Showing 1-10 of 30 items.

طراحی سامانه فروش

طراحی سامانه فروش

طراح سامانه فروش

Designing a sales system


طراحی اپلیکیشن

طراحی سایت

طراحی سامانه فروش


شرکت برنامه نویسی طرح ریزان حامی آمادگی راه اندازی و طراحی با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت و فروش را داشته و از این طریق می تواند در درآمد زایی و سهولت در امر فروش و مکانیزه کردن این قسمت به شرکت ها و کارخانه جات کمک مناسبی داشته باشد،

 

یک سامانه فروش تمام امور مدیریت به فروش را عهده دار خواهد شد و این امر را بسیار آسان و در دسترس و مکانیزه کند سامانه فروش طراحی شده توسط شرکت طرح ریزان حامی هم می تواند از سیستم آماده باشد که به هیچ وجه توصیه نمی شود اما چون از لحاظ هزینه ای بسیار ارزان تر است شاید بعضی از شرکت ها مجبور به استفاده از این سیستم باشند یا اینکه این سیستم جوابگوی آنها باشد.

اما توصیه ما طراحی یک سامانه حرفه ای فروش است اینگونه سامانه ها بسته به توضیحات و درخواست های شما طراحی خواهد شد .


ضرورت طراحی سایت فروشگاهی
همانطور که پیش تر بیان شد امروزه تعداد افرادی که تمایل به خرید از سایت های فروشگاهی دارند

در حال افزایش است. بسیاری از افراد قبل از رفتن به مغازه حتما سری به یکی از سایت های فروشگاهی

آنلاین زده و یک برآورد قیمت کرده تا با آگاهی از قیمت بتوانند خرید خود را انجام دهند و همین امر موجب

گردیده تا خیلی از صاحبان مشاغل تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی بگیریند.

 

مطلب پیشنهادی : تعرفه طراحی سایت

 

طراحی اختصاصی بلاشک باعث جذب مشتری و اثبات این امر که شرکت برای مشتری خود و همچنین کار خود ارزش بالایی قائل است ، خواهد شد .

جدای از بحث بالا رفتن فروش یک سامانه فروش به صورت مکانیزه کلیه بحث فروش شما را مدیریت خواهد کرد و بلاشک تا به امروز شما سامانه های بزرگی چون سامانه های فروش ایران خودرو سایپا و حتی سامانه های فروش خیلی کوچکی مثل سامانه فروش فروشگاه ها دیده باشید .

 

یک سامانه فروش حداقل می تواند موارد ذیل را در بر بگیرد:

- معرفی محصولات یک شرکت

- فروش آن توسط سایت ، موبایل و انواع سیستم های دیگر مثل اس ام اس و ...

- مدیریت نحوه ارسال و هزینه های مربوطه

- مدیریت نحوه پرداخت

- دریافت قسمتی هزینه به صورت پیش پرداخت و تسویه

-صدور فکتور و تایید پرداخت و صدور پیش فاکتور

- قسط بندی فروش و دریافت آن به صورت مکانیزه

- ارائه گزارشات مختلف روزانه ،ماهانه ، سالیانه

- سیستم مدیریت

- سیستم پشتیبانی

- و صد ها قسمت دیگر

 

سامانه های فروش بسته به درخواست های شما طراحی شده لذا هیچ محدودیتی در طراحی سایت وجود ندارد و بلاشک پیچیده ترین نوع قیمت دهی و دریافت را می تواند مدیریت کند.

 

.شرکت طرح ریزان حامی تا به امروز سامانه های فروش آنلاین و آفلاین بسیاری را طراحی و پشتیبانی کرده است که از جمله آن می توان به سامانه پتروشیمی نام برد.

 

طراحی سامانه فروش

شما همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با سایت فروشگاهی به مقاله لینک شده طراحی سایت فروشگاهی مراجعه کنید.

تمام افرادی که به دنبال راه اندازی و یا طراحی مجدد یک وب سایت هستند. شاید این سوال برایشان پیش بیاید که بهای انجام این کار چقدرباشد؟باتوجه به اینکه فاکتور های مختلفی در هزینه ی طراحی یک سایت دخیل هستند قیمت های طراحی ها متغییر و غیر ثابت است.

 


مراحل طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی در وب وان چگونه است؟
در طراحی اختصاصی پس از عقد قرارداد، ابتدا کارفرما فرم اطلاعات اولیه را تکمیل و در صورت وجود تصاویر یا کاتالوگ و یا سایر فایل ها،به وب وان تحویل داده می شوند. چند روز پس از زمان بندی و در نهایت نیازسنجی و شروع پروژه،اتود های صفحات مختلف از بخش گرافیک به کارفرما جهت بررسی و نظر سنجی تحویل داده می شوند، در صورت تأیید،طرح گرافیکی جهت پیاده سازی و کد نویسی به بخش مربوطه ارجاع و در نهایت جهت تأیید مجدد بر روی اینترنت قرار می گیرد،در صورت عدم تأیید طرح،درخواست تغییرات و یا طراحی به تعداد نامحدود رایگان است.

با توجه به سابقه کاری شرکت طرح ریزان و همین طور داشتن تیم مجرب فعال خلاق و جوان طراحی سایت شما را با جدیدترین متد روز انجام خواهیم داد.

طراحی سایت خود را به ما بسپارید.

 

طراحی سایت

 

 

شرکت کارگشای فکر برتر غرب با نام اختصاری طرح ریزان حامی , با 15 سال سابقه کار مفید در حوزه طراحی سایت آماده ارائه خدمات به همه عزیزان هست.

 

تیم طراحی طرح ریزان حامی با عنایت خداوند و تلاش شبانه روزی طراحان تا اینجای کار توانسته عملکرد خیلی خوبی در طراحی سایت داشته باشد . و آمادگی صد در صدی خود را برای توسعه کسب و کار شما عزیزان  و ایده های نوین و خلاقانه خود را در راه پیشرفت هر چه سریع تر کسب و کار شما عزیزان ارائه می دهد .

طراحی سایت شامل مهارت ها و رشته های مختلفی در تولید و نگهداری وب سایت ها است . زمینه های مختلف طراحی سایت شامل طراحی وب گرافیکی است . طراحی رابط ؛ نوشتن ، از جمله کد استاندارد و نرم افزار اختصاصی . طراحی تجربه کاربر؛ و بهینه سازی موتور جستجو اغلب افراد بسیاری در تیم هایی مشغول به کار هستند که جنبه های مختلف فرایند طراحی را پوشش می دهند ، اگرچه برخی از طراحان همه آنها را پوشش می دهند . اصطلاح طراحی سایت معمولاً برای توصیف فرآیند طراحی مربوط به طراحی جلویی (سمت مشتری) یک وب سایت از جمله نوشتن نشانه استفاده می شود . طراحی سایت  تا حدودی با مهندسی وب در دامنه وسیع توسعه وب همپوشانی دارد . انتظار می رود که طراحان وب آگاهی از قابلیت استفاده داشته باشند و اگر نقش آنها شامل ایجاد نشانه باشد ، انتظار می رود که آن ها نیز با دستورالعمل های دسترسی به وب به روز شوند .

 

 

اهمیت طراحی سایت ؟ اصلا سایت طراحی بکنم یا نه ؟

 

 طراحی سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است امروز با هزینه اندکی سایتی را راه اندازی میکنی کافیه چند سال آن را پشتیبانی کن آنوقت آن سایت می تواند از لحاظ درآمد با بزرگترین ملک تجاری تهران رقابت کند و از لحاظ قیمت هم می تواند گرانتر از بهترین ملک در بهترین جای تهران باشد پس طراحی سایت یک موضوع ساده ای پیش پا افتاده نیست که شما فکر کنید خوب با قیمت صد هزار و دویست هزار قابل حل باشد پس در این مورد باید حساسیت بیشتری را به خرج دهید .

 

چه جور سایتی می تواند برای ما درآمد میلیونی داشته باشد یا میتوان آن را به قیمت چند صد میلیونی فروخت ؟

 

چند مورد در اینکه یک سایت بتواند درآمد میلیاردی داشته باشد یا اینکه بتوان به قیمت بسیار بالایی آن را فروخت تاثیر دارد در این مدت پانزده سال که ما تجربه داریم دیدهایم که سایت هایی که با سه میلیون و چهار میلیون طراحی شدند الان قیمت میلیونی دارند .

 

الف - مهمترین چیز در درآمد و قیمت یک طراحی سایت موضوع و ایده آن است هر موضوع و ایده ای که تخصصی باشدی و جامعه هدف بیشتری را دنبال کند می تواند از درآمد بسیار بالایی برخوردار باشد . مثلا همین سایت های اخبار یا سایت های تبلیغاتی یا فروشگاهی .

 

ب - سود زیاد در هر خرید ، در سایت هایی که معاملات و سود های زیادی در جریان است هر چند که عمومیت ندارد نیز میتوان از درآمد های بالایی برخوردار است  . مثل سایت های فروش املاک و خودرو .

 

ج - سایت هایی که مشابه کمتری دارند می توانند با سرعت بسیار بالا به درآمد برسند و می توان آن ها را با قیمت بسیار بالایی فروخت .

 

 

 

 چه کاری انجام دهیم که یک سایت به جایی برسد که بتوان از آن درآمد عالی داشت یا با درآمد عالی فروخت ؟

 

ما در شرکت طرح ریزان حامی سایت هایی را طراحی کرده ایم که شاید با مبالغ زیادی انجام نشده اند اما در نهایت قیمت این طراحی سایت ها بسیار بالا بوده است .

 

الف - سایت طراحی شده باید کاربردی باشد یعنی مثلا اگر سایت مربوط به چاپخانه میزنید نباید فقط تبلیغات شما در آن باشد بلکه باید مشتری بتواند تمامی خدمات خود را آنجا پیگیری کند .

 

ب - سایت باید حتما به صورت مهندسی و برنامه نویسی شده باشد و قوانین کپی رابت در آن به صورت کامل رعایت شده باشد و تحت هیچ شرایطی نباید از سایت های آماده مثل وردپرس و دروپال استفاده شود .

 

ج - سایت باید به صورت مداوم پشتیبانی شود و پشتیبانان طراحی سایت هر چند وقت یک بار سایت را به روز کنند .

 

د - سایت باید در طراحی خود از کدنویسی سئو شده ای استفاده شود و الگوریت های مربوط به جستجوگر های بزرگ در آن به صورت کامل رعایت شوند .

 

 

 

چرا طراحی سایت خود را به شرکت طرح ریزان حامی سپرد ؟

 

الف - اول سایت خود ما را چک کنید شرکت ما چون تخصصش کار طراحی اتوماسیون اداری است پس خودش نیز در کلمات مربوط به طراحی اتوماسیون اداری می باشد در  صفحه اول گوگل باشد که هست و در تلاش است در آینده ای نزدیک در کلمات طراحی سایت و اپلیکیشن نیز به صفحه اول گوگل بیاید  .

 

ب - شرکت طرح ریزان حامی طراح سایت های بزرگی بوده که الان با کلمات مهمی صفحه اول هستند و صاحبان آن سایت ها ده ها برابر هزینه انجام داده خود الان سود کرده اند که از جمله آنها می توان به سایت نوبت آنلاین یا همیار نام برد .

 

ج - شرکت طرح ریزان حامی عضو شورای عالی انفورماتیک است و گرید طراحی نرم افزار را دارد .

 

خ - شرکت طرح ریزان حامی در این حوزه  طراحی سایت بیش از سیزده سال تجربه دارد که این ادعا توسط سازمان ثبت شرکت ها و روزنامه رسمی قابل اثبات است .

 

ه - این شرکت دارای برنامه نویسان کاملا حرفه ای است که به صورت تمام وقت و با بیمه در اختیار شرکت هستند که این ادعا نیز توسط لیست بیمه قابل اثبات است .

 

ع - این شرکت برنامه نویسی و طراحی سایت را کاملا به صورت حرفه ای و با زبان های به روز دنیا انجام میدهد و از هیچ سیستم کپی استفاده نمی کند و بری اثبات ادعای خود آماده است تا مشاوران فنی شما سورس کدهای طراحی سایت را بررسی کنند .

 

قدم اول برای انجام طراحی سایت چگونه است ؟

 

در قدم اول از آنجایی که طراحی سایت کاری کاملا حرفه ای و فنی است لازم است شما مشاور فنی داشته باشید و با اطلاعات قدم بردارید که در این زمینه ما آماده ایم . در حوزه طراحی سایت به صورت رایگان هر گونه اطلاعات شما لازم دارید را در اختیارتان قرار بدهیم یا اگر با هر شرکت دیگری میخواهید وارد قرارداد شوید ما آماده ایم که به عنوان مشاور شما را همراهی کنیم .

 

در قدم دوم برای انجام طراحی سایت  لازم است شما شغل خود را به گروه طراح سایت توضیح دهید آنها تحلیل و بررسی بکنند و بعد از ارائه راه کارهای مناسب شما به کار ادامه دهند که بعد از این قدم بحث داکیومنت نویسی است و بعد انجام مهندسی نرم افزار و در نهایت برنامه نویسی توسط شرکت برنامه نویس انجام خواهد شد .

 

آشنایی با خدمات حرفه ای  طراحی سایت

 

خدماتی که در طراحی سایت برای این که وب سایت ها  را به صورت ریسپانسیو و واکنشگرا طراحی کنند  . باید  در زمان طراحی سایت قالب های وب سایت ها به صورت اختصاصی و کدنویسی سایت براساس اصول سئو درست شده باشد  . در زمان طراحی سایت باید براساس حوزه کاری با توجه به سلیقه مشتری وب سایت را پیاده سازی کنند و در اختیار مشتری قرار دهند . از دیگر خدمات سایت طرح ریزان سئو و بهینه سازی سایت هایی که مشتری درخواست دارند . با رعایت نمودن فرآیند ها سرعت باگذاری صفحات وب سایت را در سایت مشتری مشاهده کرد .

در این صورت سرعت بارگذاری در وب سایت بالا می رود و موجب افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل می شود . خدمات طراحی سایت می توان به پشتیبانی پیشرفته و حرفه ای طرح ریزان اشاره نمود . تیم طرح ریزان حامی با بهترین نیروهای پشتیبان در زمینه طراحی سایت و سئو سایت توانسته که رضایت مشتریان خود را جلب نماید .

 

پشتیبانی طراحی سایت در طرح ریزان حامی

تیم طرح ریزان حامی علاوه بر طراحی سایت پشتیبانی بعد از اتمام طراحی سایت را نیز برعهده دارد . شرکت طراحی سایت ، طرح ریزان حامی قبل از شروع طراحی سایت با کارفرما به صورت حضوری و یا تلفنی مشاوره و راهنمایی های لازم را انجام می دهند . هزینه خدمات پشتیبانی بعد از طراحی سایت بستگی به مدت و خدماتی که ارائه می شود ، محاسبه می گردد . طرحی ریزان حامی در صورت هرگونه سوال و مشکلات احتمالی آماده پاسخگویی به مشکلات کاربران هستند .

برای طراحی سایت به چه ابزاری نیاز داریم ؟

یکی از کلیدی ترین ابزارهایی برای طراحی سایت می توان در نظر گرفت یک کامپیوتر با یک سیتسم عامل روز می باشد . بعد از در اختیار داشتن یک کامیپوتر الان به اصلی ترین ابزار برای طراحی سایت که نیاز داریم طراحی وب یا زبان های برنامه نویسی گوناگونی هستند . ابزارهای مورد نیز طراحی سایت با توجه به بحث های طراحی وب کاملا متفاوت هستند . ابزارها با گذشت زمان به نسخه های جدیدتری جایگزین می شوند تا کار طراحی سایت به سادگی صورت گیرد . با گذر زمان و تکنولوژی ابزارها ثابت می مانند ، فقط کارایی ابزارها تغییر می یابد .

 

انواع طراحی سایت

طراحی سایت به دو دسته تقسیم شده اند یکی طراحی سایت استاتیک و دیگری طراحی سایت دینامیک

 

طراحی سایت استاتیک

 به ازای هر صفحه وب سایت  یک فایل روی سرور ذخیره می شود . هر زمانی که نیاز به صفحه باشد دقیقا همان فایل از سرور بازخوانی وبرای کاربر نمایش داده می شود . از مزایای طراحی سایت به صورت استاتیک ، صفحات به آسانی طراحی می شوند و دارای امنیت بالایی برای سرورها بوده است . با پیشرفت تکنولوژی و ارائه سرورهایی با هزینه پایین و امنیت بالا طراحی سایت استاتیک جای خود را به طراحی سایت دینامیک داد . گاهی اوقات در بخش هایی از وب سایت های دینامیک با طراحی استاتیک ایجاد  می شوند .

 

طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت های داینامیک به گونه ای هستند صفحه هات آن ها به شکل ثابت ولی محتوای آن ها متغیر می باشد . در طراحی سایت های داینامیک صفحات محتوای مورد نیاز خود را از از یک دیتابیس فراخوانی می کنند . محتوای صفحه به صورت اتوماتیک روی سرور قرار نمی گیرد با فراخوانی محتویات صفحه ، صفحه روی سرور ایجاد شده و برای کلاینت ارسال می شود .

 

 

4 مرحله پیش از سفارش طراحی سایت

کسانی که می خواهند در فضای وب یک کسب و کاری را راه اندازی نمایند باید بدانند روش سفارش طراحی سایت یک مسئله مهم و تعیین کننده است . قبل از طراحی سایت لازم است که اطلاعات کاملی را در مورد ماژول ها و امکاناتی که برای وب سایتتون لازم است را به دست آورید . قبل از سفارش طراحی سایت به شما پیشنهاد می کنیم که چهار مرحله زیر را بررسی کنید :

با ویژگی های یک سایت حرفه ای آشنا شوید .

در مورد سابقه کار شرکت طراحی سایت ، به خوبی تحقیق و بررسی کنید .

قبل از شروع کار نمونه کارهای شرکت طراحی  که قبلا آماده شده است را مشاهده نمایید .

می توانید مشاوره رایگان از طریق شماره تماس دریافت کنید .

بعد از طی کردن این چهار مرحله می توانید می توانید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید و با اطمینان خاطر بیشتری طراحی سایتتون را به کارشناسان برنامه نویسی بسپارید . شرکت طرح ریزان حامی از محدود شرکت های طراحی سایت و سئو می باشد که تمام مراحل طراحی سایت را طبق اصول و قوانین سئو پیش می برد که موجب می شود سایت شما از لحاظ رتبه در صفحه نتایج جستجوی گوگل ارتقا یابد . 

 

مزایای طراحی سایت با طرح ریزان حامی

از مزایای طرح ریزان حامی در طراحی سایت این است که سایت را براساس نیاز مشتری طراحی می گردد . در طرح ریزان حامی ابتدا چه به صورت تلفنی یا حضور نیازهای مشتریان دریافت می شود و طبثق نیاز های آن ها راهکاری برای طراحی سایت ارائه می گردد . از مزایای طراحی سایت سرویس های مفید برای تحلیل سایت می باشد . در این سرویس ما تمام مشکلات سایت شما را آنالیز نموده و برای بهبود و بازدید و فروش سایتتان راهکارهایی به صورت عملی ارائه خواهیم داد . در صورتی که شما با طرح ریزان حامی همکاری برای طراحی سایت داشته باشید بعلاوه یک سایت حرفه ای تمام اصول لازم برای سرعت ، مقیاس پذیری ، امنیت ، بهینه سازی برای موتورهای جستجو در آن رعایت شده است . در شرکت ما خدمات مرتبط با طراحی سایت نیز خواهیم داشت که عبارتند از :

طراحی اپلیکیشن موبایل ، خدمات سئو و بهینه سازی سایت .

 

طراحی سایت به چه دلیل اینقدر اهمیت دارد ؟

تا 10 سال پیش هیچ کسی فکر نمی کرد که گوگل اینقدر اهمیت داشته باشد ؟ گوگل موجب شده است که امکانات و فضایی را در اختیار شما قرار دهد ، که هزاران مشتری در تمام نقاط جهان اولین قدم خود را برای شروع از گوگل آغاز کنند . درباره هر مطلبی یا هر چیزی که می خواهند می توانند از گوگل تحقیق کنند ، هرچیزی را قصد آن را دارند ، خرید موبایل قسطی ، شرکت طراحی سایت ، خدمات نظافت منزل و هر آنچه کا نیاز داشته باشند .

 

خدمات طراحی سایت چه ویژگی‌هایی دارد ؟

امروزه طراحی سایت به یک بازار رقابت تبدیل شده است ، کار شما در کنار رقیبان به نمایش درمی آید و باید در این مسابقه برای موفقیت تمام تلاش خود را انجام دهید . جذاب ، حرفه ای و کاربردی بودن را باید براساس طراحی سایت شما را تشکیل دهد . طراحی سایت می تواند حضور شما را در فضای اینترنتی را از همیشه پر رنگتر کنند .

می خواهیم از ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای بیشتر بگوییم :

 

 

تجربه و طراحی کاربری خوب

امروزه تمام طراحان سایت به اهمیت تجربه کاربری پی برده اند . تجربه کاربری به تجربه ای گفته می شود که کاربران از حضور در وب سایت شما داشته اند . برای این که کاربر تبدیل به یک مشتری برای سایت شما شود باید بهترین تجربه را در زمان حضور در سایت شما داشته باشد . ما از تمام توان خود استفاده می کنیم ، با دانش و تخصص و خلاقیت در تیم برنامه نویسی و طراحی UI و UX را ترکیب می کنند تا شما بهترین طراحی سایت را داشته باشید .

 

طراحی سایت زیبا متناسب با خواسته‌های شما

 اولین چیزی که کاربر در زمان حضور در سایت با آن روبه رو می شود قالب سایت می باشد . ما بهترین و زیباترین قالب ها را برای شما طراحی می کنیم ، قالبی که متناسب با کار و برند شما باشد و در عین حال جذابیت ظاهری را برای کاربران داشته باشد .

 

بهینه شدن برای موبایل (ریسپانسیو)

از کلیدی ترین ویژگی هایی که یک سایت می تواند داشته باشد طراحی سایت به صورت ریسپانسیو می باشد . اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد نمی تواند در موبایل و تبلت به درستی اجرا شود . بدین صورت بیش از نیمی از کاربران ود را می تواند از دست بدهد چرا که کاربران موبایل روز به روز اضافه می شود . وب سایتی که برای موبایل بهینه نشده باشد نمی تواند سهمی بزرگی را در بازار داشته باشد .

 

سرعت بالا

یکی از کلیدی ترین فاکتورهایی که گوگل برای وب سایت قرار شما قرار داده است سرعت بالا می باشد . وب سایت شما می تواند با ده ها وب سایت دیگر در گوگل برای کاربران نمایش داده شود . در این صورت وب سایت شما به صورت مداوم در حال رقابت با دیگر وب سایت ها می باشد . اگر وب سایت شما دارای سرعت بالایی نباشد کاربران در بدو ورود به سایت شما سریع صفحه شما را می بندند و به سراغ صفحه دیگری می روند . تیم ما در زمان طراحی سایت به سرعت بالای سایت خود اهمیت زیادی می دهد و با استفاده از پیشرفته ترین و جدید ترین ابزارها سرعت سایت شما را بالا می برند .

 

 

 

طراحی سایت  

مقالات پیشنهادی :

طراحی سایت چیست؟

انواع طراحی سایت

تعرفه طراحی سایت 

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست

در این مقاله قصد داریم به طور کلی به مبحث طراحی سایت بپردازیم . ابتدا می خواهیم مفهوم طراحی را توضیح دهیم و سپس به مفهوم طراحی سایت بپردازیم.

 

طراحی چیست ؟

طراحی عبارت است از فرآیند جمع آوری ایده ها، مرتب کردن و اجرای آنها، که توسط اصول خاصی برای یک هدف خاص هدایت میشوند .

 

تعریف طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت یا Website Design یک روند مشابه از ایجاد (creation) است که با هدف ارائه محتوا در صفحات وب الکترونیکی، که کاربران نهایی بتوانند از طریق اینترنت و با کمک یک مرورگر وب به آن دسترسی داشته باشند.  طراحی سایت به مجموعه عملیاتی گفته میشود که یک تیم برای راه اندازی وب‌سایت انجام میدهند.

هدف از طراحی سایت چیست ؟

هدف از طراحی سایت، فروش محصولات، ارائه خدمات و یا اطلاع رسانی میباشد. پروسه‌ی طراحی سایت شامل کارهایی مثل : طراحی صفحات سمت کاربر، طراحی سمت سرور و پایگاه داده، بهینه سازی ، طراحی گرافیکی و تولید محتوا میباشد.

 

 

 

تاریخچه طراحی سایت چیست؟

اولین سایت در جهان در سال ۱۹۹۱ توسط تیم برنرزلی طراحی شد، اما این سایت و چندین سایت بعدی که بوجود آمدند دارای طراحی رابط کاربری زیبایی نبودند و بسیار ساده بودند . با پیشرفت تکنولوژی و رقابتی شدن بازار، زبان‌های طراحی سایت بوجود آمدند تا طراحی گرافیکی سایت نیز پیشرفت داشته باشد.

 

زبان‌هایی مثل html, css, javascript و همچنین گسترش کتابخانه‌های آنها تاثیر بسزایی در هرچه زیباتر شدن ظاهر سایت‌ها داشتند. همچنین بوجود آمدن مرورگرها نیز باعث پیشرفت ظاهر گرافیکی سایت‌ها شدند . درواقع اولین مرورگری که از css1و html4.1 پشتیبانی میکرد توسط شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۰۰ ساخته شد که فقط برای سیستم عامل‌های مک بود.

 

 

 

روش های مختلف طراحی سایت

 

سفارش‌ سایت به طراحان و برنامه نویسان سایت

طراحان سایت با توجه به این که در چه زمینه ای تخصص دارند وظایف متغیری دارند. درحالت کلی برای راه اندازی وب ‌سایت حداقل به دو نفر نیاز است ؛ یک نفر طراح front-end و یک نفر برنامه نویس back-enk. متخصصان سمت کاربر که کارهای طراحی صفحات و تمام چیزهایی که در وب‌سایت قابل مشاهده است را انجام میدهد. آنها همچنین طراحی

uiو ux سایت را نیز انجام میدهند تا در زمان طراحی سایت ظاهر مناسب و زیبایی داشته باشد و کاربر پسند باشد و کاربر را به سایت جذب کند. آنها با استفاده از زبان‌هایی مثل Html,Css,javascript کارهای برنامه نویسی سمت کاربر را انجام میدهد.

این کار اهمیت بسیاری دارد زیرا برای جذب کاربر سایت حتما باید گرافیک بسیار زیبایی‌داشته باشد تا کاربر به مشتری تبدیل شود، همچنین این کار باعث بهینه سازی بهتر سایت میشود. متخصصان سمت سرور برنامه نویسی چیزهایی که در سایت قابل مشاهده نیستند را انجام می دهند مانند پایگاه داده و مدیریت سایت. آنها با استفاده از زبان‌هایی مثل php,asp.net,Paython برنامه نویسی را انجام می دهد . این بخش از سایت مهمترین قسمت از سایت است، زیرا وظیفه‌ی راه اندازی و عملکرد سایت را انجام میدهد.

 

طراحی سایت بااستفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند wordpress

وردپرس درواقع یک سیستم مدیریت محتوای سایت ساز است که با استفاده از آن میتوان انواع مختلف سایت‌ها را راه‌اندازی کرد .

وردپرس یک سیستم کاملا منعطف است که میتوان بسیاری از امکانات را روی آن پیاده سازی کرد.

همچنین بدلیل این که وردپرس یک سیستم متن باز است میتوان تغییرات زیادی در آن انجام داد و تمام آن را شخصی سازی کرد . تاکنون برای وردپرس تعداد بسیار زیادی قالب طراحی شده است که هرکس با توجه به نیاز و سلیقه‌اش میتواند قالب دلخواه را انتخاب و روی وردپرس نصب کند و تغییرات لازم را روی آن پیاده کند.

همچنین در طراحی سایت  وردپرس بدلیل وجود انواع پلاگین‌ها میتواند امکانات بسیار زیادی به وب‌سایت اضافه کند و کار را برای مدیران وبسایت بسیار ساده کرده است.

قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرس را میتوان از سایت اصلی وردپرس دانلود کرد. وردپرس همچنین برای بهینه سازی سایت کمک بسیار زیادی به موتورهای جستجو میکند.

این نکته نیز قابل ذکر است که سیستم های آماده دیگری مثل جوملا و پایتون وجو دارند که مثل وردپرس عمل می کنند ولی ما با توجه به کاربردی بودن سیستم مدیریت محتوا وردپرس در ایران ما آن را مثال زدیم.

 

 

 

مراحل طراحی سایت چیست؟

در طراحی سایت بهتر است مراحل را به طور دقیق و درست و به ترتیب انجام دهیم تا در طول راه طراحی سایت دچار مشکل نشویم. این مراحل را میتوان به ترتیب زیر انجام داد:

 

انتخاب یک نام متناسب با عملکرد و هدف سایت

خرید و ثبت دامنه سایت

طراحی گرافیک و برنامه‌نویسی سایت

خریدن هاست

انتقال سایت طراحی شده به هاست و شروع کار سایت

انواع طراحی سایت

سایت‌ها براساس نوع برنامه‌نویسی به سه دسته تقسیم میشوند:

 

طراحی سایت استاتیک :

این نوع سایت‌ها فقط یکبار طراحی میشوند و بعداز آن تغییر نمیکنند. در این نوع سایت برای تغییر حتما به یک برنامه‌نویس لازم است.

از مزایای این نوع سایت میتوانن به سرعت لود سریع بدلیل حجم کم سایت، بهینه ‌سازی راحتتر و همچنین قیمت پایین تر آنها اشاره کرد.

 

طراحی سایت داینامیک:

این نوع سایت‌ها را بعد از طراحی کامل می توان از طریق سیستم مدیریت محتوا، مدیریت کرد. برای این کار هر فرد عادی‌ای میتواند مدیریت آنرا انجام دهد و محتوای سایت را تغییر دهد. درواقع در این نوع سایت هیچگونه محدودیتی در ‌اضافه و حذف متون ، عکس‌ها و صفحات نیست.

همچنین این نوع سایت بدلیل استفاده از زبان‌های برنامه ‌نویسی پیشرفته شامل امکانات بسیار زیادی مانند تولید صفحات هوشمند، فرم‌ها و جستجوهای پیچیده است.

 

طراحی سایت متحرک استاتیک و نیمه داینامیک :

در این نوع سایت‌ها از برنامه نویسی پیشرفته استفاده میشود و همچنین از نرم افزارهای خاصی استفاده میشود. معمولا از زبان‌های xml یا action script برای قابلیت هوشمندی استفاده میشود.

پورتال‌:

پورتال‌ها سایت‌ های پویایی هستند که از چندین سایت پویا تشکیل شده اند، که هرکدام از این سایت‌ها وظیفه مشخصی را انجام میدهند. از پرتال معمولا در سازمان‌ها، شرکت‌ها و گروه‌ها استفاده میشود.

وبلاگ :

وبلاگ یا Weblog که در ابتدا به معنی دفترچه خاطرات آنلاین معرفی شد، از دو واژه Web که شبکه جهانی اطلاعات معنی می شود و Log که به فایل هایی گفته می شود که تمام اتفاقاتی که در یک کامپیوتر می افتد را ثبت می کند.

اما نباید وبلاگ و وب سایت را با هم اشتباه کرد زیرا وبلاگ صرفا به منظور اطلاع رسانی و وب سایت به منظور ارائه خدمات ساخته شده است.

 

 

انواع طراحی سایت از لحاظ کاربرد

سایت شرکتی

سایت خبری

سایت فروشگاهی

سایت اداری یا سازمانی

سایت آموزشی

 

 

عناصر طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت با استفاده از بسیاری از عناصر بصری کلیدی سر و کار دارد مثل :

 

Layout

این روشی است که گرافیک، تبلیغات و متن مرتب شده است.

 

در دنیای وب، هدف کلیدی کمک به یافتن اطلاعاتی است که کاربران به دنبال آن هستند. این شامل حفظ تعادل، ثبات و یکپارچگی طراحی می شود.

 

Colour

انتخاب رنگ مناسب و کاربرپسند می تواند مشتری را به هدف خود نزدیک تر کند.

 

Graphics

گرافیک می تواند شامل لوگو ها، عکس ها، کلیپ های تصویری و یا آیکون ها باشد که همه آنها طراحی سایت را بهبود می بخشند.

 

دوستانه بودن وبسایت نیازمند قرارگیری مناسب اجزا، کار کردن با رنگ ها و محتوای صفحات وب است، در حالی که آن را بیش از حد شلوغ نکنند یا سرعت بارگیری را کاهش ندهند.

 

Fonts

استفاده از فونت های مختلف می تواند طراحی سایت را بهبود بخشد.

اکثر مرورگرهای وب فقط می توانند تعدادی از فونت هایی را که به عنوان "فونت های ایمن وب" شناخته می شوند، بخوانند، بنابراین طراح شما عموما با این گروه از فونت های پذیرش شده کار خواهد کرد.

Content

محتوا و طراحی می توانند با یکدیگر همکاری کنند تا پیام سایت را از طریق تصاویر و متن بهتر منتقل کنند .

متن نوشته شده همیشه باید مرتبط و مفید باشد تا خواننده را گیج نکند و آنچه که میخواهند به آنان بدهد تا آنها در سایت باقی بمانند .

 محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شود و دارای طول مناسب باشد و کلمات کلیدی مرتبط را در آن قرار گرفته باشند .

طراحی سایت چیست

 

طراحی سایت کاربر پسند

علاوه بر عناصر اساسی طراحی سایت که باعث می شود سایت زیبا و از لحاظ بصری راضی کننده باشد، یک وب سایت همیشه باید کاربر نهایی را در نظر بگیرد.

با توجه به عوامل زیر می توان کاربر پسند بودن را بدست آورد:

 

Navigation

معماری سایت، منوها و دیگر ابزارهای ناوبری در طراحی سایت باید با توجه به نحوه مرور و جستجوی کاربران ایجاد شود.

هدف این است که به کاربر کمک کنیم تا به راحتی در اطراف سایت حرکت کند و اطلاعات لازم را پیدا کند.

 

Multimedia

مولتی مدیا یا رسانه مثل فیلم و ویدئوهای مرتبط در طراحی سایت می توانند به کاربران کمک کنند تا اطلاعات را درک کنند، و درک درستی از طریق آن انجام دهند . این می تواند بازدیدکنندگان را تشویق کند که زمان بیشتری را در صفحه وب صرف کنند.

 

Compatibility

صفحه وب را طراحی کنید تا به اندازه کافی در مرورگرها و سیستم عامل های مختلف به خوبی عمل کند تا مشاهده آن را افزایش دهید.

 

Technology

پیشرفت های تکنولوژی به طراحان اجازه می دهد تا جنبش و نوآوری را به وب سایت های خود اضافه کنند و اجازه میدهد طراحی وب همیشه تازه، دینامیک و حرفه ای باشد.

 

Interactive

افزایش فعالیت وهمکاری کاربران و مشارکت دادن آنها با اضافه کردن کامنت باکس ها و نظرسنجی ها در طراحی، کاربران را از بازدیدکنندگان به مشتریان با ثبت نام فرم های ایمیل و ثبت نام خبرنامه تبدیل کنید.

 

  مقالات پیشنهادی: 

شرکت طراحی سایت

 طراحی سایت ارزان و حرفه ای

تعرفه طراحی سایت

ارزان ترین روش طراحی سایت چیست؟

طراحی صفحات پویا

 

www.no-et.com

 

 

قبل از هر کاری شما باید هدف مشخصی داشته باشید تا مصمم تر آن را دنبال کنید، پس برای ساختن یک وب سایت هم هدف از ساخت آنرا مشخص کنید به طور مثال موضوع آن چیست یا چه طرحی می خواهید داشته باشه با چه تعداد صفحه. بد نیست که نوع مخاطبین و بیننده ها را هم مشخص کنید که چه کسانی قرار است از سایت شما استفاده کنند. شما می توانید در ابتدا از یک سایت شخصی شروع کنید، فکر کنم با پیشرفت تکنولوژی کامپیوتر و اینترنت در آینده نزدیک هر کسی مانند شناسنامه باید یک سایت برای معرفی خود داشته باشه. همیشه سعی کنید تا مطالب را متناسب با مضمون سایت انتخاب کنید و در هر قسمت یک هدف را دنبال کنید که بیننده گیج و فراری نشود. اگر سایت شما شخصی است و در آن خاطرات ، عکسهای خود یا دوستانتان را گذاشته اید پس دیگرنباید تبلیغ محصولات تولیدی را اضافه کنید یا بالعکس.

کجا و چگونه سایت را راه اندازی کنید :
ابتدا باید یک اسم مناسب برای سایت انتخاب کنید که به این اسم domain می گویند، اسم یک وب سایت از سه قسمت تشکیل می شود: www که مخفف World Wide Web میباشد، اسم منتخب شما یا همان Domain و در آخر پسوندهای مشخص مانند: .ir, .com, .net, .org, .info 
پس از انتخاب اسم که باید یک هماهنگی با مطالب سایت داشته باشد، نوبت به ثبت آن میرسد که شما مجبورهستید با یک شرکت خدمات اینترنت قرار داد ببندید، برای ثبت اسم و اجاره فضا تا اطلاعات شما را در اینترنت به معرض نمایش بگذارند. بعد از اینکه تنظیمات اولیه انجام شد، شما می توانید با استفاده از سرویسهایی مانند FTP که مخفف File Transfer Protocol میباشد اطلاعات سایت را حذف ، اضافه یا تغییر دهید که در مورد این سرویس در بخش دیگری توضیح خواهم داد. 
البته سابتهایی هستند که شما میتوانید به طور رایگان سایت خود را راه اندازی کنید اما معایبی هم دارند که یکی از آنها پخش تبلیغات در صفحات شما میباشد و دیگر اینکه امکانات محدود آنها است ولی برای شروع کار و آشنایی با نصب و راه اندازی یک وب سایت بسیار مناسب میباشند

اهمیت طراحی وب سایت :
یک وب سایت موفق در مرحله طراحی جان می گیرد چون چند چیز مهم در این قسمت مشخص میشود مانند، قالب بندی، رنگ، محتوا ومدیریت اطلاعات سایت. اگر ما درست کردن وب سایت را به ساختن یک خانه تشبیه کنیم، میبینید که انسان منطقی خانه را بدون نقشه و طرح نمی سازد، پس بیایید به این قسمت اهمیت بیشتری بدهیم تا در پایان کار احساس رضایت بکنیم. در ساخت یک خانه نکات مهم دیگری هم هست، ظاهر و نمای آن، مواد ومصالح که قرار است بکار برده شود، در ضمن به راحتی کسانی که میخواهند از آن استفاده کنند هم باید فکر کرد. پس شما هم این نکات را مد نظر داشته باشید که ظاهر صفحات چه شکلی داشته باشد از چه رنگهایی استفاده کنید و چه مطالبی را بکار برید تا مخاطبین را مجذوب کرده وهمچنین بتوانند به کلیه قسمتهای سایت دسترسی داشته باشند در هربخشی که هستند. زمان بیشتری را صرف این قسمت کنید تا نیازی به تغییرات اساسی در آینده نداشته باشید.

برای یادگیری HTML به چه چیزهایی نیاز دارید :
برای دیدن صفحاتی که طراحی می کنید نیاز به یک مرورگر وب web browser دارید اگر شما این صفحه را می بینید پس یکی از این مرورگرها را دارید. اما برای نوشتن کدهای html در حال حاضر به برنامه ساده notepad که درکلیه سیستمهای عامل ویندوز وجود دارد نیاز دارید، برنامه های پیشرفته دیگری هم هست که محیط گرافیکی دارند مانند: Microsoft frontpage , Macromedia Dreamweaver ولی برای شروع بهتر است که از همان Notepad استفاده کنید. پس مهمترین چیزی که نیاز دارید کمی وقت و علاقه و تخصص هست.

ارزان ترین روش طراحی سایت چیست؟

         

اگه اول راه هستید و می خواید کسب و کارتون رو با هزینه های کمتری توسعه بدید، می تونید از قالب های آماده و سایت سازهای رایگان برای طراحی سایت استفاده کنید تا هزینه ی بسیار کمتری نسبت به سایت های برنامه نویسی شده پرداخت نمایید. در این مقاله روش های مختلفی برای طراحی یک  سایت ارزان گفته خواهد شد و شما می تونید با مشورت با شرکت های طراحی سایت با کیفیت بهترین و مناسب ترین روش رو انتخاب کنید. خیلی از استارت آپ ها و شرکت های نوپا برای کارشون به وب سایت نیاز دارن و نمی تونن هزینه های اضافی برای طراحی سایت بپردازند ؛ در زیر

 

چند روش ارزان برای طراحی یک سایت  :

 

استفاده از قالب های آماده :

در صورتی که طراحی سایت با کدنویسی باشد دارای هزینه ی بالایی می باشد . در نتیجه برای شما که کارتان را تازه شروع نموده اید نیازی به هزینه های اضافی نمی باشد . پس برای این که در هزینه های خود صرفه جویی نمایید بهتر است که از قالب های آماده استفاده کنید . طراحان سایت می توانند همان قالب آماده را به یک سایت قابل استفاده تبدیل کنند .

 

استفاده از طراح کارآموز :

گاهی اوقات دانشجویان برای گذراندن مخارج زندگی خود طراحی سایت را با هزینه های ارزان انجام می دهند . می توان به یکی از علت های این که طراحی  یک سایت را با هزینه اندک انجام می دهند این باشد که تجربه کسب کنند .

 

برون سپاری کنید :

می توانید با بررسی رزومه های شرکت های خارجی ضعیف برای طراحی سایت استفاده نمایید . این شرکت ها می توانند طراحی سایت شما را به هزینه های خیلی پایین انجام دهند ، معمولا اعتماد کردن به این شرکت های خارجی کاری سخت می باشد . مشکل دیگری این که طراحی کردن یک سایت فارسی برای آن ها دشوار می باشد وممکن است کار را برای شما به شکل درست انجام ندهند .

 

تبادل خدمات :

روش دیگری که وجود دارد می توانید با برای انجام طراحی سایت تبادل انجام دهید در عوض طراحی یک  سایت خدمات مورد نیاز آن ها  را انجام دهید . به عنوان مثال اگر دارای یک شرکت حقوقی یا یک رستوران هستید می توانید با شرکت طراحی سایت توافق کنید که در قبال هزینه طراحی یک سایت خدمات مورد نیاز آن ها را انجام می دهید . باید توافق طوری باشد که همون قدر طراحی هزینه دارد به همان اندازه خدمات به آن ها ارائه شود .

 

مزایای طراحی سایت با قالب آماده :

بیشترین تاثیری که می تواند در طراحی یک سایت داشته باشد استفاده از قالب ها می باشد ، در زیر به مزایای طراحی سایت با استفاده از قالب های آماده می پردازیم :

 

صرفه جویی در زمان و هزینه :

یکی از ارزان ترین روش های طراحی سایت استفاده از قالب های آماده می باشد که موجب می شود هم در هزینه ها و هم  در زمان صرفه جویی گردد . با استفاده از قالب های آماده می توانید در چند روز یا چند هفته دارای یک سایت باشید . در این صورت هزینه های که صرف نموده اید قابل قبول است .

استاندارد بودن قالب های آماده :

بیشتر قالب های آماده در زمان طراحی سایت با توجه به کیفیت و استاندارد بودن ساخته می شوند . پس زمانی که می خواهید از قالب های آماده برای سایت خود استفاده کنید هیچ نگرانی از لحاظ استاندار نبودن سایت ها نداشته باشید . بنابراین قالب های آناده برای کشورهای گوناگونی طراحی می شوند و در زمان ساخت این قالب ها دقت و توجه خاصی به کار رفته است این قالب های آماده دارای ریسپانسیو هستند و می توانند با تمام مرورگر ها سازگاری داشته باشند .

 

امکان انتخاب های گسترده :

برای انتخاب قالب های آماده می توانید در فروشگاه هایی که قالب های آماده دارند مراجعه کنید تا با توجه به موضوع سایت شما برای طراحی سایت قالب های متناسب با کسب و کار شما را در اختیارتون قرار دهند  انتخاب نمایید .

 

طراحی سایت ارزان با استفاده از سیستم مدیریت محتوا

می توانید با استفاده از سیستم مدیریت محتوا به صورت رایگان سایت طراحی کنید . این سیستم های رایگان عبارتند از : جوملا ، وردپرس ، دروپال این سیستم های مدیریت محتوا کاملا بهینه و تخصصی می باشند . برای این که پروژه های خود را با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا پیاده سازی نمایید باید از برنامه نویسان متخصص برای  وب سایت استفاده کنند ، تا بتوانند در این صورت امنیت و کیفیت طراحی سایت ارزان به طور کامل برقرار شود  .

روش طراحی سایت

دو روش برای طراحی سایت وجود دارد .

 

 طراحی سایت با استفاده از کدنویسی :

طراحی یک سایت با کدنویسی نیاز به هزینه زیادی برای طراحی یک سایت می باشد . علاوه بر آن نیز زمان زیادی را برای طراحی آن صرف می شود .  در صورتی که بخواهید سایت خود را با روش کدنویسی طراحی کنید در این زمان به احمتال فراوان نیاز به هاست ویندوز دارید .

 

طراحی سایت با استفاده از CMS :

اگر می خواهید با استفاده از CMS یک سایت را طراحی کنید . می توانید با استفاده از ورد پرس و جوملا یک سایت را طراحی کنید باید از هاست لینوکس استفاده کنید که دارای هزینه های متفاوتی هستند اما در مقایسه با کدنویسی ارزان تر و راحت است .

نوع سایت درخواستی

برای برآورد و محاسبه هزینه طراحی یک سایت نوع و موضوع سایت مهم می باشد . در صورتی که یک سایت شرکتی را طراحی کنید نیاز به هاست با فضای کمتری دارد در نتیجه هزینه هاست کمتر می شود . بنابراین هزینه  طراحی یک سایت شرکتی در مقایسه با یک سایت فروشگاهی که سرعت بالایی دارد نیاز به هاستی دارد که دارای کارایی مناسب و عملکرد بهتری برخوردار باشد ، کمتر می باشد .

 

 

نصب لاراول

نصب لاراول

نصب لاراول

Install Laravel

 

نصب کامپوزر

لاراول برای مدیریت وابستگیهای پروژه از کامپوزر استفاده میکند. بنابراین پیش از استفاده از لاروال، باید از نصب بودن کامپوزر بر روی سیستم خود مطمئن شوید.


نصب لاراول

از طریق نصب کننده لاروال

برای قدم اول لاراول را با استفاده از کامپوزر بر روی سیستم خود نصب کنید.

composer global require "laravel/installer=~1.1"

دایرکتوری ~/.composer/vendor/bin را در متغیر محیطی PATH قرار دهید تا سیستم محل قرار گرفتنlaravel را بداند.

پس از نصب لاراول، اجرای دستور ساده laravel new در خط فرمان یک نسخه خام از یک پروژه لاراول را در مکانی که معرفی میکنید نصب میکند. برای مثال laravel new blog یک دایرکتوری با نام blog شامل یک نسخه خام پروژه لاراول با تمام بسته های مورد نیاز ایجاد مینماید. این روش نصب بسیار سریعتر از استفاده از کامپوزر است:

laravel new blog

با استفاده از دستور create-project کامپوزر

همچنین میتوان با استفاده از دستور create-project کامپوزر در خط فرمان یک پروژه خام لاراول ایجاد نمایید:

composer create-project laravel/laravel {directory} "~5.0.0" --prefer-dist

پس از نصب، باید پروژه را با آخرین بسته های لاراول به روزرسانی نمایید. ابتدا، فایل {directory}/vendor/compiled.php را حذف نمایید. در خط فرمان دایرکتوری خود را به {directory} تغییر دهید و دستور composer update را اجرا کنید.

Scaffolding

لاراول از ابتدا برای ثبت کاربران و سنجش هویت کاربران scaffolding را با خود دارد. اگر میخواهید این امکانات را حذف نمایید، از دستور fresh در آرتیزان استفاده کنید:

php artisan fresh

نیازمندی های سرور

سرور لاراول مورد استفاده برای این نسخه نیازمندیهای زیر را دارد:

 • PHP >= 5.4
 • Mcrypt PHP Extension
 • OpenSSL PHP Extension
 • Mbstring PHP Extension
 • Tokenizer PHP Extension

بعد از PHP 5.5، در برخی توزیعهای سیستم عاملها اکستنشن PHP JSON را باید دستی نصب نمود. وقتی از اوبونتر استفاده میکنید، این کار را میتوان با استفاده از دستور apt-get install php5-json انجام داد.

 

پیکربندی

اولین کاری که پس از انجام لاراول باید انجام دهید، مقداردهی کلید اپلیکیشن با رشته ای تصادفی است. اگر کامپوزر را با استفاده از کامپوزر نصب کرده اید، این کلید احتمالا با استفاده از فرمان key:generate مقداردهی شده باشد.

این رشته باید 32 کاراکتر داشته باشد. این کلید را میتوانید در فایل متغیرهای محیطی لاراول با پسوند .env مقداردهی کنید. اگر کلید اپلیکیشن را مقداردهی نکنید، نشست و دیگر داده های کدگذاری شده کاربر امن نخواهند بود

لاراول تقریبا نیازی به تنظیمات دیگری ندارد. میتوانید شروع به توسعه نرم افزارهای کاربردی تحت وب نمایید! هرچند میتوانید فایل config/app.php و مستندات آن را مرور نمایید. این فایل شامل گزینه ها بسیار زیادی مانند timezone یا ناحیه زمانی و locale یا تنظیمات محلی میباشد که میتوانید متناسب با نرم افزار تحت وب خود تغییر دهید.

پس از نصب لاراول، همچنین باید تنظیمات محلی خود را تغییر دهید..

دسترسی ها

شاید نیاز باشد برخی دسترسی ها برای لاراول تعریف شود: وب سرور برای اعمال تغییرات در پوشه های storage و vendor نیازمند دسترسی کافی برای نوشتن میباشد.

آدرس های خوانا،pretty url

آپاچی

لاراول به همراه یک فایل public/.htaccess به منظور ایجاد امکان وجود URLهای بدون index.php ارائه میشود.

اگر فایل .htaccess ارائه شده در کنار لاراول کار نمیکند، میتوانید راه حل زیر را امتحان کنید.

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^ index.php [L]

Nginx

بر روی Ngnix راهنمای سرور زیر در تنظیمات سرور امکان pretty URL (آدرسهای خوانا) را فراهم میکند.

location / {
  try_files $uri $uri/ /index.php?$query_string;
}

البته هنگامی که از Homestead استفاده میکنید، آدرسهای خوانا به شکل خودکار تنظیم می شوند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

سایت طرح ریزان

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت چیست؟

What is web design

 با رشد روز افزون استفاده از اینترنت و جامعه مجازی می توان گفت که اینترنت یکی از اعضای خانواده برای کاربران ان شده است . ولی برای بهره مند شدن از فواید این جامعه مجازی نیاز به تولید وب سایت وطراحی وب سایت است . همانند دنیای واقعی که هر انسانی برای خود یک نام منحصر بفردی دارد، در دنیای مجازی یا اینترنت نیز اوضاع به همین منوال است. هر سرور ( یا کامپیوتر) برای آنکه از سرورهای دیگر متمایز شود و نیز هر وب سایت برای آنکه از وب سایت های دیگر متمایز شود، توسط یک شماره شناسایی منحصر بفرد یا IP مشخصی می شود.

تعریف وب سایت

وب سایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته می شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به بیان دیگر به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب سایت گفته می شود. وب سایت، مجموعه ای از صفحات مرتبط به یکدیگر است که انبوهی از اطلاعات را در قالب متن، تصویر، صدا، و فیلم دراختیار بیننده قرار می دهد در واقع این مکان مجموعه ای از صفحات است که برای هدفی خاص ایجاد شده اند.

وب توسط تیم برزلی با نام شبکه گسترده جهانی یا (world wide web) اختراع گشت و تا قبل از آن، مفهوم ارتباط اینترنتی تنها منوط به ارسال و دریافت اطلاعات به صورت مستقیم از یک کاربر به یک کاربر دیگر بود مانند: ایمیل، اما با ظهور وب، فضا یا محدوده ای ایجاد گشت که کاربران در این فضا اطلاعات و دیتاهای خود را قرار می دادند و این فضاها به فضاهای کوچکتری به نام صفحات تقسیم می گشتند و هر صفحه دارای آدرس منحصر به فردی بود.

کاربران دیگر از طریق تایپ آدرس در برنامه های مرورگری مانند اینترنت اکسپلورر، امکان مشاهده و بازدید آن صفحه که حاوی اطلاعاتی از نوع متن، عکس یا چیزهایی شبیه آن است ، را پیدا می کردند.

طراحی وب سایت

به روال برنامه ریزی برای ایجاد یک سایت در فضای مجازی اینترنت که با ساختار کلی و جزئی ارائه می شود طراحی وب سایت میگویند.

این برنامه ریزی بر روی تمامی تصاویر ،متون ، فایل های صوتی و تصویری و المانهای خاص که برنامه نویسی شده اند اعمال می شود تا در نهایت تمام اینها بر روی صفحه ای که قابل روئیت در مرورگر باشد اعمال می شود و در فرمت بندی خاصی در طراحی وب سایت بر روی آن صفحه قرار می گیرند.

برای اینکه این صفحات قابل مشاهده در بیشتر مرورگرها باشد طراحی سایت را افراد طراح و برنامه نویسان از زبان های نشانه ای برای ایجاد یک ساختار اکثرا از زبان html (که امروزه html5 قدرت بالایی را به این زبان برنامه نویسی ارائه کرده است) و هم چنین برای نمایش بهتر بعد از طراحی وب سایت از زبان css (که زبان css3 در حال حاضر قدرت آن را افزایش داده است به طوری که می توان بدون نرم افزارهای گرافیکی نیز به طراحی وب سایت پرداخت ) استفاده می کنند . برای طراحی وب سایت از زبان های برنامه نویسی دیگر نظیر java، پی اچ پی ، ای اس پی دات نت، پرل و … نیز می توان استفاده کرد.

پروسه طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت در حالت کلی برای طراحی وب سایت می توان این روال را در پیش گرفت :

 1. مفهوم سازی
 2. طرح ریزی
 3. تحقیق قبل از ایجاد وب سایت
 4. تحقیق کلی
 5. تبلیغات

مدیریت فایلهای چند رسانه ای که در وب سایت وجود خواهند داشت ، مدیریت مطالب و محتوای سایت و هم چنین فایل های تصویری و صوتی موجود در آن را می توان توسط یک طراح ، یا گروهی از طراحان با وظیفه ای مشخص مدیریت کرد.

 یک وب سایت می تواند شامل صفحه اصلی که اکثرا به این صفحه ، خانه (HOME) و هم چنین می تواند شامل صفحات و بخش های دیگر باشد که هر یک از آنها برای اهداف خاصی در زمان طراحی وب سایت ایجاد شده اند. ولی صفحه اصلی یا خانه سایت مهم ترین قسمت یک وب سایت است و در مورد اهداف اصلی وب سایت و هم چنین تمام بروزرسانی هایی که در وب سایت انجام می شود را برای کاربران ارائه می کند. و تمام صفحات دیگر وب سایت از طریق همین صفحه اصلی شناخته می شوند . بدین صورت که لینکی از صفحه اصلی به آنها اختصاص داده شده است که کاربر با کلیک بر روی آن می تواند بخش های مورد علاقه و نیاز خود را ببیند.در واقع صفحه خانه را می توان مادر تمام صفحات وب دانست.

چه کسانی می توانند وب سایت داشته باشند؟

تمام اشخاص و سازمانها می توانند وب سایت داشته باشند.

به جرات می توان گفت که سریعترین و بهترین راه معرفی فعالیتها، محصولات، و شرکتها سایت وب است.

در واقع وب سایت در وحله اول نقش کاتالوگی اینترنتی را برای شما بازی می کند که به راحتی قابلیت توسعه به فروشگاه الکترونیکی را داراست.

انواع مختلف طراحی وب سایت چیست؟:

 • وب سایت شخصی : که برای اهدافی چون اطلاع رسانی و آموزش معمولاً راه اندازی می گردند.
 • وب سایت شرکتی یا سازمانی : که معمولاً برای در دسترس بودن اطلاعات شرکت ها در فضای آنلاین و سهولت کار مخاطبان کسب و کارها استفاده می گردند.  وب سایت شرکت ها می توانند در نقش یک واحد خدمات مشتریان نیز عمل کنند و کیفیت رابطه با مشتریان را ارتقا بخشند.
 • وب سایت فروشگاه های اینترنتی : که انواع کالا ها در آنها به صورت آنلاین به فروش می رسد.
 • وب سایت های خبری و سرگرمی :که اخبار و اتفاقات را در موضوعات مختلف عمومی و تخصصی مثل موضوعات سیاسی و ورزشی و . . . پوشش می دهند.
 • وب سایت های آموزش آنلاین : این دسته از وب سایت ها به آموزش آنلاین می پردازند بدین صورت که معمولاً کاربران در تعامل با ارایه کنندگان مطالب آموزشی می باشند و می توانند سوالات خود را مطرح نمایند.
 • وب سایت انجمن ها : این وب سایت ها به خودی خود محتوای خاصی ندارند و این کاربران هستند که با مراجعه به این وب سایت ها و طرح موضوعات مشخص درباره آن به صورت آنلاین به بحث می پردازند و موضوعات خود را طرح می نمایند.
 • وب سایت فهرست ها : این وب سایت ها سعی می کنند تا هر چه بیشتر اطلاعات را در دسته بندی های مختلف در وب سایت خود ارائه و در اختیار کاربران قرار دهند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

سایت طرح ریزان حامی

طراحی سایت کاملا داینامیک و پویا

طراحی سایت کاملا داینامیک و پویا

طراحی سایت کاملا داینامیک و پویا

Dynamic site design

وب سایت داینامیک چیست ؟ 
وب سایتی که دارای بخش مدیریت باشد و کاربر توانایی مدیریت کامل وب سایت از قبیل تغییر محتوا ، کم یا زیاد کردن و ویرایش صفحات ، مدیریت کامل روی منوها ، گالری تصاویر و .... بدون هیچ دانش فنی باشد ، وب سایت داینامیک یا پویا گفته میشود . 

. امروزه تمام طراحی سایت ها بصورت پویا و داینامیک هستند و محتوا در انها بصورت مستمر و دائم در حال آپدیت و بروزرسانی است.می بینیم که برای بروزرسانی همیشه در شبکه های احتماعی ، تبلیغات و بازاریابی در حال گسترش و تشدید سایت تلاش می کنند. پس دیگر عمر طراحی سایت استاتیک به سر رسیده است و دیگر کمتر شرکت و کمپانی هست که از طراحی سایت استاتیک استفاده کند. در این مقاله به طراحی استاتیک می پردازیم و فواید و معایب بسیار کم ان را توضیح می دهیم.

شاید به این فکر کنید که طراحی سایت را با کمترین هزینه و کمترین زمان به روش طراحی سایت استاتیک انجام دهید، تا از بروز رسانی و تغییرات روزانه در امان باشید ، اما طراحی سایت حال چه به روش استاتیک و یا داینامیک تمام کاری نیست که باید انجام دهید بلکه نخستین قدم پیش رفت شما در کسب و کار است و کارهای سخت تازه بعد از طراحی سایت شروع می شود. برای مثال شما درارای فرزندی می شوید و با هزینه های زیادی بچه بدنیا می آید ، آیا این فرزند نیاز به مراقبت و پرورش ندارد ؟ طراحی سایت و راه اندازی سایت نیز به همین منوال است و بعد از به دنیا آمدن یک سایت تازه باید به فکر بهترین راه های پرورش سایت خود باشید. در دنیای امروزی و با بیشتر شدن سایت ها در هر زمینه از فروشگاهی گرفته تا سایت های شرکتی و غیره رقیبان زیادی هستند و رقابت با انها بسیار سخت است زیرا پنل و استراتژی که انها پیش گرفته اند باعث بروز بودن و پیشرفت انها می شود. پس از این رو شما نیاز به پنل تجاری و بازاریابی فوق العاده ایی نیاز دارید. از بحث سنگین روش ها و استراتژی ها رد می شویم بخاطر اینکه زمان زیاد و توضیحات زیادی را بصورت تخصصی نیاز مند است. طراحی سایت داینامیک توسط زبان های برنامه نویسی سمت سرور مانند ASP, ColdFusion, JavaScript, Perl, PHP, Ruby, WebDNA می تواند پیاده سازی شود.

طراحی سایت داینامیک که امروزه نیاز تمام افراد شده است دارای امکاناتی است که طراحی سایت استاتیک از انها بی بهره است. طراحی سایت داینامیک ( پویا ) دارای پنل مدیریت محتوایی است که این امکان را به شما می دهد که همیشه در کوتاه ترین زمان سایت پویا خود را بروز کنید در حالی که در طراحی سایت استاتیک امکان تغییر به این راحتی نبود و همیشه شما در کنارتان باید برنامه نویس سایت را به یدک می کشیدید. در طراحی سایت داینامیک هزینه زیادی نسبت به طراحی استاتیک باید پرداخت کنید اما پس از گذشت زمان کوتاهی متوجه می شوید که کمتر هم هزینه کرده اید زیرا برای تغیرات دیگر نیاز به هزینه نیست. یک سایت معمولا نیاز به انتشار آخرین اخبار روز و انتشار مقالات را دارد که این امکان جزو کوچکترین امکانات طراحی سایت داینامیک است.

مزایای طراحی سایت داینامیک :
 • عدم نیاز به هزینه بابت به روز رسانی وب سایت
 • انجام تغییرات به سرعت در هرزمان و مکان بدون نیاز به دانش خاص و صرفه جویی در زمان
 • ایجاد اسلاید شو و گالری تصاویر با قابلیت تغییر تصاویر
 • پنل مدیریت کامل با قابلیت کم و زیاد کردن صفحات ، تغییر متن و عکس و ..
 • ایجاد تعداد نامحدود صفحه ، منو بدون گرفتن فضای اضافه
 • مناسب برای وب سایت های بزرگ یا وب سایتی که نیاز به روز بودن دارن
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر 

آموزش کار با کوکی Cookies در زبان PHP

آموزش کار با کوکی Cookies در زبان PHP

آموزش کار با کوکی Cookies در زبان PHP

Learning Work Whit Cookies In PHP

 

 از کوکی (Cookie) معمولا برای شناسایی کاربر بر روی وب استفاده می شود. یک کوکی (cookie) یک قطعه اطلاعات یا یک فایل اضافه است که سرور به کامپیوتر کاربر الحاق یا embed می کند. هر بار که کامپیوتر صفحه ای را طی یک درخواست یا request فراخوانی کند اطلاعات کوکی به همراه درخواست وی ارسال می شود. استفاده از زبان PHP هم می توانید برای کاربران کوکی ایجاد کرده و یا مقادیر کوکی را دریافت کنید.
برای مثال، مثلا وقتی صفحه که صفحه ایمیل خود را باز می کنید ، مشاهده می کنید که از قبل بر روی سرور log in شده اید و اطلاعات حساب کاربری شما در مرورگر نمایش داده می شود. این اطلاعات کاربری از طریق کوکی موجود در صفحه هر بار که ایمیل خود را باز می کنید، به سرور ارسال می شود.
آموزش ایجاد کوکی Cookie در زبان PHP :

کوکی در زبان PHP به وسیله تابع setcookie() ایجاد می شود. ساختار تعریف Cookie به صورت زیر است :
setcookie(name, value, expire, path, domain, secure, httponly);
در ساختار فوق فقط تعیین پارامتر name ضروری بوده و بقیه پارامترها اختیاری هستند. پارامتر name تعیین کنننده نام Cookie است که از آن برای فراخوانی و شناسایی کوکی در سطح برنامه استفاده می شود.
مثال عملی : کد زیر یک کوکی به نام “user” با مقدار “John Doe” را ایجاد می کند. این کوکی بعد از 30 روز (86400*30) منقضی می شود. به کار بردن علامت (/) به این معناست که این کوکی در کل سطح برنامه یا سایت قابل دسترس خواهد بود (یا می توانید یک پوشه یا مسیر دیگری را تعیین کرده که کوکی فقط در آن بخش قابل دسترس باشد.)
سپس با استفاده از متغیر سراسری $_COOKIE مقدار کوکی User را خوانده ایم. همچنین از تابع isset() برای فهمیدن این که آیا کوکی تنظیم شده یا خیر استفاده کرده ایم :
<!--?php
  $cookie_name = "user";
  $cookie_value = "John Doe";
  setcookie($cookie_name, $cookie_value, time() + (86400 * 30), "/"); // 86400 = 1 day
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
    if(!isset($_COOKIE[$cookie_name])) {
      echo "Cookie named '" . $cookie_name . "' is not set!";
     } else {
        echo "Cookie '" . $cookie_name . "' is set!<br-->";
        echo "Value is: " . $_COOKIE[$cookie_name];
   }
  ?>
< /body>
< /html>

تابع Setcookie() را بایستی قبل از تگ تعریف کنید.
مقدار یا value کوکی به صورت خودکار در زمان ارسال URLencoded می شود.(یعنی کاراکترهای غیر مچاز آن به صورت قابل ارسال با استفاده از URL تبدیل می کنیم) و همچنین در هنگام دریافت آن URLdecoded می گردد. برای جلوگیری از رخ دادن URLencoding از تابع setrowcookie() به جای تابع فوق استفاده کنید.)
آموزش تغییر مقدار یک کوکی در زبان PHP :

برای تغییر مقدار یک کوکی، بایستی مجددا آن کوکی را با استفاده از تابع setcookie() تعریف کنید. به صورت کد زیر :
<!--?php
  $cookie_name = "user";
  $cookie_value = "Alex Porter";
  setcookie($cookie_name, $cookie_value, time() + (86400 * 30), "/");
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
    if(!isset($_COOKIE[$cookie_name])) {
        echo "Cookie named '" . $cookie_name . "' is not set!";
    } else {
        echo "Cookie '" . $cookie_name . "' is set!<br-->";
        echo "Value is: " . $_COOKIE[$cookie_name];
    }
  ?>
< /body>
< /html>
آموزش حذف یک کوکی در PHP :

برای حدف یک کوکی، بایستی با استفاده از تابع setcookie() مجددا آن را تنظیم کرده ولی این بار تاریخ انقضای کوکی را بر روی یک زمان ماقبل از زمان فعلی قرار دهید، همانند کد زیر:
<!--?php
  // set the expiration date to one hour ago
  setcookie("user", "", time() - 3600);
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
    echo "Cookie 'user' is deleted.";
  ?-->
< /body>
< /html>
آموزش چک کردن فعال بودن کوکی در مرورگر کاربر :

مرورگرها و یا سایت های تحت وب این قابلیت را دارند که خواندن یا ایجاد کوکی ها را در آن ها غیر فعال کرد. بنابراین در برنامه هایی که استفاده از کوکی ضروری است، بایستی قبل از طراحی کد، چک کنیم آیا این امکان فعال است یا خیر.
در کد مثال عملی زیر، یک اسکریپت ساده ابتدا چک می کند که آیا کوکی ها فعال هستند یا خیر. در ابتدای کد تلاش شده تا با استفاده از تابع setcookie() یک کوکی به نام “test_cookie” ایجاد شود، با شمارش تعداد متغیر $_COOKIE می فهمیم آیا کوکی فعال است یا خیر :
?

<!--?php
  setcookie("test_cookie", "test", time() + 3600, '/');
?-->
< html>
< body>
  <!--?php
   if(count($_COOKIE) --> 0) {
      echo "Cookies are enabled.";
    } else {
      echo "Cookies are disabled.";
    }
  ?>
< /body>
< /html>

گوگل ادسنس چیست

گوگل ادسنس چیست

گوگل ادسنس چیست

(What is Google Adsense)

 

 حس تبلیغ گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

 حس تبلیغ گوگل برنامه ای است اجرا شده توسط گوگل که اجازه می دهد تا ناشران در شبکه گوگل از سایت های که در طبقه بندی  متن ، عکس، ویدئو، و یا تبلیغات رسانه های تعاملی هستند که به محتوا و مخاطبان سایت در نظر گرفته است به صورت کلیکی هر سایت در طبقه مورد نظر قرار می گیرد

Google Adsense چگونه كار می‌کند؟
اگر به سايت گوگل برويد و درباره کلمه‌های معروف و معتبر جستجو انجام دهيد، حتماً قسمتي بانام Sponsored Links در سمت راست صفحه‌اي كه مربوط به جستجوي شماست را می‌بینید.
اين آگهی‌ها توسط صاحبان سایت‌هایی كه سعي دارند تعداد زيادي بازدیدکننده به سايت خود بياورند، توسط گوگل به شما نمايش داده می‌شود.
آگهی‌دهندگان هرزمان كه توسط بازديدكننده بر روي تبليغاتشان كليك شود، به گوگل پول می‌پردازند.

با امكاناتي كه گوگل فراهم كرده است، شما نيز می‌توانید همين آگهی‌ها را مانند گوگل در وب‌سایت خود نشان دهيد، و از گوگل پول بگيريد. هرزمانی كه بر روي يك آگهي در سايت شما كليك شود، درصدي معين از مقداري كه گوگل از آگهی‌دهنده دريافت كرده است به شما می‌رسد. هرزمان كه حساب شما به 100 دلار رسيد يك چك از طرف گوگل دريافت می‌کنید.

چرا گوگل به ما پول می‌دهد؟
ممكن است تعجب كنيد كه چرا به اين راحتي گوگل پول‌هایی كه از آگهی‌دهندگان می‌گیرد را به ما می‌بخشد. با توجه به اينكه تبليغات آگهی‌دهندگان بر روي سایت‌های  بيشتري در كل اينترنت انتشار ميابد،(در اينجا فقط توسط گوگل) طبیعتاً ترافيك بيشتري بر روي سايت خود خواهند داشت و مشتريان بيشتري سراغشان خواهند آمد و بيشتر در معرض ديد عموم قرار خواهند گرفت. اين خبر خوبي براي آگهی‌دهندگان است، چون در مدت‌زمانی كوتاه ترافيك زيادي بر روي سايت خود به دست خواهند آورد.
همچنين اين كار براي گوگل هم‌سود زيادي خواهد داشت، چون هرچه ترافيك براي آگهي‌دهندگان بيشتر باشد، پول بيشتري از آن‌ها خواهد گرفت. همچنين گوگل اميدوار خواهد بود كه با آگهی‌دهندگان تمديد كند. این‌یک ابتكار جالب از گوگل براي درآمد بيشتر است. تجارتي كه به سود هر سه طرف معامله است!

چه مقدار می‌توان درآمد داشت؟
متأسفانه يا خوشبختانه گوگل اعلام نكرده است كه از «هر كليك» بر روي آگهي‌ها چه مقدار به ما می‌رسد. پولي كه شما دريافت می‌کنید دقیقه برمی‌گردد به مقدار پولي كه آگهي‌دهنده حاضر است بابت هر كلمه كليدي خاص به گوگل بپردازد. شما قسمتي از آن پول را دريافت می‌کنید. تا آنجايي كه خبردارم بابت هر كليك از 2 سنت تا 15دلار تغییر است.

پس منطقي است كه باور داشته باشيم، كلمات كليدي محبوب‌تر (مانند Free , Blogs, MP3, Movie) ممكن است به شما سود بيشتري از كلمات ديگر برسانند. درنتیجه آگهي‌دهندگان پول بيشتري بابت كلمات كليدي مهم‌تر، می‌پردازند. پس به نفع شما خواهد بود كه سايتي بسازيد كه بر روي كلمات كليدي محبوب‌تر متمركز باشد، تا شانس شمارا براي درآمد بيشتر از آگهي‌ها افزايش دهيد.

اگرچه گوگل اعلام نكرده است بابت هر كليك بر روي آگهي‌ها چه مقدار به شما خواهد داد، هرلحظه كه بخواهيد مي‌توانيد به‌حساب خود در سايت گوگل وارد شويد و علاوه بر اينكه مقدار درآمد خود را مشاهده مي‌كنيد يك گزارش كامل برحسب روز، هفته، ماه و ... از كاركرد آگهي‌ها به دست آوريد.
فرمول ساده كسب درآمد از آگهي‌ها به اين صورت است:

بازده = (ترافيك* تعداد كليك بر روي آگهي‌ها* قيمت هر كليك)


بعدازاینکه سايت خود را آماده كرديد به صفحه مخصوص گوگل براي Adsense برويد و درخواست خود را بدهد. (Apply كنيد.)
اگر گوگل سايت شمارا به‌عنوان نشان‌دهنده آگهي بپذيرد، در مدت‌زمان 24-48 ساعت از طريق ايميل به شما پاسخ خواهد داد و لازم نيست مدت‌زمان بيشتر از اين منتظر بمانيد.

البته گاهي اوقات ممكن است، پس‌ازاینکه گوگل سايت شمارا بررسي كرد آن را مناسب نمايش آگهي‌هاي خود نداند و در این‌جور موارد ممكن است سايت شما را reject كند. در اين حالت نااميد نشويد و وب سایت تان را باسیاست‌هایی كه گوگل گفته است مطابقت دهيد. سایت‌های فارسي در این‌جور موارد دردسرساز می‌شوند و گوگل سايت شمارا reject می‌کنند.

پس به‌طور يقين می‌شود گفت كه روي سایت‌هایی با محتواي فارسي براي آگهی‌های گوگل حساب باز نكنيد. بهترين گزينه زبان انگليسي است كه visitor هاي زيادي را براي سايت شما در برمی‌گیرد. اگر با زبان انگليسي مشكلي نداريد به فكر دست‌وپا كردن يك وبلاگ يا وب‌سایت انگليسي براي جذب آگهی‌های گوگل باشيد.

دومين نكته منفي كه متأسفانه براي ما ایرانی‌ها در جذب آگهی‌ها و دريافت پول از گوگل دارد، اين است كه گوگل به‌هیچ‌وجه نبايد بفهمد شما در ايران زندگي می‌کنید. چون در غير این صورت به‌محض اطلاع از «در ايران زندگي كردن» شما، حساب شما را می‌بندد و مقدار پولي را هم كه قبلاً دشت كرده‌ايد به شما نخواهد داد. بنابراين چون گوگل در پايان هر 30 روز اگر حساب شما از 100 دلار بيشتر شد براي شما چك مبلغ دار به آدرسي كه به او می‌دهید می‌فرستد، پس بنابراين فكر آدرس داخل ايران را کاملاً ازسرتان دور كنيد. بهترين كار اين است كه اگر آشنايي، دوستي، فاميلي، در خارج از ايران (امريكا، كانادا، انگليس و ...) داريد، آدرس او را موقع Apply كردن براي Adsense بدهيد تا چك به آدرس او برود تا بعداً برايتان به‌حساب شما در ايران واريز كند. (متأسفانه اين تنها راه است.) توجه كنيد كه هنگام Apply حتماً نام Payee (گيرنده وجه) را به‌صورت صحيح و به نام كسي كه آدرسش را داده‌اید بنويسيد، چون بعداً هرگز نمی‌توانید اين نام را تغيير دهيد. (گوگل اين تدبير را به خاطر مسائل امنيتي كه خود اعلام كرده، انديشيده است.)

بعدازاینکه گوگل به شما جواب مثبت داد و حساب شما فعال شد، می‌توانید در كنترل پنل گوگل كدهايي كه به شما می‌دهد را در صفحه خود بگذاريد تا آگهی‌ها به نمايش درآید. حداكثر در يك صفحه می‌توانید 3 نوع آگهي بگذاريد. صفحه‌بندی، رنگ‌بندی و نوع آگهی‌ها در اين كنترل پنل قابل تغيير است.

خلاصه:

گوگل ادسنس برنامه ای است که توسط گوگل ساخته شده است و اجازه میدهد تا سایت های دیگر عضو این شبکه، بطور اتوماتیک تبلیغات متنی و تصویری مرتبط با موضوع سایت خود را در سایت هایشان قرار دهند. چنین تبلیغاتی توسط گوگل مدیریت، ذخیره و نگهداری می شوند. گوگل در ازای کلیک ها و یا تعداد نمایش تبلیغات، درآمدی را به حساب صاحب سایت خواهد ریخت. شرکت گوگل، نسخه آزمایشی سرویس "هزینه در ازای عمل" را بیرون داده است ولی استفاده از آن را در اکتبر سال 2008 میلادی متوقف کرد.

اینکار به نفع سرویس DoubleClick تمام شد که آن نیز تحت امتیاز گوگل قرار دارد. در چهارماهه اول 2011 میلادی، گوگل 2.34 میلیارد دلار (9.36 میلیارد دلار در سال) در ازای این سرویس بدست آورد که چیزی معادل 28% از کل درآمد این سیستم از طریق ادسنس بود.