Showing 1-9 of 9 items.

طراحی اپلیکیشن اندروید یا آی او اس ؟

طراحی سایت طرح ریزان حامی

طراحی اپلیکیشن اندروید یا آی او اس ؟

Android app design or ios?

طراحی اپلیکیشن اندروید یا آی او اس

 

طراحی اپلیکیشن ای او اس

 ios app design

شرکت برنامه نویسی طرح ریزان حامی با کادری مجرب و حرفه ای و با سابقه در انجام پروژه های اپلیکیشن آی او اس ، اندروید طراحی اپلیکیشن سرور

 

چگونه از طراحی مهندسی اپلیکیشن خود مطمئن شوم

طراحی اپلیکیشن هم اندروید و هم آی او اس می تواند با راهکارهای مختلفی انجام شود اما تنها و تنها چند راهکار و نحوه برنامه نویسی مهندسی و اصولی است که شما زمانی که درخواست طراحی کار خود را میکنید باید مطمئن شود که با بهترین کیفیت این کار انجام میشود خوب از کجا بفهمید کدام روش بهترین است 

شرکت های بزرگ دنیا مثل گوگل فیس بوک و ... هر کدام برای خود اپلیکیشن هایی دارند مثلا فیس بوک و اینستاگرام با زبان 

react native 

طراحی شده اند و نرم افزار ها و طراحی اپلیکیشن های گوگل توسط اندروید استدیو انجام شده است حالا دیگر مهم نیست که از بین چند راه کاری که بزرگترین شرکت های دنیا برای طراحی اپلیکیشن های خود استفاده کرده اند شما از کدامیک استفاده می کنید پس برای طراحی اپلیکیشن خود کافی است مطمئن شود با یکی از راه کارهای

اصولی انجام شده است 

چرا طراحی اپلیکیشن خود را به ما بسپارید؟

الف - ما قبلا امتحان خود را پس داده ایم و برای شرکت های بزرگی چون نوبت آنلاین جور جنس و مناره بوک استور و دیوار عراق و غیره کارکرده ایم و سامانه های بزرگی که طراحی اپلیکیشن داشته اند را طراحی و پشتیبانی کرده ایم 

ب - ما پانزده سال تجربه داریم و این ادعای ما در سازمان ثبت شرکت ها و روزنامه رسمی ایران قابل اثبات است 

ج - ما از شورای عالی انفورماتیک گرید طراحی نرم افزار داریم و از سازمان صنفی رایانه ای هم اجازه فعالیت حوزه نرم افزار را گرفته ایم پس در طی این چند سال توانسته ایم تجارب خود را کسب کنیم و تنها با تجربه خود کیفیت کار شما را بالا میبریم و در انجام پروژه شما به دنبال کسب تجربه نیستیم

د - شرکت ما برنامه نویسان حرفه ای دارد که به عنوان کارمند ثابت در این شرکت مشغول به کارند که این ادعا نیز از طریق لیست بیمه قابل اثبات است

 

 

 

هر کدام از ما میتوانیم "استیو جابز" حرفه و کسب و کار خود باشیم کار سخت بنظر میرسد، اما در صورتی که بصورت تیمی و حرفه ای در این راه قدم بردارید هر غیر ممکنی ممکن خواهد شد. برای اینکار شما نیاز به یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی اپلیکیشن دارید.افرادی خلاق و توانا در زمینه طراحی که بتوانند کسب و کار شما را به خوبی تجزیه و تحلیل کنند و آن را در غالب اپلیکیشن پیاده سازی کنند .

طراحی اپلیکیشن های آی او اس و اندروید ریزان حامی ، فعال در زمینه تیم توسعه و طراحی

آماده طراحی فکر و ایده شما برای تبدیل شدن به برنامه های تحت پلتفرم موبایل است .البته انتخاب اینکه آیا برای طراحی به سراغ کدام پلتفرم برویم آی او اس یا اندروید بستگی به عوامل متعددی دارد از جمله در نظر گرفتن بازار هدف و اینکه ما کدام بازار را برای طراحی اپلیکیشن انتخاب میکنیم . البته با تکنولوژی های امروزی امکان طراحی اپلیکیشن به صورت کراس پلتفرم و چند سکویی وجود دارد که میتوان با یک برنامه چندین بازار را برای طراحی اپلیکیشن نشانه رفت.

فروش بیشتر

نتایج حاصل از تحقیقاتی که Kantar U.S از اواسط نوامبر تا اواسط فوریه صورت داده حاکی از آن است که جمع کل فروش گوشی‌های اندرویدی از تعداد گوشی‌های آیفون با اختلاف زیادی، بیشتر است. در حالی که 52.1 درصد گوشی اندروید به فروش رفته، iOS با 43.5 درصد در مقام بعدی جای گرفته است. با این وجود، با توجه به اطلاعات پیشین این موسسه‌ی تحقیقاتی درخواهیم یافت که در یک سال گذشته میزان رشد این اعداد و ارقام با کندی همراه بوده است.

 طراحی اپلیکیشن اندروید یا آی او اس؟

 

 

 

برنامه بهتر مال کدام است؟

از آن جا که ارزیابی کیفیت برنامه‌ها، معیاری شخصی و سلیقه‌ای است، ترجیح می‌دهیم برای این پرسش جوابی ندهیم. اما شرکتی به نام uTeste اقدام به ارزیابی برنامه‌های موجود در اپل استور و گوگل پلی کرده، و با توجه به آرا و نظرات کاربران به آنها امتیازی از 1 تا 100 داده است که برای هر یک از برنامه‌های کاربردی این دو بازار قابل ارائه می‌باشد؛ و در نهایت می‌توان کیفیت هر یک از این دو پلتفرم‌ را بدست آورد. این آمار که در ژانویه گذشته منتشر شده نشان می‌دهد کیفیت برنامه‌های کاربردی iOS با امتیاز 68.5

درصدی از برنامه‌های اندرویدی با 63.3 درصد پیش است.

 

 

 

اندروید و ای او اس از چه زبانهای برنامه نویسی استفاده می کنند

 

ابتدا به صورت خلاصه وار، توضیح کوتاهی در مورد دو سیستم عامل معروف در حوزهٔ گوشی‌های هوشمند بپردازیم. ای او اس و Android از بهترین سیستم عامل‌های موجود در بازار هستند که این دو در رقابتی تنگاتنگ هر روز امکانات خود را افزایش می‌دهند. ios مخصوص محصولات شرکت اپل است ولی Android مورد استفاده ده‌ها شرکت است. اپل می‌خواهد شما گوشی خود را با عملکردی که خودش تعیین کرده است مورد استفاده قرار دهید ولی در اندروید شما گوشی خود را همانگونه که می‌خواهید می‌توانید مورد استفاده قرار دهید و عملکردی کاملاً انعطاف پذیر دارد. در واقع گوشی‌های آیفون متعلق به شرکت اپل، باز هم به دلیل حساسیتی که اپل دارد، دسترسی به منابع سیستم و فایل‌های سیستمی موجود در گوشی به راحتی امکان پذیر نیست. در حالت عادی شما نمی‌توانید هیچ کدام از فولدر‌ها و فایل‌های سیستم عامل ای او اس گوشی را ببینید. شاید به همین دلیل هم هست که بسیاری افراد ترجیح می‌دهند گوشی آیفون خود را جیلبرک کنند تا راحت‌تر به محتوای آن دسترسی داشته باشند. (جیلبرک، اصطلاحی است که به باز کردن قفل سیستم عامل ios و رفع محدودیت‌های آن اطلاق می‌شود). برعکس این، در گوشی‌های اندرویدی همه چیز تحت کنترل شماست. البته اینکه همه چیز در دسترس باشد، همیشه هم مزیت نیست! در گوشی‌های آیفون به دلیل محدود بودن دسترسی‌های کاربر، میزان هنگ کردن گوشی بسیار کم و نزدیک به صفر است. حال بپردازیم به نحوی برنامه نویسی و زبانهای اصلی مورد استفاده در این سیستم عامل‌ها.

 

رابطه اندروید و جاوا:

اپلیکیشن‌های جانبی اندرویدی به وسیلهٔ زبان جاوا برنامه نویسی می‌شوند و برای کار با لایه‌های زیرین سیستم عامل اندروید می‌توانند از کتابخانه‌های جاوایی اندروید استفاده کنند. بخش رابط کاربری سیستم عامل اندروید با زبان جاوا نوشته شده است و بسیاری از برنامه‌های اندروید هم با جاوا نوشته شده‌اند.

ولی این سیستم عامل، Java Virtual machine ندارد. برای اجرای برنامه‌های جاوایی روی این سیستم عامل، کدهای جاوا به کدهای Dalvik عوض می‌شوند و پس از آن بر روی Dalvik virtual machine اجرا می‌شوند. (دالویک یک ماشین مجازی جاوایی است که برای سیستم عامل اندروید بهینه شده است تا هم RAM و هم CPU و هم باطری کمتری مصرف کند). برنامه‌های جاوایی معمولی هم که روی گوشی‌های دیگر اجرا می‌شوند با استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز ماشین مجازی جاوا مانند j۲ME MIDP Runner روی این سیستم عامل قابل اجرا هستند.

از چه محیطی برای برنامه نویسی اندروید استفاده کنیم:

Android SDK شامل یک دیباگر، کتابخانه‌های اندروید، شبیه ساز سیستم عامل، مستندات اندروید و فایل‌های نمونه و آموزشی است که به شما در ایجاد اولین برنامه‌هایتان کمک می‌کند. هم اکنون این SDK بر روی یک سیستم که لینوکس، ویندوز و یا mac OSX داشته باشد اجرا می‌شود. پیش نیازهای نصب این SDK عبارتند از JDK و Apache Ant و python ۲. ۲. برنامه‌های نوشته شده برای اندروید با پسوند. apk ذخیره می‌شوند.

از چه زبانی برای برنامه نویسی برای سیستم عامل اندروید استفاده کنیم:

زبانهای زیادی برای نوشتن برنامه در سیستم عامل اندروید پیشنهاد می‌شود اما پیشنهاد خود گوگل بهترین انتخاب است. گوگل به عنوان پرچمدار سیستم عامل اندروید برای کد نویسی برای این پلتفرم زبان جاوا را پیشنهاد داده است که خود گویای برتری این زبان هست و می‌تونه هر کاری را در برنامه مورد نظر اندرویدی انجام بده. جاوا بهترین زبان برنامه نویسی برای اندروید می‌باشد. وقتی می‌خواید برای اندروید برنامه بسازید، باید زبانهای برنامه نویسی xml و جاوا رو بلد باشید. هرچی که بیشتر به این دوتا زبان مسلط باشید، بهتر می‌تونید برنامه اندروید بسازید.

البته توسعه دهندگان مستقل موبایل زمان زیادی را صرف می‌کنند تا یاد بگیرند چطور با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی دیگر می‌توانند اپلیکیشن‌های اندروید و ای او اس بسازند. از میان زبان‌های جایگزین می‌توان #C و (Pascal (Embarcadero-Rad Studio را نام برد. یکی دیگر از این زبان‌ها ++C و کیت توسعهٔ نرم افزار DragonFire برای ای او اس و اندروید است. سال گذشته، Android Studio پشتیبانی از (NDK (Native Development Kit را اضافه کرد. بدین ترتیب توسعه دهندگان می‌توانند از C و ++C در اپلیکیشن‌های اندرویدی خود استفاده کنند. زبان جاوا با بایت کد بهینه سازی شدهٔ JVM می‌تواند امکان کدنویسی سریع‌تر را فراهم کند اما یک زبان نیتیو در زمینه‌هایی مانند بازی سازی، شبیه سازی فیزیکی و پردازش سیگنال می‌تواند سریع‌تر و کارآمد‌تر باشد. البته تمام این کار‌ها را با استفاده از فریم ورک JNI یا Java Native Interface می‌توانید با دسترسی محدود‌تر انجام دهید اما سرعتتان کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که زبان‌های نیتیو مثل سی پلاس پلاس در این زمینه مزیت دارند.

اغلب ادعا می‌شود که برنامه‌های جاوا با سرعت سی پلاس پلاس یا در بعضی موارد حتی سریع‌تر اجرا می‌شوند. سورس کد جاوا به صورت بایت کد کامپایل شده و با فرمت فشردهٔ jar. ذخیره می‌شود. در هنگام اجرا، JVM بایت کد فایل jar. را بارگذاری کرده و آن را به زبان ماشین کامپایل می‌کند (این ویژگی JIT یا کامپایل در لحظه (Just-In-Time Compilation) نام دارد.)

برای برنامه نویسی برای سیستم عامل ای او اس باید به کدام زبان برنامه نویسی مسلط باشیم؟

شما برای برنامه نویسی برایios می‌توانید در محیط Xcode کد نویسی کنید اما درصورتی که شما در کد نویسی وارد هستید نیاز می‌باشد با ابزارهای شرکت اپل برای برنامه نویسی و همچنین قوانین کلی App store آشنا شوید. اپل به محدودیت‌های خاص خودش معروف است و این مورد نیز به اپلیکیشن‌ها نیز سرایت کرده است. پس قبل از شروع به یادگیری باید اطلاع پیدا کنید که به چه چیز‌هایی در ای او اس دسترسی خواهید داشت.

ایکس کد، زبان Swift و SDK‌های ios

نرم افزار برنامه نویسی اپل برای هر دو سیستم عامل (ای او اس و مک) ایکس کد یا Xcode می‌باشد. این نرم افزار بطور رایگان در دسترس است و فقط برای مکینتاش عرضه شده است. پس درصورتی که می‌خواهید برای سیستم عامل آیفون برنامه بنویسید باید هرجور که می‌شود از مک استفاده کنید و ویندوز را کنار بگذارید.

اپل این روز‌ها اکیدا توصیه می‌کند که از زبان جدید برنامه نویسی خود (سویفت) که همراه با ios8 معرفی و ارائه شد. استفاده کنید اما همچنان می‌توانید از Objective c یعنی زبان قبلی اپل استفاده کنید. این شرکت قدم به قدم به شما کمک می‌کند تا Xcode را راه اندازی کنید. ایده خود را در قالب اپلیکیشن پیاده سازی کنید و در ‌‌نهایت برای ارسال به اپ استور اقدام کنید.

جمع بندی

خب این سوالی است که تا اینجا شما را همراه کرده است. بله، در برخی حوزه‌ها هر یک از این دو پلتفرم قوی ظاهر شده‌اند و همین موضوع موجب می‌شود تا ارائه پاسخ قطعی به این سوال با دشواری همراه باشد.

اگر درباره‌ی سهم بازار صحبت می‌کنید؛ اندروید برنده است و اگر منظور شما موفقیت مالی است؛ iOS پیروز میدان بوده است. این یعنی بازار گجت‌ها با آنچه که در دهه‌ی 90 میلادی با رایانه‌های رومیزی تجربه کرده‌ایم کاملاً متفاوت است، چرا که تفاسیر گوناگون می‌تواند معیارهای متفاوتی را برای موفقیت به همراه داشته باشد.

البته شما خود مختارید که با توجه به معیارهای شخصی‌تان برنده یا بازنده را مشخص کنید. نتیجه هر چه هست، بهتر است آن را با ما و سایر زومیتی‌ها در میان بگذارید تا همگی به جمع‌بندی بهتری برسیم، البته در این بین تقاضا داریم که نظر خود را با استدلال منطقی و نه از روی تعصب مطرح نمایید. بسم الله

 

 

...

 

معنای واژه اپلیکیشن

معنای واژه اپلیکیشن

The meaning of the app word 

اپلیکیشن (Application) نوعی نرم‌افزار کامپیوتری است که برای استفاده کاربر نهایی (End-User) طراحی می‌شود

اکثر نرم‌افزارهایی که ما روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم شامل این تعریف می‌شوند و تنها نرم‌افزارهای سیستم نظیر سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی جزء اپلیکیشن‌ها محسوب نمی‌شوند

برای مثال نرم‌افزار اکسل، وورد، فتوشاپ، گوگل کروم، فایرفاکس و یا بازی‌های کامپیوتری همگی اپلیکیشن هستند

این روزها که بازار تبلت و گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های قابل حمل داغ است حتماً این لغت زیاد به گوشتان خورده‌است

کامپیوترهای تبلت و گوشی‌های هوشمند هم مانند هر کامپیوتری دارای نرم‌افزارهای مختلف هستند. در بازار نرم‌افزارهای دستگاه‌‌های قابل حمل لغت "اپلیکیشن" یا به اختصار App بیشتر از لغت "نرم‌افزار" جا افتاده‌است و این لغت دقیقاً همان معنی "نرم‌افزار کاربردی" می‌دهد

معنای واژه اپلیکیشن

کاربران آن دسته از محصولات شرکت اپل که مجهز به سیستم عامل iOS هستند، می‌توانند از سرویس App Store شرکت اپل برای دانلود اپلیکیشن برروی دستگاه خود استفاده کنند. در App Store اپل چند صد هزار اپلیکیشن برای آی‌پد، آی‌فون و آی‌پاد تاچ وجود دارد

این روزها در بیشتر شبکه های اجتماعی و … حرف از اپلیکیشنهاست . ایا اپلیکیشن همان نرم افزار است یا اینکه نه؟ در یک تفاوت گفته شده است که نرم افزارها بیشتر روی کامپوتر و لپ تاپ و اپلیکیشنها در همه جا نصب می شوند. نرم افزار یک واژه جهان شمول است که در مقابل سخت افزار مورد استفاده قرار می گیرد که هر دو اجزای مکمل هم در کامپیوترها بحساب می آیند. پس هرچیز دیگه ای غیر از سخت افزار در هر کامپیوتر میشه یک نرم افزار. اپلیکیشن بطور کلی نوعی از نرم افزار بحساب میاد. پس شاید بشه گفت که تفاوت بین نرم افزار و اپلیکیشن مثل تفاوت مستطیل و مربع هست. تمام اپلیکیشن ها نرم افزار هستند اما تمام نرم افزارها اپلیکیشن نیستند.نکته اصلی که یک نرم افزار رو اپلیکیشن میکنه اینه که قابل اجرا باشه. هدف اصلی یک اپلیکیشن اجرای یک یا چند وظیفه خاص هست. بنابراین نکته مهم اینه که قابل اجرا باشه و دستوراتی که به اون داده شده رو برای رسیدن به هدفش اجرا کنه. اگر یک بخش از نرم افزار قابل اجرا نیست، پس نمیتونیم اون رو یک اپلیکیشن بحساب بیاریم. درایورهای دستگاه ها، راهنماها، تصاویر و اسناد تنها تعددی از نرم افزارهای هستند که اپلیکیشن نیستند.یک اثر جانبی تعریف بالا این است که اپلیکیشن ها به سیستم عامل های مشخصی محدود می شوند. بعنوان مثال یک اپلیکیشن تولید شده برای ویندوز قابل اجرا روی مک یا لینوکس نمی باشد پس نمیتونیم اون رو بعنوان یک اپلیکیشن در اون پلت فرم ها بحساب بیاریم. هرچند که نرم افزار هم ممکن است اجرا شود و یا نشود اما در این که یک نر افزار است خللی وارد نمی کند.قابل اجرا بودن تنها به اپلیکیشن بودن منتهی نمی شود چراکه برخی فایل های اجرایی هم داریم که اپلیکیشن بحساب نمی ایند. یک مثال برای این موضوع را می توان نرم افزاری که بخشی از سیستم عامل است گفت. مثال روشن تر سیستم عامل DOS می باشد که شامل تعداد زیادی فایل اجرایی می باشد که برای اجرای عملیات های خودش بوجود امده اند و آن ها را اپلیکیشن بحساب نمی آوریم.در اخر، برای اینکه یک اپلیکیشن مفید و کارامد باشد، نیازمند تعامل کاربر دارد. حتی ضدویروس ها هم که خودشان پشت صحنه کارهای امنیتی و مراقبی انجام می دهند هم نیازمند تعامل و اعمال تنظیمات از سوی کاربر هستند. در مقابل اکثر کاربران کامپیوترها از نرم افزار BIOS بی اطلاعند درصورتیکه اهمیت بسیار زیادی در عملکرد درست کامپیوتر شما دارند.خلاصه:
۱- نرم افزار یک تعریف جهان شمول برای داده های کامپیوتری است درحالیکه اپلیکیشن نوعی از نرم افزار است که یک وظیفه خاص برای ان تعریف شده است
۲- اپلیکیشن ها قابل اجرا هستند درصورتیکه نرم افزارها ممکن است قابل اجرا باشند و ممکن است نباشند
۳- اپلیکیشن ها معمولا مختص یک سیستم عامل خاص هستند درصورتیکه نرم افزارها الزاما اینگونه نیستند
۴- اپلیکیشن ها معمولا به تعامل کاربر نیاز دارند درصورتیکه نرم افزارها الزاما نیاز به تعامل مستقیم کاربر ندارند

نرم افزار کاربردی -برنامه کامپیوتری که برای کاربری در گوشی های هوشمند تلفن همراه کاربرد دارد اپلیکیشن" یا به اختصار App بیشتر از لغت "نرم افزار" جا افتاده است و این لغت دقیقاً همان معنی "نرم افزار کاربردی" می دهد

 

 

طراحی اپلیکیشن در تهران

طراحی اپلیکیشن در تهران

 

 application design in tehran

 

آپ ها و برنامه های اندروید و iOS امروزه توانسته‌اند سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده و طراحی اپلیکیشن پا به پای طراحی سایت در حال گسترش و توسعه می‌باشد. طراحی اپلیکیشن در تهران با توجه به تمرکزی که امروزه در پایتخت وجود دارد و اکثر شرکت‌ها و کسب و کارها در تهران قرار گرفته‌اند نیز مورد توجه ویژه قرار دارد. طراحی و ساخت اپلیکیشن در تهران، هم برای دستگاه‌های اندروید و هم برای iOS  قابل انجام می‌باشد. افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث شده است که برنامه‌ها و طراحی اپلیکیشن در تهران نیز برای اکثر کسب و کارهایی که سایت اینترنتی دارند و یا اینکه حتی سایت اینترنتی نیز ندارند بسیار کارآمد می‌باشد.

 

طراحی اپلیکیشن در تهران

 

میدانید که موبایل و اپلیکیشن‌های مختلف جایگاه ویژه ای را در زندگی ما باز کرده بنابراین اپلیکیشن‌ها چه به صورت سرگرمی و چه خدماتی می‌توانند راهگشای مفیدی جهت اهداف تبلیغاتی شما باشند. هر شرکت تجاری و خدماتی برای یافتن مخاطبان بیشتر و ایجاد برند سازی بهتر می‌تواند راهی را که باید در طی سالیان دراز بپیماید با ایجاد اپلیکیشن تحت برند خود تسریع بخشیده و روزانه خدمات خود را بهتر و خصوصی تر به مشتری معرفی نماید.

 تهران: مزیت‌های طراحی اپلیکیشن و به مشتریان عرضه می‌گردد. خدمات شما براحتی در سراسر جهان در دسترس عموم قرار می‌گیرد فعالیت های شما و برند شما ممکن است هر روز از دیدگان مخاطبین شما گذر کند. امکان برقراری تماس از طریق اپلیکیشن از طرف مخاطبان با شما به راحتی امکان پذیر می‌شود. امکان صدور اطلاعیه، امکان ایجاد گالری محصولات، امکان پرداخت پول و خرید و فروش بر روی اپلیکیشن امکان ایجاد متن، صدا، عکس، فیلم و انیمیشن جهت حداکثر سازی قدرت انتقال مفاهیم. قابلیت ایجاد ارتباط محاوره ای و دو طرفه نظیر آموزش بر اساس پرسش، پاسخ وغیره. نرم افزارهای جذاب موبایل به سرعت توسط استفاده کنندگان پخش می‌گردد.

طراحی اپلیکیشن در تهران

 

 

 

بهترین طراحی اپلیکیشن تهران

در زمینه طراحی اپلیکیشن در تهران شرکت های زیادی به صورت اختصاصی فعالیت دارند که برخی از آن‌ها دارای تخصص و تجربه کافی می‌باشند و برخی دیگر نیز قابل دفاع نبوده و متاسفانه قادر به برآورده کردن نیاز مشتری و خدمات پشتیبانی پس از طراحی اپلیکیشن تهران نخواهند بود. گروه طراحی حامی تلاش نموده است با استخدام نیروهای متخصص و فارغ التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور در کنار نیروهای با تجربه و قدیمی خود این دو مؤلفه مهم را در هم ادغام کرده و انجام پروژهای طراحی اپلیکیشن تهران و ملی بی شمار گواهی است بر این مدعا

 

طراحی اپلیکیشن موبایل IOS  اندروید در تهران | طراحی اپ

 

طراحی  و ساخت اپلیکیشن موبایل آی او اس و اندروید در تهران | طراحی اپReviewed by شهاب   on Apr 2Rating: 5.0طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل آی او اس و اندروید در تهران طراحی اپلیکیشن یکی از جدیدترین و مهمترین بخش‌های برای بسیاری از کسب و کار هاست. کسب و کارهای دیجیتال که آینده کاری خود را با طراحی  و ساخت اپلیکیشن تضمین می‌کنند.

 

طراحی اپلیکیشن  آی او اس و اندروید :

در حال حاضر بسیاری از کاربران از موبایل خود برای استفاده از خدمات مختلف استفاده می‌کنند. داشتن یک اپ موبایل به کسب و کار شما کمک می‌کند که به راحتی در دسترس باشد و همچنین رضایت مشتریان را افزایش دهید. در کنار این موارد باعث می‌شود که شما در کسب و کار مورد نظر نسبت به رقبا برتری داشته باشید. اما در بخش طراحی اپ دو نوع اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیشتر مورد نظر است.

 

طراحی اپلیکیشن آی او اس (آیفون، آی پد) در تهران

طراحی و ساخت اپلیکیشن آی او اس دارای دشواری‌های خاص خود است. به طور کلی اپلیکیشن‌ها سیستم عامل آی او اس دارای محدودیت‌هایی می باشند. در کنار این محدودیت‌ها، محدودیت دیگری نیز به وجود می آید و آن محدودیت اننشار اپ در اپ استور می‌باشد.

 

سیستم عامل دیگری که درصد بیشتری از کاربران را به خود اختصاص می‌دهد اندروید می باشد. طراحی و ساخت اپلیکیشن های اندروید با زبان دیگری نسبت به آی او اس انجام می‌گیرد و تا حدودی می توان برنامه نویسی و طراحی اپلکیشن را همانند آی او اس دانست اما مزیت اصلی اندروید روش‌های انتشار ان است. در برنامه‌های اندرویدی پیچیدگی های انتشار وجود ندارد و به همین دلیل زمان کمتری برای انتشار آن صرف می‌شود.

 

در اپلیکیشن‌های اندروید نیز همانند آی او اس گروه ایران وبر با بهره گیری از جدیدترین متد طراحی اپلیکیشن‌های موبایل به طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید مورد نظر شما خواهد پرداخت. طراحی اپلکیشن‌های اندروید نیز اختصاصی می‌باشد.

 

 

مزایا طراحی اپلیکیشن در تهران

برای داشتن یک اپلیکیشن خوب با توجه نیازهای شما با امکانات خاص  می تواند هم برای کارفرما و هم برای مشتریان دارای مزایای زیادی باشد.

به سادگی می توانند با مشتریان در ارتباط باشند.

می توانند به راحتی خدمات و محصولات خود را معرفی کنند.

کاربران می توانند به صورت 24 ساعته به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

برندسازی قوی و موثر

 

سفارش ساخت و طراحی اپلیکیشن در تهران

به دلیل اینکه امروزه استفاده از گوشی‌های همراه توسط کاربران به صورت چشم گیری افزایش یافته است، کارفرمایان به این فکر افتاده اند که کسب و کارهای خود را به صورت اینترنتی در اختیار کاربران قرار دهند.  در حال حاضر طراحی اپلیکیشن موباید در تهران به یک امری ضروری و کارآمد تبدیل شده است.

شرکت طرح ریزان حامی در تهران،  سفارش طراحی  و ساخت اپلیکیشن‌های تخصصی شما کابران عزیز را پذیرفته  و در زمینه های متعددی توسط کارشناسان خود مشاوره‌های لازم را به شما ارائه می‌دهند. در صورت هر گونه ایراد در اپلیکیشن شما پشتیبانی‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهند. برای سفارش طراحی و ساخت اپلیکیشن  به صورت تخصصی، شخصی سازی، پشتیبانی‌های لازم  و دیگر سفارشات کاربران می توانند درخواست‌های خود را در طرح ریزان حامی ثبت کنند. در شرکت طرح ریزان حامی علاوه بر طراحی و ساخت  اپلیکیشن در تهران تمام خدمات خود را با هزینه مناسب ذر اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 

طراحی اپلیکیشن در تهران 

 

خدمات شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل در تهران

خدماتی که در شرکت طراحی و ساخت اپلیکیشن در تهران ارائه می شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

طراحی اپلیکیشن به صورت اختصاصی رابط کاربری

پنل مدیریت تحت وب

امکان تماس مستقیم با طراح اپلیکیشن

امکان سفارش محصول

امکان لایک و کامنت توسط کاربران

پنل آماری

امکان ثبت نام کاربران و داشتن پروفایل کاربری

بخش بندی محصولات و خدمات

ارسال نوتیفیکیشن به پنل اختصاصی

 

دلایل استفاده از طراحی اپلیکیشن

امروزه کاربران برای صرفه جویی در وقت و زمان خود و سرعت انجام درخواست‌هایشان دارای اهمیت بسیار بالایی می‌باشد. در گذشته بیشتر برنامه فقط این قابلیت را داشته که فقط بر روی کامپیوتر مورد استفاده قرار گیرند. برای استفاده از آن برنامه باید شخص وقت زیادی را صرف راه اندازی و اجرای برنامه توسط کامپیوتر کند. این امکان برای کابر فراهم نبود که در هر مکان و زمانی از آن برنامه استفاده نماید. امروزه با طراحی اپلیکیشن موبایل در تهران توسط کارفرمایان  بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد که با استفاده از گوشی های هوشمند در هر لحظه و مکان به کاربران خود سرویس های لازم را ارائه دهند.

ویژگی‌های طراحی اپلیکیشن

می توانید برای توسعه کسب و کار خود در شهر تهران اقدام به طراحی اپلیکیشن نمایید. می خواهیم چند ویژگی اپلیکیشن های طراحی شده را توسط طح ریزان حامی برای شما بیان کنیم:

 

سرعت بالای بارگذاری اپلیکیشن

طراحی و ساخت اپلیکیشن به صورت اختصاصی

دارای حجم کم و مناسب

تجربه کاربری بالا

 

 

 

معایب اپلیکیشن

معایب اپلیکیشن

(Disadvantages of the app)

معایب اپلیکیشن

برطرف کردن مشکلات کسب‌ و‌ کار یا بهینه‌سازی آن

اپلیکیشن‌های موفق کسب‌ و‌ کار بدون دلیل تولید نمی‌شوند، بلکه فرصتی برای بهینه‌سازی یک فرآیند هستند. اگر می‌خواهید اولین اپلیکیشن شرکت خود را توسعه بدهید، نباید بیش‌ازاندازه به

قابلیت‌های آن فکر کنید. نیازی نیست که اپلیکیشن شما همه کارها را انجام دهد یا اینکه عمر ابدی داشته باشد. درواقع شما باید برای آن اهداف کوتاه و بلندمدت در نظر بگیرد و مشخص کنید

چگونه می‌توانید بیشترین بهره‌ را از آن ببرید. در ادامه ۳ مثال از برطرف شدن مشکلات کسب‌ و‌ کار توسط اپلیکیشن‌ آورده شده است

مشکل: شرکت با سرعت زیادی در حال رشد است و ما می‌خواهیم کارمندها با ما در ارتباط باشند

   راه‌حل: طراحی یک اپلیکیشن راهنما برای کارمندان با قابلیت پیام‌رسانی

مشکل: خبرنامه‌هایی که به‌صورت ایمیل ارسال می‌شوند، توسط کاربران خوانده نمی‌شوند

   راه‌حل: طراحی یک اپلیکیشن که تیترهای مرتبط با محتوای موردنظر کاربر را به‌صورت نوتیفیکیشن به او اطلاع می‌دهد

مشکل: مشتری‌ها انتظار نوآوری بیشتری از شما دارند

   راه‌حل: طراحی یک اپلیکیشن برای حمایت از مشتری‌ها و اینکه بتوانند اطلاعات موردنیاز خود را بخوانند و در صورت لزوم با شرکت ارتباط برقرار کنند

سخت و زمان‌بر بودن به‌روزرسانی اپلیکیشن‌

شما مجبور هستید بعد از ارائه‌ی اپلیکیشن آن را به‌طور مرتب به‌روزرسانی کنید. اگر می‌خواهید سفارش تهیه‌ی اپلیکیشن خود را به شرکت‌های تولید یا برنامه‌نویس‌های مستقل بسپارید، باید در

مورد هزینه‌ی هربار به‌روز‌رسانی و اضافه شدن امکانات جدید از آن‌ها بپرسید. و قبل از اینکه سفارش خود را عملی کنید، این مسائل را به‌دقت موردبررسی قرار دهید. استفاده از پلت‌فرم‌های

توسعه اپلیکیشن، ویرایش و به‌روزرسانی را برای شما راحت‌تر می‌کنند

برطرف کردن مشکلات کسب‌ و‌ کار يا بهينه‌سازي آناپليکيشن‌هاي موفق کسب‌ و‌ کار بدون دليل توليد نمي‌شوند، بلکه فرصتي براي بهينه‌سازي يک فرآيند هستند. اگر مي‌خواهيد اولين اپليکيشن

شرکت خود را توسعه بدهيد، نبايد بيش‌ازاندازه به قابليت‌هاي آن فکر کنيد. نيازي نيست که اپليکيشن شما همه کارها را انجام دهد يا اينکه عمر ابدي داشته باشد. درواقع شما بايد براي آن اهداف

کوتاه و بلندمدت در نظر بگيرد و مشخص کنيد چگونه مي‌توانيد بيشترين بهره‌ را از آن ببريد. در ادامه 3 مثال از برطرف شدن مشکلات کسب‌ و‌ کار توسط اپليکيشن‌ آورده شده است.مشکل: شرکت با سرعت زيادي در حال رشد است و ما مي‌خواهيم کارمندها با ما در ارتباط باشند. راه‌حل: طراحي يک اپليکيشن راهنما براي کارمندان با قابليت پيام‌رساني.مشکل: خبرنامه‌هايي که

به‌صورت ايميل ارسال مي‌شوند، توسط کاربران خوانده نمي‌شوند. راه‌حل: طراحي يک اپليکيشن که تيترهاي مرتبط با محتواي موردنظر کاربر را به‌صورت نوتيفيکيشن به او اطلاع

مي‌دهد.مشکل: مشتري‌ها انتظار نوآوري بيشتري از شما دارند. راه‌حل: طراحي يک اپليکيشن براي حمايت از مشتري‌ها و اينکه بتوانند اطلاعات موردنياز خود را بخوانند و در صورت لزوم

با شرکت ارتباط برقرار کنند.2- علاقه‌مند بودن کاربران به استفاده از اپليکيشن‌قبل از اقدام به توسعه اپليکيشن، بايد بررسي کنيد و ببينيد آيا مشتري‌هاي شما داراي ويژگي‌هاي زير هستند يا

خير.داشتن درک خوب از تکنولوژيچک کردن موبايل به‌صورت مداومدوست داشتن محتواي شما و درخواست براي افزايش حجم آن‌علاقه‌مند بودن به پيشنهادهاي فصلي که از طرف شرکت شما

ارائه مي‌شود يا شرکت کردن در همايش‌هاي شمادرخواست ارائه خدمات ويژه براي مشتري‌هااستفاده کردن از اپليکيشن‌ رقبااگر مشتري‌هايتان داراي ويژگي‌هاي گفته‌شده هستند، پس زمان آن

رسيده است که شما نيز براي کسب‌ و‌ کار خود يک اپليکيشن طراحي کنيد

 

معایب اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های آنلاین/آفلاین

برخی از طراحان تصمیم می‌گیرند اپی بسازند که به‌صورت آفلاین کار کند و برای اجرای برخی از قابلیت‌های خود نیاز دسترسی به اینترنت را به کاربر اعلام کند. این دسته از اپلیکیشن‌ها به اپلیکیشن‌های آنلاین/آفلاین معروف هستند. علت این کار شاید این موضوع باشد که گرفتن داده‌ها در ابتدای برنامه و ذخیره آن برای استفاده‌ی آفلاین به علت حجم بالا امکان پذیر نمی‌باشد.

بنابراین اپلیکیشن طوری طراحی می‌شود که قابلیت‌های اصلی در آن به صورت آفلاین اجرا می‌شود و برخی امکانات که برای گرفتن اطلاعات نیاز به اینترنت دارند نیاز به دسترسی آنلاین را اعلام می‌کند

مزایا

 سرعت، سازگاری و کارایی بالای اپلیکیشن

 اجرای مداوم اپلیکیشن

 نمایش داده‌هایی که آفلاین پیدا نمی‌شوند با فعال‌کردن گزینه‌ی آنلاین

بهینه‌سازی اپلیکیشن براساس نیاز کاربران

معایب

زمان‌بر بودن ذخیره‌ی اولیه‌ی اطلاعات در ابتدای استفاده از اپلیکیشن

پیچیده‌تر شدن تجربه‌کاربری

 

 

 

خدمات طراحی اپلیکیشن

خدمات ساخت و طراحی اپلیکیشن اندروید

Design and build Android app

خدمات طراحی اپلیکیشن

 

ساخت برنامه های اندروید حرفه ای و تخصصی در هر ضمینه کاری

 

برنامه نویسی تخصصی اندروید (Android SDK) با زبان java

 

قابل اجرا از اندروید 2.1 به بالا

 

استفاده از تمام امکانات اندروید 5

 

طراحی تخصصی گرافیک برنامه اندروید

 

امکان بروز رسانی خودکار برنامه

 

امکان ارسال اطلاعیه (Notification) به موبایل

 

بهینه سازی برای ورژن های مختلف اندروید و اندازه صفحه های مختلف و تبلت

 

 ساخت و طراحی اپلیکیشن اندروید بسیار سبک و سریع و حجم بسیار کم

 

پشتیبانی کاملا رایگان به مدت 1 سال

 

امکان ایجاد پرداخت انلاین بازار و مارکت های دیگر

 

امکان ایجاد وب سایت به همراه اپلیکیشن با داده های کاملا یکسان و مدیریت یکجای اپ و سایت

 

ساخت برنامه اندروید برای وب سایت شما و به روز رسانی خودکار محتوا با تغییر محتوای وب سایت

 

برنامه نویسی سرویس های مورد نیاز مبتنی بر آندروید بصورت OOP

 

برنامه نویسی نرم افزار های کار با دوربین ، سنسور گوشی ، کار با اینترنت و ...

 

برنامه های موبایل مبتنی بر موقعیت

 

یکپارچه‌سازی پایگاه‌‌های داده تحت سرور با موبایل

 

ارائه‌ی سرویس‌های مدیا به صورت استریمینگ (رادیو اینترنتی و...)

 

ایجاد بخش نمایش محصولات همراه با گالری تصاویرهر محصول و مشخصات فنی

 

امکان خرید و پرداخت آنلاین

 

امکان هماهنگ سازی کلیه اطلاعات بین وب سایت و اپلیکیشن اندرویدی

 

طراحی بخش پنل مدیریتی کامل به همراه کلیه جزئیات ، گزارش گیری ها و نظارت کلی روی اپلیکیشن و ...

 

قابلیت ایجاد ارتباط محاوره ای و دوطرفه (نظیر آموزش بر اساس پرسش ، پاسخ ، ویدیو کنفرانس ، چت روم و…)

 

امکان قفل گذاری بر روی هر کدام از محصولات

 

 

طراحی اپلیکیشن های آفلاین 

بطور کلی اپلیکیشن ها به دو گروه کلی آنلاین و آفلاین طبقه بندی میشوند … یعنی کاربر برای استفاده از برخی اپلیکیشن ها نیاز به اتصال اینترنت دارد ولی برخی دیگر از اپلیکیشن ها میتوانند کاملا

 

بصورت آفلاین مورد استفاده قرار گیرند. طراحی اپلیکیشن های آفلاین موبایل بسیار راحتر میباشد .. البته بسته به اینکه چه اپلیکیشنی را قصد دارید تا طراحی نمایید . این نوع مثلا برای یک کتابخانه مجازی

 

گزینه مناسبی میباشد

 

 

خدمات طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن های آنلاین

استفاده از از این نوع از نرم افزارهای موبایلی یا اپلیکیشن ها نیازمند داشتن اتصال اینترنت در موبایل کاربر دارد .طراحی اپلیکیشن های آنلاین بسیار پیچیده تر و فنی تر از طراحی اپلیکیشن های آفلاین

 

می‌باشد. چرا که اگر بخواهیم با یک نگاه گذار به تفاوت این نوع با اپلیکیشن های آفلاین بپردازیم کافیست توجه داشته باشیم که طراجی اپلیکیشن آنلاین یا ترکیبی آنلاین و آفلاین نیازمند داشتن فضای میزبانی

 

برای دیتای آنلاین و احیانا تبادلات دیتا بین سرور و موبایل کاربر میباشد

 

خدمات برنامه نویسی موبایل

 

طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید

 

ساخت اپلیکشن اندروید سایت خبری

 

انجام پروژه های برنامه نویسی اندروید

 

ساخت اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی اندروید

 

طراحی نرم افزار اندروید پزشکی و رزرو نوبت

 

ساخت اپلیکیشن اندروید برای سایت

 

طراحی اپلیکیشن نرم افزار اندروید آگهی و نیازمندی

 

سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید و آژانس هواپیمایی و گردشگری

 

طراحی اپلیکیشن اندروید نقشه و مکان یابی

 

طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید و رستوران و سفارش آنلاین غذا

 

طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید موزیک

 

سفارش ساخت اپلیکیشن اندروید معرفی شرکت یا محصول

 

ساخت اپلیکیشن موبایل سمینار و کنفرانس

 

ساخت اپلیکیشن اندروید فروش کارت شارژ

 

ساخت مارکت اندروید مشابه بازار

 

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید

 

سفارش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی

 

ساخت اپلیکیشن اندروید و هتل

 

انجام انواع پروژه برنامه نویسی اندروید و آی او اس با ایده جدید

 

طراحی سایت و اپلیکیشن متصل با برترین تکنولوژی روز

 

خدمات هاست و سرور مجازی و سرور اختصاصی با منابع اختصاصی در ایران

 

خدمات سئو و بهینه سازی رایگان برای تمامی پروژه ها

 

چرا باید اقدام به ساخت اپلیکیشن بکنیم؟

 

افزایش مشتری در سراسر جهان

با طراحی اپلیکیشن می توانید از هر مکانی از کشور یا جهان که زندگی می‌کنید بازاریابی گسترده‌ای را آغاز کنید هم در کشور خودتان و هم در سراسر جهان که عملکرد آن افزایش مشتری می باشد.

 

به نمایش گذاشتن محصولات

با طراحی اپلیکیشن می توانید تصاویر محصولات خود را در بخش‌های متعدد به آسانی در اختیار کاربران و بازدید کنندگان هدف خود را قرار دهید و از این رو سبکی نوین در ارائه و فروش محصولات و خدمات خود را به کار بگیرید.

 

کسب درآمد بالا

با طراحی اپلیکیشن می توانید به سادگی به صورت اینترنتی کار کنید و محصولات، خدمات خود را به آسانی فروش و یا ارائه بدهید  در این صورت درآمد شما افزایش می یابد.

 

 

طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS

با گسترش روز به روز تلفن‌های هوشمند این امکان ایجاد می شود به راحتی به مخاطبین خود دسترسی داشته باشد. شرکت طرح ریزان حامی با بهره گیری از طراح مجرب و ماهر در حوزه تولید و پیاده سازی اپلیکیشن های موبایل این توانایی را دارند که درخواست‌های شما را به بهترین نحو و با کیفیت متفاوتی در اختیار شما قرار دهند. تولید اپلیکیشن‌های متفاوت امکان پلتفروم‌های اندروید و آی او اس و استفاده از سبک‌های طراحی نوین و تعاملی از توانایی‌های دیگر طراحان این شرکت می‌باشد. طرح ریزان حامی رزومه طراحی اپلیکیشن های سامانه‌های تعاملی با کاربر، فروشگاهی و اختصاصی را دارا می باشد.

 

پیاده سازی و اجرا

اپلیکیشن را  با استفاده از طرح اولیه و با زبان های مختلف  مرحله به مرحله پیاده سازی می کنند.

 

ارائه راه حل جامع

با استفاده از جلسات مشاوره و ارائه پروپوزال در رابطه با کسب و کار راه حل‌های قابل پیاده سازی را ارائه می دهند.

 

بررسی دقیق حوزه کاری

بررسی امکانات موجود در فضای اینترنت برای کسب و کار، بررسی زمینه های کاری و تحقیق در مورد مخاطبان برای کسب و کار شما

 

مراحل طراحی  اپلیکیشن

در طرح ریزان حامی برای طراحی اپلیکیش شش مرحله صورت می گیرد.

 

مشخص کردن ایده

کارفرما باید قبل از طراحی و ساخت اپلیکیشن مزایا و ویژگی های کسب و کار اینترنتی را مشخص کنند. هر چقد مزایای کسب و کار شما مهم ترو تاثیرگذارتر باشد بهتر است.

 

مشخص کردن طرح

بعد از مشخص کردن قابلیت های نرم افزار خود، می توانید به صورت کامل با جزئیات شروع به پیاده سازی اپلیکیشن خود نمایید.

 

طرح گرافیکی اولیه

در این مرحله از طراحی اپلیکیشن تیم طراح طرح ریزان حامی باید تجربه کاربری و ظاهر اپلیکیشن UI و UX را بر عهده می گیرند و طراحان اقدام به طراحی گرافیکی و ساخت اولین طرح از اپلیکیشن شما می کنند.

 

پیاده سازی ظاهر اپلیکیشن

بعد از اتمام طراحی گرفیکی اپلیکیشن، در این مرحله نوبت به برنامه نویسی اپلیکیشن می رسد. در این صورت ظاهر گرافیکی اپلیکیشن به شکل کد نویسی بر ظاهر طرح اولیه آن طراحی می شود.

 

برنامه نویسی

در این مرحله تیم طراح اپلیکیشن برنامه نویسی دیتابیس نرم افزار را مناسب با ظاهر و اطلاعات و جزئیات آن طراحی می کنند.  در نتیجه ارتباط بین آن‌ها را مشخص کرده و سپس شروع به API نویسی می کنند.

 

پشتیبانی

بعد از اتمام طراحی اپلیکیشن، در این مرحله باید نرم افزار را در حالات مختلف تست کنند نرم افزار براساس تعداد کاربران و حالات مختلف تست شده و بعد از آنکه تمام تست و ایرادات نرم از رفع شد در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

 

چرا نیاز به طراحی اپلیکیشن داریم؟

عدم وجود محدودیت

با استفاده از یک اپلیکیشن می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی در هر زمان و مکان با مشتریان خود در ارتباط باشید.

 

انواع روش های بازاریابی

می توانید با  طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار خود از روش‌های متعددی برای افزایش فروش خود بازاریابی کنید.

 

کانال ارتباطی مستقیم

 در این صورت  با طراحی اپلیکیشن بین مشتری و کارفرما هیچ واسطه ای نیست و مشتریان می توانند به طور مستقیم با کارفرما در ارتباط باشند.

 

رشد دیجیتالی شدن کسب و کار

در آینده  با طراحی اپلیکیشن تمام کسب و کارها به سمت دیجیتالی شدن  و خرید و فروش به  سمت اینترنتی شدن می رود.

 

 

اپلیکیشن آفلاین و انلاین

اپلیکیشن آفلاین و آنلاین

offline and online application

اپلیکیشن انلاین افلاین

حتما تا به حال دیده اید که برخی از اپلکیشن هایی که نصب می کنید در صورت عدم دسترسی به اینترنت  اجرا نمی شوند و در مقابل اپلیکیشن هایی هم هستند که بدون نیاز به دسترسی اینترنت  در حالت آفلاین  به خوبی کار می کنند

این موضوع به نحوه دریافت  و نمایش اطلاعات در اپلیکیشن بستگی دارد

 در این مقاله سه حالت کلی را معرفی می کنیم و در مورد تفاوت هایی که هر کدام در نحوه دریافت و نمایش اطلاعات دارند صحبت می کنیم

 اپلیکیشن آفلاین، تمام قابلیت های آن بدون نیاز به دسترسی اینترنت اجرا می شوند

 اپلیکیشن آنلاین ، برای اجرا شدن لزوما نیاز به دسترسی اینترنت دارند

 اپلیکیشن آنلاین/آفلاین،  اپلیکیشن‌هایی هستند که آفلاین کار می کنند و برای اجرای برخی قابلیت‌ها نیاز به دسترسی اینترنت دارند

اپلیکیشن های آفلاین

اپلیکیشن‌های آفلاین در صورتی که کاربران هدفِ ما امکان دسترسی به اینترنت ندارند گزینه بسیار خوبی است. همچنین برای دستگاه‌هایی که از اتصال به اینترنت پشتیبانی نمی‌کنند

کاربران باید در ابتدای نصب اپلیکیشن دسترسی به اینترنت داشته باشند و اطلاعات را اصطلاحا کَش (Cache) کنند و هر زمان خواستند به صورت آفلاین از اپلیکیشن استفاده کنند

مزایا:

جست و جوی سریع اطلاعات

اجرای همیشگی قابلیت های اپلیکیشن بدون نیاز به دسترسی اینترنت

سرعت، سازگاری و کارایی بالای اپلیکیشن

معایب:

ذخیره اولیه اطلاعات در ابتدا ممکن است مقداری زمان بر باشد

اپلیکیشن های آنلاین

اپلیکیشن های آنلاین زمانی که کاربر امکان دسترسی به اینترنت دارد به خوبی عمل می کنند.داده ها با ارتباط مستقیم به اینترنت در هر لحظه گرفته و نمایش داده می شوند

مزایا:

به روز رسانی های راحت و سریع

نتایج جست و جو به روز و لحظه ای هستند

معایب:

عملیات جست و جو نسبت به اپلیکشن های آفلاین ممکن است کمی بیشتر طول بکشد

سرعت و کارایی اپلیکیشن بستگی به سرعت اینترنت شما داشته باشد

در صورتی که کاربر امکان اتصال به اینترنت نداشته باشد اپلیکیشن کار نمی کند

 

 

کدام بهتر است

پاسخ به این سوال بستگی به هدف کسب و کار شما دارد. در صورتی که تمایل دارید به روز رسانی‌های مداوم داشته باشید بهتر است گزینه آنلاین را انتخاب کنید و در صورتی که اپلیکیشن شما نیاز به به روز رسانی های مداوم ندارد و کاربران هدف شما کسانی هستند که دسترسی به اینترنت برایشان مشکل است بهتر است گزینه آفلاین را انتخاب کنید

در اپ ساز هر دو این  امکان در اختیار شما گذاشته می شود. هم می توانید اپلیکیشن‌های کاملا آنلاین بسازید و هر زمان خواستید به روز رسانی انجام دهید و همچنین گزینه آفلاین را نیز در اختیار شما قرار داده است تا در صورت نیاز کاربران با فعال کردن این گزینه بدون نیاز به دسترسی اینترنت نیز از اپلیکیشن بهره ببرند

مقایسه اندروید و ios

مقایسه اندروید وios

 

مقایسه اندروید و ios

Compare Android and ios

مقایسه اندروید و ios

صفحه کاربری:

iOS و اندروید هر دو از رابط های لمسی بهره میبرند که بسیار شبیهند- کشیدن، ضربه زدن و زوم کردن. صفحه اصلی iOS فقط دارای ردیف آیکون های برنامه است، ولی آندروید به کاربر این اجازه می دهد تا از ویجت هایی استفاده کنید مانند آب و هوا و ایمیل و مدیا پلیر و تاریخ ها را نمایش می دهند.ولی صفحه کاربری iOS دارای یک اسکله است که هر کار بنا به احتیاج و علاقه خود میتواند برنامه ها را به وصل کند.

هر دو سیستم عامل دارای نوار وضعیتی هستند که در بالای صفحه اجرا میشنود اطلاعاتی از قبیل زمان، وای فای و عمر باتری نشان داده می شود. همچنین در Android نوار وضعیت نیز تعداد پیام ها و یادآوری های را نشان می دهد.

وب گردی

سیستم عامل آندروید از اپلیکیشن گوگل کروم به عنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده می کند، ولی سیستم عاملiOS از اپلیکیشن Safari بهره میبرد. هر دو این مرورگرهای اینترنت از توانایی و کیفیت های بالایی برخوردار هستند و این نکته لازم به ذکر است که Google Chrome نیز برای iOS در قابل استفاده است .ولی Safari برای آندروید در دسترس نمیباشد.

امنیت برنامه های سیستم عامل اندرویداز دیگر منابع سیستم منفک شده هستند، مگر اینکه خود کاربر دسترسی خاصی رابه برنامه ارائه دهد. این طرز کار اندروید باعث می شود که سیستم با اشکالات کمتر مواجه باشد، اما توسعه دهندگان همیشه با این مشکل مواجه هستند که بسیاری از برنامه ها مجوزهای غیر ضروری را خواستارند.هرچقدر که سیستم عامل های گوشی محبوب تر باشد احتمال تمرکز این نوع بد افزار ها به روی این سیستم عامل ها بیشتر است نویسندگان بدافزار به دلیل انکه iosاز تمامی برنامه ها تایید هویت ناشران را میخواهد این نویسندگان کمتر به دنبال ساخت این بدافزار ها برای این سیستم عامل میروند

حریم خصوصی

هر دو سیستم عامل iOS و اندروید در باره حفاظت از حریم خصوصی آسیب پذیرند: یک برنامه نصب شده روی هر یک از سیستم عامل ها میتواند لیستی از تمام برنامه های دیگر نصب شده در همان دستگاه را بگیرد که این بدان معناست که برنامه ساده ای مثل برنامه ماشین حساب می تواند متوجه شود که شما از چه برنامه های دیگری استفاده می کنید و این اطلاعات را به نویسندگان خود منتقل می کنید،

کاربر هنگام نصب یک برنامه باید تمام مجوز هایی که برنامه درخواست می کند را قبول نماید یا این که از نصب ان منصرف شود .توسعه دهندگان از این "ویژگی" استفاده می کنند و درخواست بسیار زیادی از اطلاعات کاربر درخواست می کنند. به عنوان مثال، یک برنامه ممکن است این نوع دسترسی ها را درخواست کند :هویت گوگل، مخاطبین، تقویم، عکس ها، رسانه ها، فایل ها و حتی اطلاعات تماس را می دهد.

برنامه های ساخت و انتشار برای iOS در مقابل آندروید

برنامه های آندروید با استفاده از C، C ++ و جاوا برنامه ریزی شده اند. هر کسی می تواند به صورت کاملا رایگان کد منبع Android و آندروید SDK را بدست بیاورد .هر شخس می تواند برنامه ی اندروید را نوشته انتشار دهد و همچنین کاربران برای دسترسی به این برنامه ها خارج از فروشگاه رسمی Google Play آزاد هستند. با این وجود، فروشگاه Google Play هزینه ثبت نام 25 دلار را برای اریه برنامه ها میگیرد و همچنین این فروشگاه برنامه های منتشر شده را توسط گوگل مورد برسی قرار میدهد.

برنامه های iOS با استفاده از Objective-C برنامه ریزی شده اند. توسعه دهندگان این سیستم عامل باید هر ساله 99 دلار برای استفاده بردن از iOS SDK و حق منتشر کردن برنامه در فروشگاه App اپل بپردازند.

 

محیط برنامه نویسی Swift

swift

محیط برنامه نویسی Swift

Swift programming environment

همانطور که میدونید اپل یکی از برندهای معتبر جهان هست که طرفدارن زیادی دارد وبه همین علت بازار کسب کار و درامد زایی در این حیطه بسیار خوب بوده و رشد زیادی کرده است برای برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن هایios می‌توانید از محیط برنامه نویسی Xcode استفاده کنیم. شرکت اپل به محدودیت‌های خاص خودش معروف است پس ما برای برنامه نویسی به یکسری اطلاعات در این خصوص احتیاج داریم که در این بخش به برخی از انها میپردازیم.

ایکس کد، زبان Swift و SDK‌های ios

محیط xcode  یکی از پرطرفدارترین محیط برنامه نویسی ios می باشد نرم افزار برنامه نویسی اپل برای هر دو سیستم عامل (ای او اس و مک) Xcode می‌باشد. در محیط xcode شما با زبان swift برنامه نویسی میکنید از این رو یکی از بهترین روش ها برای برنامه نویسی سیستم عامل ios محیط xcode و زبان swift می باشد. این نرم افزار بطور رایگان در دسترس است. اپل این اواخر استفاده از زبان برنامه نویسی خود را (سویفت همراه با ios8)به توسعه دهندگان پیشنهاد میکند. چون که یک محیط رسمی و آماده برای برنامه نویسی سیستم عامل ios  می باشد.ولی این امکان وجود دارد که از همان زبان قبلی(Objective c) استفاده کنید استفاده کنید

Swift

معرفی Swift

در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل (WWDC) در سال ۲۰۱۴ ارائه شد و با بروزرسانی ، در سال ۲۰۱۵ به نسخه ۲ ارتقا یافت. در نسخهٔ ۲٫۲ متن باز شد. IBM هم سایت شبیه‌ساز سویفت خود را معرفی کرد که در آن برنامه نویسان به راحتی می‌توانند کد های خود را نوشته و خروجی برنامه خود را مشاهده کنند پس میتوان گفت زبان برنامه نویسی جدید اپل سویفت است. همانطور که گفته شد این زبان برنامه نویسی مختص اپل می‌باشد و چندی پیش توسط اپل ارایه شد. با سویفت می‌توانید برای هر دو سیستم عامل ای او اس و مک به برنامه نویسی بپردازید اما اگر باز هم نتوانستید با این زبان رابطه برقرار کنید همچنان می‌توانید اززبان قبلی که همان Objective C است استفاده کنید. اگر هنوز هم به این فکر میکنید که با چه زبانی برنامه نویسی کنید می‌توانید هم Objective-C رو فرابگیرید و هم Swift . وباید این نکته را بیان کنیم کهSwift نسبت به Objective-C بسیار روان‌تر و سریع‌تر می‌باشد، برنامه‌نویس اندروید، با هر سیستمی می‌تواند کار کند. ولی کسانی که بخواهند برنامه نویسی iosرا انجام دهند ، نیاز به کامپیو‌تربا سیستم عامل Mac دارد. همین دلیل است کسانی که برنامه نویسی اندروید میکنند بسیار بیشتر از کسانی هستند که برنامه‌نویسی iOS انچام میدهند زبان برنامه نویسی سوئیفت ایده های خود را از زبان های Objective C، Rust، Haskell، Ruby، و بسیاری از زبان های دیگر گرفت.زبان برنامه نویسی سوئیفت در نظرسنجی توسعه دهندگان سال ۲۰۱۵، رتبه اول محبوب ترین زبان برنامه نویسی را کسب کرد و در سال ۲۰۱۶ رتبه دوم را به خود اختصاص داد

تفاوت swift و Objective C

  • عبارات نیازی نیست با نقطه ویرگول (؛) به پایان برسند
  • برنامه نویسی Generic.
  • داده های جبری می توانند داده های مرتبط داشته باشند.
  • بیشتر کاراکترهای یونیکد را می توان در شناسه ها یا عملگرها استفاده کرد.
  • چند رفتار مستعد در برابر خطا در زبان های خانواده C تغییر یافته اند

ارائه برنامه ios

.یک برنامه نویس ios برای برنامه نویسی و توسعهٔ این سیستم عامل، باید یک اکانت ۹۹ دلاری را شرکت اپل خریده و با دانلود SDK مربوطه و دیگر ابزار‌ها، به برنامه نویسی بپردازید. اپل در مورد ارائه برنامه قوانین محکمی را بر روی اپ استور خود وضع کرده است. در مورد عملکرد و اجرای برنامه‌ها نیز نظارت بالایی دارد

برنامه نویسی اندروید

اندروید سیستم عاملOSاست که منطبق بر هسته لینوکس است بر روی تمامی دستگاهها نظیر(گوشی،موبایل،تبلت)قابل اجراست نظیر(گوشی،موبایل،تبلت)قابل اجراست.زبان برنامه نویسی جاوا مناسب افراد تازه کار برای یادگیری اندروید است.جاوا پیش نیاز برنامه های اندرویدی است.ما در اینجا ده زبان برنامه نویسی پیش نیاز اندروید را معرفی می کنیم.
1.مفاهیم شی گرایی جاوا (Java Object oriented concepts):
2.مبانی جاوا
3.Type casting and Visibility
4.آرایه ها و عملگرها (Arrays and Operators):
5.عبارات کنترلی (Control Statements):
6.اصول کلاس
7.Inheritance, Interface and package (وراثت، اینترفیس و پکیج )
8.Multithreading and Exception Handling (چندنخی و مدیریت استثناها)
9.Java Annotations and IO
10.Generics and Collection Classes
چرا زبان برنامه نویسی اندروید مورد نیاز همگان می باشد؟اندروید سیستم عامل معروفی است که امروزه دارای طرفداران زیادی می باشد.در اختیار گذاشتن هسته اندروید موجب توسعه ی کسب و کار می شود.
دلایل اهمیت یادگیری زبان های برنامه نویسی:
• داشتن قدرت و خلاقیت در لحظات بحرانی
• دادن راه حل حل مشکل
• افزایش تفکر و خلاقیت
• درک بهتری از تکنولوژی
• توانایی در گفتار تخصصی
فواید یادگیری برنامه نویسی از دید کاربران:یادگیری برنامه نویسی دارای مزیت هایی است که ما موارد اصلی را توضیح می دهیم.با یادگیری اصول برنامه نویسی افراد به چیزهایی مثل خلاقیت،منطق،هنر،ریاضیات و روش های حل مسئله را یاد گرفته در عصر مدرن زبان برنامه نویسی جزو مهارت های اصلی محسوب می شود.لذا ما باید به این مسئله توجه داشته باشیم اگر کد نوسیس را بیاموزیم در حقیقت از یک مصرف کننده فناوری به یک تولید کننده فناوری تبدیل می شویم و فردیمفید واقع شده و میتوانیم به عنان یک کارافرین برتر کسب و کار را گسترده کنیم ما در حوزه ی برنامه نویسی جزو شغل های پر درامد جامعه هستیم.
دلیل خاص بودن برنامه نویسی اندروید موبایل:
در عصر جدید زبان برنامه نویسی موبایل می تواند یک فرصت استثنایی برای افرادی که می خواهند یک اپلیکیشن واقعی ،با عملکرد بهینه در کوتاهترین زمان تولید کنند و فرصت کار افرینی و ایجاد کسب و کار را بوجود اورند برنامه نویسان می توانند از این فرصت استفاده کنند توسعه دهندگی به همین سمت در حال حرکت است شما می توانید یک تولید کننده یا توسعه دهنده موبایل شوید که خودتان اپلیکیشن خاص را تولید کنید.