Showing 1-6 of 6 items.

برنامه نویسی اندیکاتور

https://no-et.com/upload/post_img_715.png

برنامه نویسی اندیکاتور

اندیکاتور چیست؟

اندیکاتور ها را میتوان آمار و ارقامی در نظر گرفت که وظیفه اندازه گیری شرایط بازار بورس در زمان فعلی و پیش بینی شرایط اقتصادی در آینده را با استفاده از نمودار های آنلاین به نمایش میگذارد.

یک معامله گر بورس میتواند با استفاده از معیارهای آماری که توسط اندیکاتور ها استخراج می شوند، رشد و یا انقباض اقتصاد در بازار را اندازه گیری کند

در حقیقت از اندیکاتور ها در نمودار های تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار میگیرد و می تواند تغییر و تحولات در روند سهام و الگوهای قیمت گذاری را با توجه به تاریخچه فرایند ها در بازار را محاسبه کند.

طراحی اندیکاتور

ساختن یک اندیکاتور توسط زبان برنامه نویسی mql4 و mql5 پیاده سازی می شود. در این الگوریتم از استراتژی های سوددهی استفاده می شود و برنامه نویس ایده های خود را به اکسپرت یا اندیکاتور تبدیل می کند و اما اکسپرت چیست؟

اکسپرت چیست؟

اگر بخواهم توضیح ساده ای برای اکسپرت ارائه دهم میتوانم بگویم که نوعی ربات است که میتواند نقش یک معامله گر را ایفا کند و 24 ساعته در نرم افزار های ترید فعالیت کند. برای مثال میتوانیم تنظیماتی را در برای اکسپرت در نظر بگیریم که اگر در نمودار تغییرات به مقدار x اتفاق افتاد، مقدار مشخصی را خریداری کند.

برنامه نویسی که یک اکسپرت طراحی می کند می تواند قابلیت های مختلفی را در آن قرار دهد.

برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون جز آسان ترین زبان های عصر حاضر است. همین امر باعث شده که برنامه نویسان تازه کار برای شروه کار خود به زبان برنامه نویس پایتون رو می آورند. پایتون یک زبان همه منظوره محسوب می شود و نکته جالب اینجاست که برای توسعه برنامه با زبان برنامه نویسی پایتون به نوع خاصی از نرم افزار ها نیازی نیست.

چرا زبان برنامه نویسی پایتون؟

اولین بحثی که پیش می آید درامد است ک یک برنامه نویس پایتون دارای درآمدی نسبتا بالایی می باشد.

یکی دیگر از دلایل انتخاب پایتون، محبوبیت آن بین شرکت های ابر قدرت جهانی است مانند گوگل و فیس بوک که از زبان برنامه نویسی پایتون برای پیاده سازی بخشی از کارها مانند استفاده میکنند.

میتوان به هوش مصنوعی که از مهمترین این کارها است اشاره کرد. از طرفی گرایش بیشتر افراد به کتابخانه های یادگیری ماشین باعث شده شده که به سمت زبان پایتون سوق پیدا کنند زیرا بخش زیادی از این کتابخانه با پایتون توسعه داده شده و انجام پروژه های یادگیری ماشین را آسان می سازد.

زبان برنامه نویسی پایتون انتخاب خوبی برای افرادی است که قصد ورود به دنیای برنامه نویسی را دارند چون که ساده است  و روش کد زنی انعطاف پذیری دارد

در این مقاله به دلایل محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون اشاره کردیم. همانطور که قطعا شنیده اید است، پایتون زبانی دارای روش یادگیری و کدزنی ساده اما قدرت و ویژگی‌های زیاد است و در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. زبان برنامه‌نویسی پایتون دارای استحکام بالایی است و دیباگ کردن این زبان به شکل خیلی ساده ای قابل انجام می باشد.

برنامه نویسی متلب

برنامه نویسی متلب

متلب را میتولن یک زبان برنامه نویسی و محیطی برای انجام محاسبات تعریف کرد که میتوان گفت امروزه برنامه نویسی متلب توسط تعداد زیادی از افراد در رشته های علوم و مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد .

لازم ازست بدانید که واژه  MATLABبرگرفته شده است از دو کلمه Matrix و Laboratory که یکی به معنی ماتریس و دیگری به معنای کتابخانه.

 از نگاه دیگر برنامه نویسی متلب یک زبان برنامه نویسی نسل چهارم است؛ به این معنا که هدف از طراحی آن راهکارهای تجاری و تبلیغاتی می باشد. ناگفته نماند که نرم افزار متلب توسط زبان های برنامه نویسی C ، C++ و جاوا توسعه داده شده است

معایب نرم افزار متلب

شاید اصلی ترین مشکل برنامه نویسی متلب، متن باز نبودن آن باشد یعنی کاربران نمی توانند از کد های استفاده شده در نرم افزار، در بخش های دیگر استفاده کنند. در بحث معایب میتوانیم به کندی عملکرد آن در یکسری از بخش ها می باشد. عملکرد برنامه نویسی متلب در محاسبه ماتریس ها بسیار عالی است و به طوری مثال زدنی نیست اما در بخش های دیگر شاهد عملکرد کندی هستیم

 • زمینه های محاسباتی برنامه نویسی متلب
 • اعمال محاسبات و اقداماتی در روی آرایه ها و ماتریس
 • ایجاد ساختار های دو بعدی و سه بعدی
 • جبر خطی و انواع معادلات جبر
 • توابع غیر خطی
 • آمار
 • تحلیل و پردازش داده ها
 • محاسبه معادلات دیفراسیلی
 • محاسبات عددی
 • ادغام اطلاعات
 • تبدیل داده ها
 • ساختار منحنی
 • و توابع خاص دیگر

کاربرد های برنامه نویسی متلب

میان کاربرد های فراوان نرم افزار متلب میخواهیم به کاربرد آن در شاخه های مهندسی اشاره کنیم. کسانی که در حوضه های فیزیک و شیمی و ریاضی فعالین میکنند میتوانند از این امکانات بهرمند شوند.

 • پردازش و ارتباط سیگنال ها
 • پردازش تصویر و ویدیو
 • کنترل سیستم
 • تست و اندازه گیری
 • محاسبات مالی
 • محاسبات زیست شناسی

برنامه نویسی را شروع کنید

برنامه نویسی رو شروع کن

با توجه به اشباع شدن علم و تکنولوژی در دنیای امروز حتما نام برنامه نویسی به گوشتان خورده و شما هم به برنامه نویسی به عنوان یک شغل پر درآمد نگاه می کنید؛ مخصوصا در وضعیت کنونی کشور در بحث کسب و کار یکی از بهترین راه حل ها داشتن مهارت در حوضه های مختلف است. همچنین میتوانید برنامه نویسی را یاد بگیرید و بصورت مستقل(فریلنسر) یا استخدامی کسب درآمد کنید. اگر قصد ورود به دنیای بررگ برنامه نویسی را دارید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

از کجا برنامه نویسی را شروع کنم؟

وقتی که برنامه نویسی را به عنوان شغل آینده خودتان اننتخاب می کنید به چند نکته باید توجه کنید که در میانه راه به مشکل نخورید. اولین و بهترین پیشنهادی که می توانم بکنم این است که همه جوانب را که برایتان گنگ است جستجو کنید (در این مقاله تجربیات تیم طرح ریزان حامی قرار گرفته است).

 

علاقه

مهمترین نکته ای باید به آن دقت کنید؛ علاقه است. باید دقت کنید که شغل آینده خود را (مخصوصا در حوضه برنامه نویسی) براساس علاقه ای که دارید انتخاب کنید نه درآمد بالای آن. مطمئن باشید که علاقه یکی از عوامل پیشرفت و رسیدن به درآمد بالا می باشد. علاقه خود را در شرایط مختلف بسنجید که وسط راه پشیمان نشوید.

 

انتخاب زبان برنامه نویسی

بعد از اینکه از شوق و اشتیاق خود در یادگیری برنامه نویسی مطمئن شدید شروع به خواندن درمورد زبان های مختلف کنید. همه زبان های برنامه نویسی از نظر املایی یا همان syntax و کارایی باهم متفاوت هستند که به سه دسته تقسیم شده اند:

برنامه نویسی تحت ویندوز یا دکستاپ

برنامه نویسی تحت وب

برنامه نویسی موبایل

قطعا دسته های دیگری نیز وجود دارند اما مواردی که نام برده از پرکاربردترین حوضه ها در داخل و خارج کشور هستند

برنامه نویسی تحت وب

محبوبیت و کاربرد زیاد وب سایت ها بر کسی پوشیده نیست. با ظهور وب سایت ها خیلی از کارهایی که بسیاری از وقت شما را می گرفت را میتوانید با استفاده از یک سایت آنلاین انجام دهید. اکثریت افراد به دنبال طراحی سایت رفته اند و این حوضه بیشتر از حوضه های دیگر مورد توجه قرار گرفته است. میتوانید برنامه نویسی php را شروع کنید که پیشنهاد تیم طرح ریزان حامی می باشد.

 

برنامه نویسی موبایل

در مورد اهمیت تلفن های همراه و تبلت ها صحبت نمیکنم چون کمتر کسی را پیدا می کنیم که از تلفن همراه استفاده نکند. امروزه پراستفاده ترین وسیله ارتباطی موبایل ها هستند. اگر میخواهید به سراغ برنامه نویسی موباید بروید باید بین سیستمم عامل های آن مثلا اندروید یا ios انتخاب کنید که هرکرام قسمتی از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند در ایران اندروید اشباع شده و برای برنامه نویسی پیشنهاد می شود. می توانید زبان React Native که از ابزار های جاوا اسکریپت می باشد را یاد بگیرید.

 

در آخر باید بگویم که برنامه نویسی انتخاب خوبی برای ساختن آیندتان است و با گذاشتن زمان خود به مدت 6 ماه تا 1 سال به کسب درآمد برسید. همین الان درمورد نکاتی که گفته شد جستجو کنید و علاقه خود را پیدا کنید

برنامه نویسی سخت افزار

برنامه نویسی سخت افزار

برنامه نویسی سخت افزار یک زبان پیشرفته می باشد که توسعه دهنگان این حوضه با استفاده از آن برنامه های مرتبط با مدیریت سخت افزار را توسعه می دهند. این زبان برنامه نویسی برای تولید سیستم عامل ها بکار میرود همانطور که می دانید اکثر زبان های برنامه نویسی پرکاربرد برای تولید نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرند.

برنامه نویسی سیستمی

برنامه هایی که توسط زبان برنامه نویسی سیستمی توسعه داده می شوند شامل موارد زیر می باشند:

 • بخش های مختلف سیستم عامل
 • موتور های بازی سازی
 • اتوماسیون های صنعتی
 • برنامه های خدمات صنعتی تولید

اگر قصد فعالیت در حوضه برنامه نویسی سخت افزار را دارید باید بگویم که میزان آگاهی شما از ساختار و چگونگی عملکرد سخت افزار نقش بسزایی در تولید برنامه های مدیریت سخت افزار دارد. هرچقد بیشتر با سخت افزار آشنا باشید قادر به تولید برنامه های مدیریت سخت افزار با کارایی بالاتری هستید.

ویژگی های برنامه نویسی سخت افزار

خب این زبان برنامه نویسی هم مانند همه زبان ها دارای ویژگی هایی می باشند که از جالب ترین آنها انعطاف پذیری این زبان می باشد یعنی شما می توانید با توجه به ساختار سخت افزار الگوریتم های گوناگونی پیاده سازی کنید.

از طرفی برنامه نویسی سخت افزار جز زبان های سطح پایین می باشد به این منظور که زبان های سطح پایین در محیط هایی که دارای محدودیت هستند قابل اجرا می باشند

نکته مثبت این است که برنامه های تولید شده توسط برنامه نویسی سیستمی مستقیما با حافظه در ارتباط هستند که این میتواند باعث بهبود فرآیند دسترسی به حافظه و جریان کنترل داده ها استفاده کند

پر در آمدترین زبان برنامه نویسی در ایران

پردرآمد ترین زبان برنامه نویسی در ایران

افرادی که قصد ورود به دنیای برنامه نویسی را دارند اولین سوالی که برایشان پیش می آید این است که چه زبان برنامه نویسی را انتخاب کنم که درآمد بالایی داشته باشد؟ باید بگویم که به طور قطع نمی توان گفت کدام زبان برنامه نویسی درآمد بیشتری نسبت به بقیه زبان ها دارد.

نکته مهم که باید به آن توجه کنید تفاوت بازار کار داخلی با بازار کار خارجی است که تصمیم دارید در کدام یک فعالیت کنید و نسبت به آن انتخاب خود را انجام دهید

انتخاب زبان برنامه نویسی

در ابتدا ببینید که آیا در آینده قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید یا خیر؟ اگر جواب شما بله است میتوانم بگویم که هر زبانی را انتخاب کنید قطعا در خارج از کشور کار پیدا خواهید کرد اما در این مقاله میخواهیم درمورد شرایط داخلی کشور صحبت کنیم

 پردآمدترین زبان های برنامه نویسی

خوشبختانه در این بخش با تنوع بالایی حوضه های مختلف روبرو هستیم. لیستی که مشاهده می کنید پردرآمدترین زبان های حال حاضر در ایران هستند (موضوع صحبت ما علاقه نیست بلکه درآمد و کسب و کار را هدف قرار دادیم)

 • زبان برنامه نویسی سی شارپ
 • زبان برنامه نویسیPHP
 • تکنولوژی Net
 • فریم ورک لاراول
 • برنامه نویسی موبایل
  • React Native
  • زامارین
  • جاوا
 • زبان برنامه نویسی پایتون

 

 

زبان برنامه نویسی PHP

PHP یکی از زبان های پرکاربرد و معروف است که در حوضه توسعه وب سایت جایگاه بالایی در ایران دارد. این زبان براساس شی گرایی می باشد و دو فریم ورک پرکاربرد یعنی Yii2 و Laravel و مطمئنا اگر زبان برنامه نویسی PHP را بلد باشید به هیچ عنوان بیکار نخواهید ماند

 

زبان برنامه نویسی React Native

React Native یک فریم ورک از خانواده جاوااسکریپت می باشد که برای طراحی اپلیکیشن برای اکثر دستگاه ها کاربرد دارد مانند اندروید ، iOS ، وب و ...

شما میتوانید با داشتن دانش کمی از زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت و React.js شروع به یادگیری زبان برنامه نویسی React Native کنید

 

و در آخر باید بگویم که انتخاب زبان برنامه نویسی با اهداف مختلفی صورت می گیرد. ما در این مقاله هدف انتخاب را درآمد قرار دادیم و تعدادی زبان برنامه نویسی پردآمد در ایران را معرفی کردیم و در مورد دو زبان React Native و PHP توضیحاتی دادیم که شرکت طرح ریزان در این حوضه ها فعالیت می کند.

با کمی جستجو در مورد زبان های برنامه نویسی که اشاره کردیم میتوانید بهترین زبان برنامه نویسی را از لحاظ درآمد بالا انتخاب کنید