Showing 1-1 of 1 item.

طراحی سامانه جامع

طراحی سامانه جامع Comprehensive system design

Comprehensive system design

طراحی سامانه جامع

طراحی سامانه جامع

سامانه جامع چیست؟

سامانه جامع به سامانه ای گفته می شود که کنترل تمام امور را خود انجام می دهد یا آنکه ممکن است از چندین اتوماسیون و سامانه و پرتال اطلاعاتی را دریافت کند .

 

چه کسانی نیاز به طراحی سامانه جامع دارند؟

معمولا شرکت های بزرگ و کارخانه جات و الخصوص وزارت خانه ها و ادارات نیازمند داشتن یک سامانه جامع است ، تا بتوانند در نهایت اطلاعات را در دیتابیس خاص مدیریت کند .

یک سازمان که دارای بخش های مختلفی است مثل دبیر خانه ، معاونت ، مدیریت ، انبار ، حراست و ... و ممکن است هر کدام از آن بخش ها نیازمند نرم افزار های خاصی باشند و لی در نهایت لازم باشد بخش های دیگر اطلاعاتی را جهت کنترل و تایید از آن بخش ها ببینند این مدیریت تنها توسط طراحی سامانه جامع انجام می شود که توسعه گروپ در طراحی سامانه جامع از تسلط کافی برخوردار است

 

خلاصه طرح: اهمیت سیستم های اطلاعاتی جغرافیائی به خوبی برای کشورهای پیشرفته و در حال توسعه مشخص می¬باشد. حرکت به سمت جمع-آوری اطلاعات مکانی و توصیفی بخش¬های مختلف انکارناپذیر است. پیاده¬سازی سامانه SDI در شهرهای مختلف و به طور کلی در کشور نیازمند ابزاری دقیق و کارآمد می¬باشد که محصول مد نظر در این طرح ما را در این راه یاری خواهد نمود. ماهیت نرم‌افزارهای تخصصی حوزه GIS فعالیت روی اطلاعات استراتژیک سازمان، شهر و یا کشور می‌باشد. حفظ و نگهداری این¬گونه اطلاعات از اهمیت و محرمانگی بالایی برخوردار می¬باشد که استفاده از نرم‌افزارهای خارجی تهدیدی برای این حوزه به شمار می‌آید. به طور خلاصه نرم افزار ارائه¬شده در این طرح به گونه¬ای عمل می¬کند که لایه نقشه ماهواره¬ای به عنوان نقشه زیرین قرار می¬گیرد و لایه¬های اطلاعاتی دیگر متناسب با اطلاعات مکانی و توصیفی فعالیت هر سازمان، روی آن مستقر می¬شود. اطلاعات مکانی و توصیفی روی لایه¬ها قرار می¬گیرد. همچنین فعالیت هایی مانند مدیریت لایه¬ها، حذف، ویرایش و اضافه نمودن اطلاعات روی هر کدام از لایه¬ها، جستجوی مکانی و توصیفی اطلاعات، آنالیز اطلاعات و غیره توسط کاربران سیستم متناسب با مجوز دسترسی آنها، تعریف می¬شود. سامانه نرم‌افزاری طرح حاضر برای کلیه سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط با حوزه GIS بسیار کارا و مفید می‌باشد. موضوع GIS و SDI با بزرگ شدن و افزایش شهرها و جمعیت آن‌ها در تمام دنیا بسیار مورد توجه می‌باشد. شرکت تاکنون توانسته است ماژول¬های متعددی برای این سامانه طراحی و پیاده¬سازی نماید که تولید آزمایشی آنها به پایان رسیده است. طی دو دوره بازدید از طرح مشخص گردید کلیه فرآیندهای مربوطه از سوی متقاضی انجام شده و طرح به اهداف اصلی خود دست یافته و میزان 50 محصول را تولید کرده و به فروش رسانده است.