسایتتان را آپدیت کنید تا به مرور زمان، بهبود رتبه گوگلتان (البته یکی از ارکان بهبود رتبه شما می‌باشد) را مشاهده کنید. به عنوان مثال، اگر سایت شما در حوزه تکنولوژی باشد، باید مطالب جدیدتری مانند معرفی گوشی های جدیدی که قرار است وارد بازار شود را در وبسایتتان منتشر کنید تا آموزش های کاربردی مباحث تکنولوژی و یکی از روش های افزایش سرعت در ارسال مطالب به روز، استفاده از گوگل آلرت است.

نحوه کار کردن با گوگل آلرت چگونه است؟
ابتدا به لینک Google Alert رفته سپس با اکانت گوگل خود وارد شوید.
در کادر آبی رنگ، کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید (به عنوان مثال: سئو)
پس از وارد کردن کلمه کلیدی در گوگل آلرت، ۲ گزینه‌ی Create Alert و Show Options را مشاهده کنید.
با انتخاب گزینه Show Options، قادر هستید تا تغییراتی در فیلتر ها ایجاد کنید.
با انتخاب Create Alert و مشاهده پیش نمایش (Preview)، کار به اتمام می‌رسد.

توضیحاتی در مورد قابلیت های موجود در Show Options:
How Often: این گزینه برای بازه زمانی ارسال ایمیل ها به شماست و به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید بازه زمانی ارسال ایمیل ها برای خود را انتخاب کنید.
Sources: اگر می‌خواهید منابع شما از سایت خاصی باشد و به محض آپدیت در آن سایت و با کلمه کلیدی مورد نظر، به شما ایمیل ارسال شود، می‌توانید به راحتی از این طریق اقدام کنید.
Language: این گزینه مربوط به زبان می‌باشد و نیاز به توضیح خاصی ندارد.
Region: توسط این قابلیت، قادر هستید تعیین کنید که منابع شما، از چه منطقه ای باشند، به عنوان مثال ایران یا…
How Many: مربوط به تعداد ارسال ها برای شماست که می‌توانید با انتخاب Only The Best Results، بهترین مطالب را برای ارسال به خودتان انتخاب کنید.
Deliver To: توسط این قابلیت نیز قادر هستید اعلام کنید که اخبار برایتان از طریق ایمیل ارسال شوند یا RSS.


 گوگل الرت در سئو سایت :

شما باید حتما یک اکانت گوگل یا همان gmail داشته باشید در صفحه گوگل الرت وارد ایمیل خود شوید در قسمت create an alert about  کلمه یا کلماتی که قرار برای شما الرت بفرسته انتخاب کنید وقتی شما مطلب مورد نظر تایپ کرید گزینه show options را کلیک کنید در قسمت how often گزینه it-happens انتخاب کنید و در قسمت language گزینه Persianو در قسمت Region  گزینه iran  را انتخاب کنید در قسمت How many میتوانید همه موارد یا بهترین نتیجه را انتخاب کنید در قسمت Deliver to هم میتوانید گزینه  rss feed  یا ایمیل خوب را انتخاب کنید که الرت کجا برای شما ارسال بشه امروزه انالیز سایت های رقبا و زیاد شده سایت های در همه موضوعات  رسیدن به موفق را با بررسی و انالیز اسان تر کرده است سایتی موفق است که در درجه اول انالیز خوب و به موقعه دارد و در وافع بزتاب را بررسی میکند برای مطالب بعدی برای سرمایه گذاری سایت بر روی یک مطلب مخصوصا برای مطالب با بازدید کننده بالا و پر رقابت موفق باشید.

 

 

 

الگوریتم رنک برین چیست

الگوریتم رنک برین چیست

الگوریتم رنک برین چیست

(What is RankBrian)

 در اواخر اکتبر سال ۲۰۱۵ گوگل الگوریتم جدیدی به نام رنک برین (RankBrain) معرفی کرد،این سیستم بر پایه هوش مصنوعی ایجاد شده است که از الگوریتم های یادگیری ماشینی پیروی می کند.برای مثال در الگوریتم های یادگیری ماشینی در صورتی که RankBrain یک کلمه یا عبارت جدید رو به رو شود ماشین می‌تواند حدس بزند که کدام کلمات یا عبارات دارای یک معنای یکسان هستند و نتیجه را نیز بر همین اساس فیلتر کنند و کنترل پرس‌وجوهای جست‌وجو را آسان نماید.

در عمل، رنک برین قادر به یادگیری و تشخیص الگوهای جدید است و می تواند  معنای عبارات و واژه‌ها را بهتر تشخیص داده (پیشرفته تر از الگوریتم مرغ مگس خوار) و با بازخوردی که از کاربران گوگل دریافت می‌کند، نتایجی را به آن‌ها نمایش دهد که بیشترین تشابه را به آن واژه ای که  دنبال آن بوده‌اند داشته باشد. در واقع این الگوریتم به گوگل کمک می‌کند تا حدس‌های بهتری از نظر معنایی در خصوص عبارات جستجو کاربران بزند.

عملکرد الگوریتم رنک برین چگونه است؟

این الگوریتم مشابه الگوریتم مرغ مگس‌خوار از جهت تشریح معنایی عبارات کلیدی است ولی با این تفاوت که بسیار عملکرد پیچیده‌ای دارد. همان‌گونه که بیان کردیم الگوریتم رنک برین یک سبک تشریح عبارات جستجو است که به کلمات موجود در عبارات جستجو توجه کرده و آن‌ها را از نظر معنایی تشریح می‌نماید. و همچنین مقیاس‌های شخصی کاربر جستجو کننده مانند: مکان جغرافیایی جستجو کننده، سوابق جستجو و… توجه کرده و سپس سایر فاکتور های رتبه‌بندی مناسب با‌ عبارت جستجو شده را معین کرده و سایت ها را با رتبه‌بندی در صفحه نتایج نمایش می‌دهد.

گوگل از یک فناوری یادگیری ماشینی که رنک برین (Rankbrain) نام دارد به منظور کمک به ارائه نتایج جستجو استفاده میکند. در ادامه این متن درباره این الگوریتم بیشتر می خوانیم.

گوگل از یک سیستم هوش مصنوعی یادگیری ماشینی به نام رنک برین به منظور کمک به دسته بندی نتایج جستجو استفاده می کند.  آیا از خود می پرسید که این الگوریتم چگونه با سیستم رتبه بندی کلی گوگل عمل می کند؟

یادگیری ماشینی چیست؟

یادگیری ماشینی زمانی روی می دهد که یک کامپیوتر بجای آموزش بواسطه انسان و یا پیروی از برنامه هایی با جزئیات دقیق به خود خودی  نحوه ی کارکرد چیزی را می آموزد.

هوش مصنوعی واقعی در حقیقت به معنی زمانی ست که کامپیوتر حداقل در زمینه کسب دانش و برقراری ارتباط به اندازه انسان هوشمند است. عملاً هوش مصنوعی برای اشاره به سیستم های کامپیوتری اطلاق میگردد که به منظور فراگیری و ایجاد ارتباط طراحی شده اند.

بنابراین آیا رنک برین شیوه جدید گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجو است؟

پاسخ منفی ست. رنک برین بخشی از الگوریتم جستجوی اصلی گوگل به بیانی دیگر یک برنامه کامپیوتری برای دسته بندی کردن میلیون ها صفحه ای است که گوگل آن ها را می شناسد.

 آیا الگوریتم رنکبرین (RankBrain) تاثیر زیادی بر رتبه سایت‌ها خواهد گذاشت؟

طبق نظر متخصصان سئو این الگوریتم مطمئنا رتبه سایت‌ها را در آینده بشدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. اما هم اکنون مهندسان گوگل بیشتر بر روی آزمایش این الگوریتم متمرکز هستند و کاربران طی ماه‌های آتی به مرور تاثیرات آن را در نتایج جستجو خواهند دید. رنکبرین (RankBrain) به دلیل استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین قادر خواهد بود تا معنای عبارات و واژه‌ها را بهتر تشخیص داده (پیشرفته تر از الگوریتم مرغ مگس خوار) و با بازخوردی که از کاربران گوگل دریافت می‌کند، نتایجی را به آن‌ها نمایش دهد که بیشترین شباهت را به چیزی که آن‌ها دنبالش بوده‌اند داشته باشد. در واقع این الگوریتم به گوگل کمک می‌کند تا حدس‌های بهتری از نظر معنایی در خصوص عبارات جستجو کاربران بزند.
آیا الگوریتم رنکبرین (RankBrain) اصول قبلی سئو را تغییر می‌دهد؟

اصول سئو به دلیل معرفی این الگوریتم تغییر نخواهد کرد، بلکه مسئله اصلی تغییر استراتژی‌های سئو و بهبود رتبه سایت‌هاست. برای مثال اگر قبلا چگالی کلمات کلیدی موجود در صفحه، استفاده از کلمات کلیدی در تیترها و لینک‌ها و … مهم بود، در آینده کیفیت محتوای صفحه، کاربر پسند بودن، مفید، جدید و طبیعی بودن آن اهمیت پیدا خواهد کرد. نکته چالش برانگیز این است که راه مشخصی برای بهبود رتبه سایت به آن شکلی که در گذشته وجود داشت، در آینده وجود نخواهد داشت.

برای درک بهتر این نکته به مثال زیر توجه کنید. اگر رتبه سایت را همانطور که گوگل توصیف می‌کند، تحت تاثیر 200 فاکتور در نظر بگیریم، در گذشته وزن این فاکتورها به طور تقریبی مشخص بود اما وزن این فاکتورها در آینده با توجه به نوع عبارات جستجو و سایت های ارائه دهنده محتوا، تغییر خواهند کرد. برای مثل ممکن است دو سایت مشابه برای رسیدن به رتبه 1 به ازای یک کلید واژه نیاز به بک لینک بیشتر داشته باشند، اما دو سایت دیگر برای کلید واژه‌ای دیگر به جای تعداد بک لینک بیشتر نیاز به محتوایی تخصصی‌تر داشته باشند.


الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار

Google Hummingbird مرغ مگس خوار الگوریتم دیگری از گوگل است که الگوریتم های جستجو اضافه شده است. مرغ مگس خوار یا Hummingbird بر خلاف الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن یک افزونه آنتی اسپم نیست بلکه بر روی بهینه سازی پرس و جوهای کاربران کار میکند.

نحوه عملکرد مرغ مگس خوار
با وجود اینکه سوالات زیادی در مورد نحوه عملکرد فنی الگوریتم مرغ مگس خوار مطرح می شود اما گوگل تا کنون جزییاتی در مورد نحوه عملکرد این الگوریتم ارائه نداده است، مرغ مگس خوار بعد از الگوریتم کافئین که در سال 2009 ارائه شد و هدف از آن افزایش سرعت نتایج گوگل و ادغام آنها با نتایج شبکه های اجتماعی بود به عنوان جدیدترین الگوریتم بهبود نتایج گوگل ارائه شده است. تمرکز اصلی مرغ مگس خوار بر روی عبارت جستجو شده است و این امکان را می دهد که گوگل عبارات فوق را به طور کامل تجزیه کرده و مورد بررسی قرار دهد. این موضوع سرعت دسترسی کاربران به پاسخ سوالاتی را که می خواهند افزایش خواهد داد.

با ورود الگوریتم مرغ مگس خوار لازم است چه تغییراتی در سایت خود بدهیم؟
نیازی به انجام تغییرات در سایت شما نیست، اما این الگوریتم توجه ویژه گوگل به نیاز کاربران و عبارات جستجو شده را نشان می دهد. شما نیز می توانید با تحلیل عباراتی که کاربران سایت شما به دنبال آن هستند مطالب مفیدتری تولید کنید و محتوای خود را طبق عباراتی که مخاطبین شما به دنبال آن جستجو می کنند تولید نمایید.
آیا الگوریتم جدید به معنای تغییر ترافیک سایت های اینترنتی و تغییرات در رنکینگ آنها خواهد بود؟
خیر، در حالت کلی تغییرات اساسی در رنکینگ سایت ها بوجود نخواهد آمد بلکه عباراتی که کاربران جستجو می کنند تغییر پیدا خواهند کرد. البته این موضوع می تواند در نهایت به نفع برخی از سایت تمام شود و به ضرر برخی سایت های دیگر.

آیا با آمدن مرغ مگس خوار الگوریتم های دیگر گوگل مانند Page Rank دیگر ارزشی نخواهند داشت؟
خیر، مرغ مگس خوار صرفا یک الگوریتم تکمیلی است و الگوریتم های قبلی در جای خود باقی خواهند مانند و کار خواهند کرد. الگوریتم های ضد اسپم گوگل پاندا و پنگوئن نیز همینطور خواهند بود.
تفاوت الگوریتم - مرغ مگس خوار با الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن
الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن تمرکز خود را بر روی روش های شناسایی اسپم گذاشته بودند، وظیفه گوگل پاندا شناسایی محتوای نامناسب و کپی شده از سایت های دیگر، روش های متقلبانه در داخل سایت مانند کلوکینگ و ... را به عهده دارد و  گوگل پنگوئن شناسایی لینکهای اسپم و سایت های اقدام به خریداری لینک برای بهبود رنکینگ خود می کنند را عهده دار است. هر دو الگوریتم فوق در حال مبارزه با سئوی سیاه هستند و پاندا و پنگوئن نیز حیواناتی سیاه و سفید می باشند.  الگوریتم مرغ مگس خوار بر خلاف این دو الگوریتم یک افزونه ضد اسپم نیست بلکه افزونه ای برای تجزیه و تحلیل عباراتی است که کاربر برای جستجو وارد کرده. گوگل با این کار می تواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد و با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند نتایج خود را بهبود بخشد. در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار تاثیری در نتایج رتبه بندی به طور مستقیم ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد.

درباره مرغ مگس خوار
دلیل نام گذاری الگوریتم جدید گوگل به مرغ مگس خوار از طرف گوگل اینگونه اعلام شده است که این پرنده دقیق و سریع است. دقت و سرعت دو عاملی است که در سیستم های هوشمند همواره در تناقض با هم قراردارند و همیشه در یک سیستم هوشمند باید یکی را فدای دیگری کرد. مرغ مگس خوار کوچکترین پرنده دنیا است. بال های این پرنده در هر ثانیه 70 بار به هم می خورند و در حالت عادی هرگز نمی توان بال زدن پرنده را مشاهده کرد، بالهای این پرنده در زمان شیرجه زدن در هر ثانیه 200 بار به هم می خورند.این پرنده می تواند با سرعت 30 مایل در ساعت پرواز کند و این توانائی را دارد که در زمان پرواز در یک نقطه ثابت بماند و یا حتی به سمت عقب حرکت کند. مرغ مگس خوار کوچکترین پرنده جهان است. مغز این پرنده %۲/۴ وزن بدنش را تشکیل می دهد. این پرنده دارای هوش سرشاری است. شنوایی او بسیار بهتر از انسان است. این پرنده فاصله های دور را بهتر از انسان می بیند. مرغ مگس خوار حس بویایی ندارد و از زبانش برای خوردن شهد گل ها استفاده می کند.قلبش بیش از ۱۲۶۰ بار در دقیقه می زند و% ۵/۲ وزن بدنش را تشکیل می دهد.سوخت و ساز این حیوان ۱۰۰ برابر متابولیزم فیل است.از آن جایی که پای اینپرنده بسیار ضعیف است،ترجیح می دهد بیشتر پرواز کند.طول این پرنده به طور متوسط ۵/۸ سانتی متر و وزنش بین ۲ و ۲۰ گرم می باشد.نوع مونث این پرنده بزرگتر از نوع مذکرش است.جوجه های این مرغ تا مدتی قادر به پرواز نیستند.عمراین حیوان حدود ۵ سال است.

پس PageRank کارش تمام است ؟
نه٬ پیج رنک تاثیر کمی دارد اما باز هم در بین صدها فاکتور مختلف در حال متمایز کردن وب سایت های خوب و بد است. اما در حال حاضر Hummingbird  همان مرغ مگس خوار فرمانده است. مرغ مگس خوار علاوه بر استفاده از تجربیات PageRank، به لینک های با ارزش و کلمات کلیدی در یک صفحه اهمیت فروان می‌دهد.
 اصلا  Search Algorithm  چیست؟
یک اصطلاح فنی برای موتور جستجوی گوگل است که بر اساس آن سعی می شود نتیجه مورد نظر شما از میان میلیارد ها صفحه وب در سراسر جهان استخراج و بهترین نتیجه پیش روی شما قرار گیرد.
در مورد تمام این به روز رسانی‌های پنگوئن، پاندا و غیره چطور؟ آیا آن‌ها تغییری در الگوریتم نبوده‌اند؟
پاندا، پنگوئن و سایر به روز رسانی‌ها تنها تغییراتی در بخش‌هایی از الگوریتم قدیمی بوده‌اند، نه جایگزین‌سازی کامل تمام آن. الگوریتم را به عنوان یک موتور در نظر بگیرید. آن تغییرات همانند تعویض (zzz) روغن موتور یا قرار دادن یک پمپ بهتر در آن بودند. مرغ مگس‌خوار یک موتور کاملا جدید است، گرچه به استفاده از برخی بخش‌های یکسان با موتور قدیمی، مانند پنگوئن و پاندا ادامه می‌دهد.

مرغ مگس‌خوار در چه نوع فعالیت‌های جستجوی جدیدی کمک می‌کند؟
جستجوی مکالمه‌ای یکی از بزرگترین نمونه‌هایی است که گوگل ارائه کرده است. مردم، در مورد جستجو، احتمالا مکالمه داشتن را سودمندتر می‌یابند. “نزدیکترین محل به خانه‌ی من برای خرید آیفون 7 اس کجاست؟” یک موتور جستجوی متداول احتمالا بر یافتن نظایر کلمات – مثلا یافتن صفحه‌ای حاوی کلمات “خرید” و “آیفون 7 اس” – تمرکز می‌کند. اما مرغ مگس‌خوار بر معانی پشت کلمات تمرکز می‌کند. او مکان حقیقی منزل شما را، در صورتی که آن را با گوگل به اشتراک گذاشته‌اید، درک می‌کند. او درک خواهد کرد منظور شما از “محل” یک فروشگاه واقعی فیزیکی است. او خواهد دانست که “آیفون 7 اس” نوع خاصی از وسایل الکترونیکی است که در فروشگاه‌های خاصی عرضه می‌شود. آگاهی از تمام این معانی می‌تواند گوگل را در فراتر رفتن از یافتن تنها صفحاتی حاوی کلمات متناظر یاری کند . به صورت مشخص، گوگل گفته است که مرغ مگس‌خوار توجه بیشتری به هر واژه‌ی هر پرس‌وجو می‌کند، و این که تمام پرس‌وجو – تمام جمله یا مکالمه یا معنا – مد نظر قرار می‌گیرد و نه تنها واژه‌هایی مشخص از آن را تضمین می‌کند. هدف این است که صفحاتی مطابق با معنا بهترند از صفحاتی مطابق با تنها چند واژه.  گمان می‌کردم گوگل این ابزار جستجوی مکالمه‌ای را بیشتر ارائه کرده است. همین طور است ، اما این ابراز تنها درون پاسخ‌های گراف دانش خود جستجو را انجام می‌داده است. مرغ مگس‌خوار برای بکارگیری فناوری معنایی برای میلیاردها صفحه در سرتاسر وب، علاوه بر حقایق گراف دانش، طراحی شده است که می‌تواند نتایج بهتری بازگرداند.

مرغ مگس‌خوار در چه نوع فعالیت‌های جستجوی جدیدی کمک می‌کند؟

 

 

نظرات خود را ارسال کنید