Showing 1-2 of 2 items.

نرم افزارمدیریت پروژه

Project Management Software

برنامه هایی که برای مدیریت پروژه (به اختصار (PMوجود دارند توانایی هایی در جهت کنترل بخش های پروژه به کاربران می دهند: زمان بندی پروژه ، کنترل هزینه ها،پیشبرد فرآیندها، مشخص کردن مسئولیت های هر بخش از پروژه ،مدیریت کیفیت پروژه و ... از جمله امکاناتی می باشند که این نرم افزارها دراختیار قرار می دهند.

امروزه شرکت های بزرگ برنامه نویسی دنیا نرم افزارهای قوی برای کنترل پروژه بصورت آنلاین ایجاد کرده اند که بیشتر آنها نیز رایگان هستند ، در ادامه اشاره ای به برخی از پرکاربردترین نرم افزارهای کنترل پروژه خواهیم داشت:

 

ترلو Trello

این نرم افزار در شرکت فاگ کریک سال 2011 ایجاد شدوبیشتر خدمات آن بصورت رایگان دراختیار کاربران قرار می گیرد این نرم افزار تحت وب می باشد ودلیل محبوبیت زیاد آن در کشور ما پشتیبانی کامل آن از زبان فارسی است.

از مزایای ترلو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

 • با دارا بودن یک محیط ساده و قابل فهم کار را برای کاربران ساده کرده و از آن درسطح وسیعی، برای کنترل پروژه ها، استفاده میشود.
 • عضو شدن در بوردهای این نرم افزار نامحدود است، برای بیان مسائل مهم میان تیم می توانید تمام افراد مدنظر را به بورد ترلو اضافه کنید و به تبادل نظر در مورد مدیریت و اجرایی نمودن پروژه بپردازید.
 • ترلو با داشتن انعطاف بالا نرم افزاری سریع و در عین حال ساده، برای کنترل پروژه ها می باشد که با استفاده از آن می توانید آماری دقیق و شفاف از کلی ترین تا جزئی ترین بخش های انجام پروژه را آماده کنید.
 • از دیگر ویژگی های این نرم افزار مدیریت زمان می باشد. وقتی که انجام پروژه ای را شروع می کنید ترلو به صورت اتوماتیک زمان ثبت شده، مدت زمان سپری شده، زمان باقی مانده که برای پایان بخش های مختلف پروژه لازم است را به شما یادآوری می کند.

 

 

 

آسانا Asana

 

از برنامه های کنترل پروژه  تحت وبی است که در سال 2008 به بازار عرضه شد، از بهترین نرم افزارهای کنترل پروژه ای  است که در تیم های IT استفاده می شود. استفاده از نسخه ی معمولی این نرم افزار رایگان بوده ولی برای استفاده از نسخه کلود آن بایستی اشتراک خریداری کرد. هدف این نرم افزار توانمند کردن کارها برای جلو بردن اهداف به صورت برنامه ریزی شده است. با نرم افزار کنترل پروژه آسانا هر تیمی می تواند برای خود یک فضای کاری ایجاد کند، فضاهای کاری شامل پروژه ها و وظایف می باشند، در هر فضا، کاربران می توانند یادداشت ها، نظرات، پیوست ها و برچسب ها ی خود را اضافه کنند. کاربران در این نرم افزار می توانند پروژه ها و وظایف خود را دنبال کنند، و وقتی  که حالت یک پروژه یا کار تغییر  کند، به کلیه به روزرسانی هایی که در مراحل مختلف پروژه ایجاد شده دسترسی داشته باشند.

 

 

گانت پروجکت Gantt Project

گانت پروجکت یکی دیگر از نرم افزارهای کنترل پروژه آنلاین است که برای سیستم های دسکتاپی (ویندوز، osx و لینوکس) قابل استفاده است . این نرم افزار با داشتن قابلیت گانت برای کسب وکارهایی  که مبتنی بر بودجه می باشند طراحی شده است. 

 

جدول بندی این سیستمقابلیت اصلی آن است، با این ویژگی کاربران را قادر می سازد کار را در ساختارتفکیک شده مورد نظر سازماندهی کنند، کاربران می توانند وظایفشان را اولویت بندی کنند، هزینه­ها راپیگیری کنند، یادداشت برداری و همچنین قالبها را با موضوعات سفارشی، شخصی سازی کنند.این نرم افزارهمچنین امکان جداسازی و اجرای مستقل وظایف را فراهم می کند


در این قسمت از مقاله با سه مورد از کاربردی ترین انواع نرم افزارهای مدیریت پروژه رایگان (ترلو ،آسانا و گانت پروجکت) آشنا شدیم، استفاده از این نرم افزارهای کنترل پروژه رایگان  سبب می شود در زمان و هزینه های کسب و کار خود صرفه جویی کنید در حالی که کار کردن با این نرم افزارهای برای کنترل پروژه اصلا کار دشوار و پیچیده ای نیست .

نرم افزار مدیریت پروژه رایگان

در سال‌های اخیر بحث کنترل پروژه با وجود رقابتی که در میان شرکت ها می باشد، به یک آیتم مهم و راهبردی برای آنها مبدل شده ، امروزه فناوری به کمک شرکت هایی که در مدیریت پروژه هایشان مشکل دارند آمده و باعث سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها شده و به روند اجرای پروژه ها بهبود می بخشد، هنگامی که شرایط به گونه ای باشد که پروژه را باید ازراه دور کنترل کنید یا قصد دارید که به صورت لحظه ای از روال پیشرفت پروژه باخبر شوید این نرم افزارهای مدیریت پروژه هستند که می توانند این نیاز شما را به سادگی و به بهترین شکل برآورده کنند.

Team week، Asana، Zoho Reports، Click Upو ... نمو نه هایی از نرم افزارهای مدیریت پروژه رایگانی هستند که می توانند به راحتی شما را در کنترل پروژه کمک کنند. زیاد بودن نرم افزارهای مدیریت پروژه که بیشترشان نیز بصورت رایگان در اختیار هستند انتخاب یک نرم افزار ،که بتوانید با خیال راحت کنترل پروژهتان را به آن بسپارد را کمی سخت می کند ، در ادامه به معرفی چند ویژگی مهم برای یک نرم افزار مدیریت پروژه خواهیم پرداخت تا در انتخاب راحتتر تصمیم بگیریم.  

 

 

 • در کنترل پروژه اولویت بندی کارها بسیار اهمیت داردخصوصا در مواقعی که مشکلات اضطراری در روند اجرای پروژه پیش آید. با کمک  ابزار برنامه ریزی با جدول زمانی مشخص دیگر نیازی به برنامه ریزی و زمان بندی دستی ندارید.

 

 • از دیگر آیتم های مهم در یک نرم افزار مدیریت پروژه خوب داشتن تقویم کاری برای سازماندهی جلسات  پروژه می باشد. داشتن یک تقویم کاری مشترک، این اطمینان را برای مدیر پروژه ایجاد می کند که افراد اعلان ها را دریافت می کنند.

 

 • یک نرم افزار مدیریت پروژه خوب بایستی دارای مشخصه هایی برای: اشتراک گذاشتن فایلها، تقویم کاری مشترک و لیست تماس ها دارا باشد تا هر یک از اعضای تیم بتوانند اطلاعات را وارد کرده و دیگران نیزدر هر زمان و هر مکانی که نیاز بود به آن دسترسی پیدا کنند. در زمان انتخاب نرم افزار مدیریت پروژه بررسی کنید که این نرم افزار فضای کافی برای بارگیری کردن فایل ها و اطلاعات شما دراختیارتان بگذارد.

 

 

 • در پروژه های بزرگبودجه زیادی نیز در نظر گرفته می شود ، یک نرم افزار مدیریت پروژه خوب بایستی بتواندهزینه های زیادی را مدیریت کرده و مستندسازی کند. برای این منظور صفحات اکسل گزینه مناسبی نیستندوباید یک نرم افزار مدیریت پروژه ای در اختیار داشته باشید که هزینه ها ی پروژه را کامل  پیگیری کرده و گزارش های واضحی راارائه دهد.

 

 • یک نرم افزار مدیریت پروژه خوب بایستی توانایی مشخص کردن  منابع برنامه ریزی شده پروژه را دارا بوده و بودجه  آنها را نیز برنامه ریزی کند تا از مشکلات احتمالی در کمبود منابع جلوگیری می شود.مدیر پروژه نیز می تواند منابع را به وظایف مشخص شده اختصاص دهد و از اینکه هر شخصی منابع موردنیاز برای تکمیل وظایفش را در اختیار دارد اطمینان داشته باشد.

 

 • نرم افزار مدیریت پروژه ای را انتخاب کنید که یادگیری کار با آن زیاد دشوار نباشد تا در زمان شما نیز صرفه جویی شود.

 

 • مهم نیست که شرکت شما در چه زمینه ای کار می کند، یک نرم‌افزار مدیریت پروژه خوب باید با انواع مختلف کسب و کارها سازگار باشد. قبل از خرید یک نرم افزار مدیریت پروژه ، بایستی در مورد اینکه دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید، چه نوع پروژه ای را مدیریت می کنید و چه عواملی به تیم شما کمک می کند تا موثرتر و کاراتر عمل کنند، بیندیشید، هر نرم افزار مدیریت پروژه ای، قابلیت های پایه ای بودجه بندی و ارزیابی را ارائه می دهد.